Home / GURES / FAALIYET PROGRAMI / YILDIZLAR BURSA’DA PARLAYACAK
YILDIZLAR BURSA’DA PARLAYACAK

YILDIZLAR BURSA’DA PARLAYACAK

YILDIZLAR BURSA’DA PARLAYACAK

 

Yıldız Erkekler Serbest ve Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası ile Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası, 04-09 Mart 2014 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek.

 

Türk güreşini gelecek yıllarda uluslararası arenada başarıyla temsil etmek için hayatını güreşe adamış yıldız sporcular, milli takıma girebilmek için 6 gün boyunca Bursa’da ter dökecekler. Türkiye’nin dört bir yanından gelerek 10’ar farklı siklette mindere çıkacak yüzlerce sporcu, Bursalı güreş severlere seyir zevki yüksek mücadeleler izlettirecekler.

 

Grup müsabakaları Manisa, Sakarya, Çorum ile Kahramanmaraş’ta yapılan ve final müsabakaları Bursa’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası, 4 Mart 2014 Salı günü saat 10:00’da Bursa Atatürk Spor Salonu’nda, Yıldız Erkekler Serbest Güreş ve Yıldız Kızlar Güreş müsabakaları ile start alacak.

 

BAŞKAN YERLİKAYA: “BURSALI GÜREŞ SEVERLERİ TRİBÜNLERE BEKLİYORUZ”

 

Türkiye’nin birçok şehrinde şampiyona düzenlediklerini hatırlatarak sözlerine başlayan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, sıradaki şehrin Bursa olduğunu belirtti.

 

İleriki yıllarda Olimpiyatlarda, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda Türk bayrağını dalgalandıracak sporcuların Bursa’da mindere çıkacağına dikkat çeken Başkan Yerlikaya, “Umuyorum ki Bursalı güreş severler bu fırsatı kaçırmayarak tribünleri tıklım tıklım dolduracaklardır. Ata sporumuzun ne kadar çok sevildiğini ve sahiplenildiğini gittiğimiz her şehirde görüyoruz ve Bursa’da da farklı bir manzarayla karşılaşacağımızı düşünmüyorum. Centilmence ve dostluk havasında bir Türkiye Şampiyonası geçmesini temenni ederek mindere çıkacak olan tüm kardeşlerime başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top