Home / HABERLER / U23 AVRUPA ;2019 DÜNYA İÇİN REFERANS
U23 AVRUPA ;2019 DÜNYA  İÇİN REFERANS

U23 AVRUPA ;2019 DÜNYA İÇİN REFERANS

U23 AVRUPA, 2019 DÜNYA ŞAMPİYONASINA REFERANS….KAY.TGF.

UWW’DEN ,ORGANİZASYONA TAM NOT..

SİVAS’TAN SONRA,İSTANBUL’DA GÜREŞ LİSESİ..

CUMHURBAŞKANINDAN;YETGİL-KAMAL VE TOSUN’A TELGRAF..

AYDIN’DAN EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR..

İŞTE  METNİN TAMAMI

 

U23 AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE MADALYA REKOR KIRDI

 

4-10 Haziran tarihleri arasında İstanbul Bağcılar Spor Salonunda düzenlenen ve 32 ülkeden yaklaşık 400 sporcunun mücadele ettiği U23 Avrupa güreş Şampiyonasında Türkiye madalya rekoru kırdı. Ay yıldızlı ekibimiz 3 altın 6 gümüş 8 bronz olmak üzere toplam 17 madalya kazanarak tarihi bir başarının altına imza attı. Ayrıca Serbest ve Greko-Romen de Avrupa ikincisi, kadınlarda ise Avrupa üçüncüsü oldu. Diğer yandan İstanbul’da düzenlenen şampiyonaya Dünya Güreş Birliği UWW yetkilileri de tam not verdiler. Gerek salonun düzenlenmesi gereksese misafirlerin ağrlanması konusunda çok başarılı bir organizasyon olduğunu belirten yetkililer, bu şampiyonanın önümüzdeki yıl yapılacak olan Dünya şampiyonası adaylığı için iyi bir referans olduğunu söylediler.

MUSA AYDIN “MÜKEMMEL BİR ŞAMPİYONA OLDU”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın başarılı bir organizasyonu daha geride bıraktıklarını belirterek “Buraya katılan 32 ülkeden yaklaşık 400 sporcu ve yetkililer Türkiye’den son derece memnun bir şekilde ayrıldılar. Hem UWW hemde katılımcılar bizlere teşekkür ettiler. Önümüzdeki yıl yapılacak ve olimpiyatlar öncesinde büyük önem taşıyan Dünya şampiyonası adaylığımız içinde güzel bir referans oldu. Bu organizasyonun kusursuz olması elimizi güçlendirdi. Bizi en güçlü aday yaptı. İnşallah 2019 Dünya şampiyonası da ülkemize verilir.” Dedi. Şampiyonada sporcularımızın gösterdiği performanslara da değinen Başkan Aydın “Toplam 17 madalya alarak gerçekten rekor kırdık. Aslında bazı şanssızlıklar yaşamasak madalya sayımız yirminin üzerinde de olabilirdi. Her zaman söylüyorum başarıların kalıcı olması için alternatifli bir kadro oluşturmak zorundayız. U23 de güreşen sporcularımız bizim ilerleyen dönemlerde olimpiyatlarda madalya umudumuz. Burada ki performansları ve edindikleri tecrübe çok önemli. Mesela daha 17 yaşında ki Zeynep Yetgil altın madalya kazandı. Yine Kerem Kamal altın madalya kazanarak ilerisi için umut verdi. Toplamda aldığımız 17 madalya bizim doğru yolda olduğumuzu bir kez daha göstermiş oldu. Göreve geldiğimiz günden buyana alt yapı konusunda titiz bir şekilde çalışıyoruz. YİBO ve güreş liselerinin sayısını arttırmak için çalışıyoruz. Sivas’tan sonra İstanbul’da da güreş lisesi açılılacak. Buralardan yetiştiğimiz yeni sporcularımızla Türk güreşini dünyanın zirvesine taşıyacağız” şeklinde konuştu. Şampiyonada emeği geçenlere teşekkür eden Musa Aydın “Bu tip organizasyonları yapmak gerçekten çok zor. Üstelik Ramazan aynına denk gelmesi çalışma arkadaşlarımızı daha da zorladı. Herşeye rağmen kusursuz bir organizasyon için gece gündüz çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim diyorum. Ülkemize madalya kazandıran tüm sporcularımızı ve teknik heyetimizi de tebrik

ediyorum “ dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ ŞAMPİYONLARI KUTLADI

Bu arada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şampiyonada Altın madalya alan Kerem Kamal, Buse Tosun ve Zeynep Yetgil’i telgraf çekerek kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kutlama mesajında şu cümlelere yer verdi “23 yaş altı Avrupa güreş Şampiyonasında Altın madalya kazanarak milletimizin göğsünü kabarttınız. Gurur duyduğumuz bu anlamlı şampiyonluğunuz dolayısıyla sizleri tebrik ve başarılarınızın devamını dilerim”

www.guresiyorum.com

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top