Home / HABERLER / On maddede güreş gündemi
On maddede güreş gündemi

On maddede güreş gündemi

08-14 Nisan 2019 Tarihleri arasında  Bükreş’te yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası Dünkü yazımızın devamı; GÜNDEM  ve MESAJLAR..

On Madde de gündem..

Gökhan Aklçen ve ile Hafize Şahin /Nikahı-Pazar günü..

-1-TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur  ERDENER’ in tebrik mesajı

-2-İstanbul’ da İBB ve  Ankara/ASKİ ve güreş camiasının karşılama törenleri.

-3-Türkiye Spor ödülleri Rıza KAYAALP ve Yasemin ADAR-4- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ASKİ Sporlu Rıza Kayaalp’i kabul etti. Bundan sonra da Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapıp sizlere desteğimizi sürdüreceğiz” de

5-Avrupa ve Dünyada; Başpehlivanlar Türk.. Rıza KAYAALP-Taha AKGÜL ve Yasemin ADAR ..

6-Madalya Dökümü,

-7. Bükreş ve İst. Güreş İhtisas arasında ikili protokol ile Olimpiyat ,Dünya ve Avrupa Şampiyonu Stefan RUSU ..

8-Uluslararası Zafer Turnuvası

9-Gökhan AKÇEN ile Hafize ŞAHİN düğünlerine sizi bekliyorlar./Pazar günü..

10 Teşekkürler.

Evet başlıyoruz

 

1-TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur  ERDENER’ in tebrik mesajı

TMOK BAŞKANI ERDENER’DEN MUSA AYDIN’A KUTLAMA MEKTUBU

Romanya’nın Başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonasında 6 altın,2 gümüş, 8 bronz olmak üzere toplam 16 madalya kazanarak tarihi bir başarının altına imza atan Güreş Milli Takımlarımıza kutlama mesajları yağıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere ülkemizin önde gelen isimleri yayınladıkları mesajlarla bu tarihi başarıyı kutladı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener’de Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’a hitaben bir tebrik mektubu yazdı. Erdener mektubunda şu cümlelere yer verdi:

Sayın

Musa AYDIN

Başkan

Türkiye Güreş Federasyonu

Sayın Başkan,

Kadın ve Erkek Milli Takımlarımızın Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda elde ettikleri büyük başarıdan dolayı sizi ve çalışma arkadaşlarınızı gönülden kutluyorum. 6 Altın, 2 Gümüş, 8 Bronz olmak üzere kazanılan 16 madalya ile 2018 Avrupa Şampiyonası’nda elde edilen 13 madalyalık rekorun da kırılmış olmasından ve bu büyük başarının bizzat UWW Başkanı Değerli Arkadaşım Nenad Lalovic tarafından Lozan’da şahsım ile paylaşılmış olmasından büyük mutluluk duymaktayım.

Verimli çalışmalarınızın devamı ile Güreş Milli Takımlarımızın 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda da bizleri gururlandıracağına inanıyor, siz başta olmak üzere bu tarihi başarıda emeği geçenlere teşekkür ediyor, esenlikler diliyorum.

Saygılarımla,

Prof.Dr.Uğur Erdener

2-İstanbul’ da İBB ve  Ankara/ASKİ ve güreş camiasının karşılama törenleri.

MESAJLAR

-Bakan Kasapoğlu’ndan

Ödül Alan Güreşçilere Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Romanya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında 6’sı altın, 2’si gümüş, 8’i bronz olmak üzere 16 madalya kazanan Milli Güreşçileri tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Romanya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında 6’sı altın, 2’si gümüş, 8’i bronz olmak üzere 16 madalya kazanan Milli Güreşçileri tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında 6’sı altın, 2’si gümüş, 8’i bronz olmak üzere 16 madalya kazanan Milli Güreşçilere tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 6’sı altın, 2’si gümüş, 8’i bronz olmak üzere 16 madalya kazanan milli sporcularımızı kutluyorum. Millilerimiz ata sporumuz güreşte, her daim olduğu gibi elde ettikleri derecelerle bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Milli güreşçilerimizin gelecekte daha büyük başarılar kazanacağına yürekten inanıyorum. Avrupa Güreş Şampiyonasında Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” – ANKARA

Kaynak: İHA

https://www.haberler.com/bakan-kasapoglu-ndan-odul-alan-g…/…

İBB Enver Bey

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güreş Şubemiz, Romanya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’ndan dönen milli takımımızı havalimanında karşıladı.

Avrupa Güreş Şampiyonası’ndan dönen millerimizi havalimanında İstanbul BBSK Başkan Vekili ve Güreş Şubesi Sorumlusu Enver Yılmaz, güreş şubesi teknik kadrosu ve sporcularımız çiçeklerle karşıladı.

Şampiyonada greko-romen stilde sporcularımızdan 67 kiloda Atakan Yüksel şampiyon olurken, 72 kiloda Cengiz Arslan gümüş madalyanın sahibi olmuştu.

67 kiloda Avrupa Şampiyonu olan başarılı sporcumuz Atakan Yüksel, “Ülkeme altın madalya kazandırdığım ve İstiklal Marşı’mızı çaldırdığım için çok mutluyum. Müthiş heyecanlı ve gururluyum. Önümüzde dünya şampiyonası var. Madalya alarak 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmayı, orada da kürsünün en üst basamağında yer almayı istiyorum.” diye konuştu.

ASKİ  ve TGF

Milli güreşçileri, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Türkiye Güreş Federasyonu Milli Takımlar Genel Koordinatörü Adem Varlık, federasyon yetkilileri, ASKİ Spor Kulübü Başkanı Mehmet Genç ve sporcuların yakınları karşıladı.

Turnuvada 130 kiloda altın madalyaya ulaşan Rıza Kayaalp tek eksik madalyasının olimpiyat altını olduğunu ifade ederek, “Çok mutluyum, zor bir başarıya imza attım. 10 yıldır üst üste Avrupa Şampiyonası’nda final yapıyorum. Bu istikrarı korumak gerçekten çok zor ama her zaman çalışan, azmeden, gereken hazırlıkları yapan bir sporcuyum. İstikrarı bozmayan bir sporcu olarak bu başarıyı ülkeme kazandırdığım için mutluyum. Bir yetenek var Allah’a şükür bu yeteneği de sonuna kadar kullanmaya çalışıyorum. Çünkü her başarının sonunda İstiklal Marşı’nı okutup, bayrağı göndere çektirdiğim zaman, her zaman yenisini istiyorum. O kadar güzel bir şey ki o duyguyu yaşamak. Bir sonraki seneye daha iyi çalışmaya gayret gösteriyorum. Allah’a şükür yine finale kaldım ve yine şampiyonlukla ülkeme döndüm. Bundan sonra inşallah yeni maçlara konsantre olacağız. 3 olan dünya şampiyonluğumu 4 yapmak hedefim. Tabii ki onun peşine de Tokyo hazırlıklarına başlamak istiyorum. İnşallah orada da tek eksik olan olimpiyat altın madalyamı kazanmak istiyorum çünkü Avrupa’da, dünyada madalyalarım var ama olimpiyatta altın almak hedeflerimden bir tanesi hatta en büyük hedefim. Tek eksik olan altın madalyam orası. Tabii bize bu yolda destek olan herkese teşekkür etmemiz gerekiyor. Çünkü oraya giderken takım oyunu dediğimiz şey başlıyor. Biliyorsunuz Ankara ASKİ Spor Kulübü sporcusuyum, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum katkılarından dolayı. İnşallah biz yeni başarılar kazandırmaya devam edeceğiz ülkemize, yeter ki biz çalışmaktan hiç bıkmayalım. Ben bu işi zirvede bırakacağım” şeklinde konuştu.

ATAKAN YÜKSEL: TIRNAKLARIMLA KAZIYARAK ŞAMPİYON OLDUM

Şampiyonanın son gününde 67 kiloda altın madalyaya ulaşan Atakan Yüksel, hedefinin Tokyo Olimpiyatları’nda madalya kazanmak olduğunu belirterek, “2017 yılında zaten dünya 3’üncüsü olmuştum. Uzun yıllardır bu sıklette mücadele ediyorum ve en sonunda Avrupa şampiyonluğunu elde ettim. Şükürler olsun ki kürsü yapmak İstiklal Marşımızı söyletmek, bayrağımızı dalgalandırmak bana nasip oldu. Dua eden, destekleyen herkese teşekkür ederim. Önümüzde Dünya Şampiyonası var. Olimpiyat vizeleri alınacak, hedefim 2019 yılında yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda madalya alıp, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na gitmek. Hedefim Tokyo’da madalya alıp bu işi zirvede bırakmak. 2-3 tane Avrupa 5’inciliği elde ettim, birçok kez kürsüye yaklaştım ama olmadı, nasipten öte köy yok derler. Bu sefer çok güçlü rakiplerimi yendim, en iyi, en sıkı gruptan çıktım. Şampiyon olmak için, tabiri caizse tırnaklarımla kazıyarak şampiyon oldum diyebilirim. İstiklal Marşı’nı okutup bayrağı dalgalandırmaktan öte mutluluk yok. Büyük Türk milletine armağan olsun” ifadelerini kullandı.

ZEKİ GÜL: HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONASI

Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Zeki Gül, güreşte her kategoride rekorlar kırıldığını ifade ederek, “Biz de Türk milletinin yetiştirdiği bu yiğit sporcularımızla övünüyoruz. Grekoromen Milli Takımımız, Avrupa ikincisi oldu. Başta Rıza Kayaalp olmaz üzere İstiklal Marşımızı söyleten kardeşlerimizle gurur duydum. Kadın Güreş Milli Takımımızla da serbest stilde başarılara bir başarı daha ekledik. Bundan sonraki hedeflerimiz yakın planda Dünya Şampiyonası, en önemlisi de güreşte zirvedir, 2020 olimpiyatlarıdır. Serbest güreşçilerimiz grekoromen ve kadın güreşçilerimiz kendi başarılarının rekorlarını kıracak şekilde çalışmalara devam edecek. Ana hedefimiz başarılarımızın bugünkü başarılardan daha üstte olmasıdır. İnşallah yavrularımız da bunu yapacaktır. Biz Bükreş’te gerçekten tek yumruk olduk, yöneticisiyle, çalışan arkadaşlarımızla, yönetim kurulu üyelerimiz ve sporcularımızla. İnşallah buradaki başarının tesadüfi olmadığını göstermek için daha çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

AKİF CANBAŞ: ÇOK BAŞARILI BİR AVRUPA ŞAMPİYONASI GEÇİRDİK

Türkiye Grekoromen Milli Takım Antrenörü Akif Canbaş ise başarılı bir şampiyona geçirdiklerini söyleyerek, “Bizim için zorlu bir süreç başladı, bundan sonra Dünya Şampiyonası, olimpiyatlar için çalışmalarımız olacak. Çok başarılı bir Avrupa Şampiyonası geçirdik. Rıza’nın 10’da 9 yapıp rekor kırması üzerine diğer sporcularımızın madalya sayılarını yükseltmesi bizim çok güzel oldu” ifadelerini kullandı.

3-Türkiye Spor ödülleri Rıza KAYAALP ve Yasemin ADAR

Henüz Basında metin yayınlanmadı.. Ama bugün açıklanır..

17. Türkiye Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Türkiye Spor Ödülleri, Kalamış’taki bir otelde düzenlenen Sporda Vefa ve Dostluk Gecesi’nde görkemli bir tören ile sahiplerini buldu.

17. Türkiye Spor Ödülleri’nde ödül alanlar şöyle:

Yılın Sporcusu: Rıza Kayaalp (Grekoromen güreşçi)

Yılın Kadın Sporcusu: Yasemin Adar (Kadın güreşçi)

4- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ASKİ Sporlu Rıza Kayaalp’i kabul etti. Bundan sonra da Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapıp sizlere desteğimizi sürdüreceğiz” de

ŞAMPİYONLARA BAŞKAN YAVAŞ’TAN KUTLAMA PASTASI

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türk Bayrağı’nı göndere çektiren ASKİ Sporlu güreşçiler, ASKİ Spor Kulübü Başkanı Mehmet Genç, Kulüp antrenör ve yöneticilerini makamında ağırlayarak kutlama pastası kesen Başkan Yavaş, sporcuları tek tek tebrik etti.

5-Avrupa ve Dünyada; Başpehlivanlar Türk..

Rıza KAYAALP-Taha AKGÜL ve Yasemin ADAR ..

6-Madalya Dökümü,

“16 MADALYA” aldı.

-Serbest stilde Takım halinde II. Kadınlarda III. Grekoromen stilde ise II. Oldu.

-Rıza KAYAALP  Dokuzuncu kez,

Taha AKGÜL Yedinci kez,

Yasemin ADAR Dördüncü kez ve

Atakan YÜKSEL İlk kez

Mustafa KAYA İl Kez

Süleyman ATLI İlk kez Şampiyon oldular.

-Recep TOPAL, Selahattin KILIÇSALLAYAN, Fatih ERDİN, M. Nuri KOTANOĞLU, Bedia GÜN, Elif Jale YEŞİLIRMAK, Kerem KAMAL ve Emrah KUŞ Bronz madalya aldılar.

-7. Bükreş ve İst. Güreş İhtisas arasında ikili protokol ile Olimpiyat ,Dünya ve Avrupa Şampiyonu Stefan RUSU ..

Bükreş 2019 İGİK ve Steaua Bucureşti ile

“Kardeş kulüp” Projesi çerçevesinde ;

İst.Güreş İht.Klb.

Adına

Ercan AYYILDIZ

ile

Avrupa Güreş Birliği Başk.Tzeno ZENOV,

UWW yönetim kurul üyesi

R.Maria YAKŞİ,

UWW Müsabakalar Dir.

Önder YAKŞİ,

S.Bükreş Kulüp Başkanı

…..

Avrupa Güreş Şampiyonasında bir araya geldiler..

 

Yapılan ortak açıklamada;

 

İlk etapta;

Karşılıklı olarak

İkili alt yapıya dönük

Müsabakalar tertiplemek.

Özellikle

İgik (1919-2019)

Bir asra yaklaşan 2019 içersinde

Türkiye’deki etkinliklere

S.Bükreşin davet edilmesi

Spor ve dahi güreş kültürü ile ortak bir çalışma ile

Sosyal sorumluluk projelerle bir araya gelmek..

Ve daha diğer..

Değerli dostum on yıl beraber çalıştığım Şampiyon Stefan Rusu’da özellikle minnettarlığımı iletmek isterim..

8-Uluslararası Zafer Turnuvası

ULUSARASI ZAFER TURNUVASI SONA ERDİ

Türkiye Güreş Federasyonu Faaliyet Programında yer alan ve bu yıl Antalya’da düzenlenen Uluslararası Zafer turnuvası 12 ülkenin katılımıyla Antalya’da yapıldı. Türkiye, Grekoromen ve Kadınlarda şampiyon olurken, Serbest stilde ikinci oldu.

Kazakistan, Belçika, Azerbaycan, Macaristan, Kırgızistan, Romanya, İran, Gürcistan, Moldova, Bulgaristan ve Estonya’nın katıldığı turnuvanın son gününde Serbest stilde 51-60-92/110 kg. Kadınlarda 46-53-61-73 kg. ve Grekoromen stilde 51-60-92/110 kg’larda müsabakalar yapıldı. Kadınlar 46 kiloda Nazar Kaya Gümüş, Elif Işkın Bronz, 53 kiloda Melda Dernekçi Altın, 73 kiloda Meryem Yılmaz ve Ceren Tokmakçı Bronz madalya kazandı. Greko-Romen stilde 60 kiloda Mert İlbaş Altın, Nihat Kara Gümüş, 92/110 kg’da Ömer Aygül Gümüş, Hüseyin Avni Çil bronz madalyanın sahibi oldular. Türkiye kadın takımı topladığı 200 puanla, Grekoromen takımı da 190 puanla şampiyon olurken, Serbest güreş takımımız 175 puanla ikinci oldu.

http://www.tgf.gov.tr/tr/index.php/ulusarasi-zafer-turnuvasi-sona-erdi/

9-Gökhan AKÇEN ile Hafize ŞAHİN düğünlerine sizi bekliyorler./Pazar günü..

Pazar günü evleniyorlar..

21 Nisan Pazar günü 19.00’ da Çatalca  Atatürk spor Kompleksinde düğünleri var..

Adres; Kaleiçi Mah. Ahmet Acet Çıkmazı  no 11 Çatalca-İst.

İletişim G.Akçen 0544 740 31 44

10 Teşekkürler..

Güreşçilerimizi

Allah nazardan korusun..

Emeği geçen,

Hayır dualarını esirgemeyen sizlerden Allah razı olsun..

www.guresiyorum.com

En başta;

Başarılı

Üç teknik ekibin sorumluları başta olmak üzere

Teknik direktörlerimiz

Salih Bora

Efraim Kahraman ile

İshak İrbayhanov

İle teknik ve yardımcı ekipte yer alanlar ile

Abdullah Çakmar

Adem Bereket

Fırat Binici

Mehmet Yozgat

Akif Canbaş

Remzi Öztürk

Serkan Özden

Yusuf Düzer

Yılmaz Kurt

Mustafa Kasapoğlu

Hakkı Gürel

 

Dereceye girmesinde

Önemli payı olan

Grekoromende

Şerif kılıç

Rahman bilici

Fatih Cengiz

Metehan Başar

Fatih Başköy

Doğan Yılmaz

Ve

Serbest ile kadınlardaki diğer

Tgf Başkanı

Musa Aydın bey ile yönetimine

7 gün boyunca

Ahmet AYIK

Bükreş’ te bulunan

H Hüseyin Yaşar beye

Selçuk Çebi

Zeki Gül, Selahattin UYAR, Mustafa ÇAKIR ve Serdar ÇİNKILIÇ

ve diğer.

ile

Kurullarda yer alanlara

Kurlu başkanlarımız

Haluk Koç-celal taşkıran ve Ramazan Savranbaşı

Ve

Sağolsun

Bizleri burada yalnız bırakmayan

Her aldığımız

özellikle

Altın ve diğer madalyalarda

Bizi arayan

Cumhurbaşkanımıza

Buraya bizzat gelerek

Destek veren

G. Spor Bakanımız

Dr. M. Muharrem KASAPOĞLU ile

Yardımcısı

Hamza YERLİKAYA,

Elçiliğimize

Gelen fedakar seyircilerimize

Kulüplerimize

Yönetici

Antrenör

Sporcularımıza

ve özelikle

Suat AKSAKAL ‘a

Basına

Başta

Tgf Murat bey ile Doğukan bey

Tabi iki Trt spor

Fatih

Yusuf Taşkın

ve diğer

Anne-bacı-kardeş

Okullarındaki

Öğretim görevlilerine

Hakemlerimize

İbrahim CİCİOĞLU, Y. Kadri KİSHALI, Yusuf ATILGAN ve Levent ŞEN ve Gürhan YÜCEL

UWW Yöneticilerimize

G. Spor Bakanlığımıza

Kamplardaki

Kamp Müdürleri

Tüm personel

İl Müdürü ile

İlçe Spor müdürleri

Antrenman veren ile

Personelimize..

Hele ki Erol Cesur beye

İbrahim yıldırım hocama,

Kanadalı ali Numan Güzey ,Lütfi….Dr. Mehmet Demirkaya, Gürbüz Güzey ile Erhan Balcı,Fatih Özbaş,

Ve…..

Allah razı olsun

Allah razı olsun..

Ata Hoca

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top