Home / HABERLER / Güreşiyorom porte 171.Bölüm Gürhan Yıldız
Güreşiyorom porte 171.Bölüm Gürhan Yıldız

Güreşiyorom porte 171.Bölüm Gürhan Yıldız

Güreşiyorum/Portre; 171. Bölüm. Gürhan YILDIZ ; 15 yıl güreşçilik ,antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Gençlik Spor İl müdürlükleri. Başkent’ ten Rize’ye yeni atandı. “Güreş benim içimde hiç bitmeyen bir sevdadır.” İl müdürü olarak tüm branşlar önemli ama güreş yaptıysanız birazda olsa ; Türk sporunun Lokomotifi Ata Sporu güreşe bakışınız farklı olur.
Ben Kırklareli’ de bunu yaşadım(Sağ olsun G.S. İ. Müdürlüğündeki her kes bana destek oldu. Ekip olmuştuk.) Neyse Önce ;
Iğdır, Çankırı ,Ankara ‘ da başarılı ekip çalışması ile bir çok projeye imza atmış olan “Gürhan YILDIZ” ‘ın şimdi kalbi heyecan ve isteği ile Rize’ de tüm paydaşları ile beraber geride kalıcı ve iz bırakan eserler ile anılmak. Rize deyince ;
Başta G. Spor Bakanımız ;
Dr. Osman Aşkın Bak ‘ın olması ;müdürümüz için avantaj olacaktır.
TGF başkanlığı yapan Sn. AŞKINBAK ile Rize’ deki güreş ailesi ve de potansiyeli beraberce iyi değerlendireceklerdir. Rize’ de; Bir çok Olimpiyat Şampiyonu çıkarmış önemli bir ilimiz. He le ki Grekoromen güreşe yatkınlığı ile bilinmektedir.
Ayrı bir heyecan ile yeni bir şevk ile yola devam….
Rize’ ye atanınca ilk verdiği demeç çok önemli;
“Vatanımıza ve milletimize daha faydalı olabilmek için çok çalışacağız.
Bu süreçte herkesin desteklerini bekliyorum, diye konuşmuş.

Rize ile ilgilide ; Sporun önce bir röntgenini çekerek ; Kısa –orta ve uzun vadede yapılacakları belirlemiş ,tabi iki ekip anlayışı ve paydaşları ile beraber ve de Aşkın BAK’ ın desteği ile.. Güreş’ tende ; Başta Rüstem Koyuncu olmak üzere, İl Temsilcisi ve diğer hemen sıcağı sıcağına bir araya gelmişler.

Rize’ de ; Tespit; Güreşçi potansiyeli çok iyi ama imkanlar kısıtlı gibi duruyor. Çay kur (Salonu bildiğimiz eski salon kötü durumda), (TOHM iyi durumda.)imkanları biraz azaltmış ve uygun bir antrenman salonu yok gibi.. İşte hemen görüştüğümüzde güzel bir haber verdi.
“ Altı minderli, spor salonu,62 yataklı kamp Eğitim Merkezi, Uluslara arası standartlarda Güreş Eğitim Merkezi projesi tamamlanmış. İhale aşamasında 2021 Yılında nasip olur ise devreye girer diyor. Bunda Osman AŞKIN BAK’ ın katkısının büyük olduğunu dile getiriyor.

Çankırı’ dan öncede Gürhan müdürüm ile tanışıyorduk. Spor ve dahi güreş için ekip çalışmasına inana bir bürokrat..
Sorumluluğu ve yükü ağır. Ancak bunu başarabilecek kapasiteye sahip.
Diğer illerde nasıl ki. Spor ve güreş camiası ve paydaşları ile beraber omuz omuza çalıştı ise özellikle güreşte de yapacağı icraatları ile ses getirecektir. Gürhan müdürün daha bir çok özellikleri var.
Güreş camiası ile ilgili olarak ‘ta; Rize’de onu sevecek ve sahip çıkacağına eminim. TGF Yönetimi ile de ; Başta Ankara ve diğer illerde olumlu bir süreç yakalamıştı. Rize’ de de bunun devam edeceğine inanıyorum.

Ekte yer alan anılarından önemli başlıklar…
-2004 yılında Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atandı.
-2020 Temmuz ayında Rize İl Müdürü olarak atandı.
– Antrenörlerim babam kadar çok sevdiğim Bektaş ÇELİK ve bana büyük emek veren gönlümde her zaman farklı bir yeri olan İsmail ACIPINAR’dır. Güreşte hayatım boyu her zaman çok başarılı olmak istedim ancak kısıtlı imkanlar içerisinde çok çalışmama rağmen bir türlü istediğim başarıyı sağlayamadım.
……………….

Gürhan YILDIZ’ dan; Kendi ifadesi ile ;
1970 Çankırı’da doğdum. İlk orta lise eğitimini Çankırı’da tamamladım.
1993 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Bölümünden mezun oldum. 1994 yılından itibaren 10 yıl Çankırı’nın değişik okullarında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yaptım.
2004 yılında Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atandım. 2011 yılı Iğdır İl Müdürü, 2013 tekrar Çankırı İl Müdürü, 2017 Ankara İl Müdürü, 2020 Temmuz ayında Rize İl Müdürü olarak atandım. Halen Rize İl Müdürü olarak görev yapmaktayım. Evli ve Zeynep isminde bir kız çocuğu babasıyım.
Spor Hayatım…
Çok küçük yaşlarda Güreşe karşı ilgi duydum. 1982 yılında aktif olarak Çankırı Gençlik ve Spor Kulübünde güreşe başladım. 15 yıl aynı kulüpte aktif olarak güreş yaptım. Antrenörlerim babam kadar çok sevdiğim Bektaş ÇELİK ve bana büyük emek veren gönlümde her zaman farklı bir yeri olan İsmail ACIPINAR’dır.
Güreşte hayatım boyu her zaman çok başarılı olmak istedim ancak kısıtlı imkanlar içerisinde çok çalışmama rağmen bir türlü istediğim başarıyı sağlayamadım.
Yıldızlar Türkiye İkincisi, Gençler Grup Birinciliği gibi dereceler aldı.

Anılar..
Güreş benim içimde hiç bitmeyen bir sevdadır.
Benim gibi imkansızlık ve yokluk içinde bu sporu yapmaya çalışan bir çok kardeşimize daha iyi imkanlar sağlamak için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz.
Görev yaptığım her ilde güreşin yaygınlaştırılması ve güreşte başarının artırılması için canla başla mücadele ettik ve etmeye devam edeceğiz. Güreşe hizmet etmek benim için büyük bir onur ve mutluluktur.
Dereceler. Kaynak UWW.. www.unitedworldwrestling.org

BASINDAN

Gençlik ve Spor Bakanlığı Ankara Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğünden Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Atanan Gürhan Yıldız bugün itibari ile görevine başladı.
Uzun yıllardır sırasıyla Iğdır, Çankırı ve Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan Yıldız sorumluluğumuz ve yükümüz ağır. Vatanımıza ve milletimize daha faydalı olabilmek için çok çalışacağız. Bu süreçte herkesin desteklerini bekliyorum, diye konuştu.

https://www.haberler.com/ankara-spor-il-mudurlugunde-gorev-degisikligi-9256025-haberi/
ÇANKIRI Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine getirildi.
ÇANKIRI Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine getirildi.
Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak görevini sürdüren Dr. Burhan Başoğlu, Spor Genel Müdürlüğü müşavirlik kadrosuna atanırken, atama nedeniyle boşalan Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kadrosuna Gürhan Yıldız, Spor İl Müdürü olarak getirildi.
– Ankara
Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Gürhan Yıldız Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve başladı

– Ankara’nın ve Çankırı’nın sevilen, başarılı bürokratlarından, eski Milli Güreşçi Gürhan Yıldız Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve başladı.
Daha önce Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapan Gürhan Yıldız’ın, yeni kararname gereği Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlükleri ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinin birleştirilmesi vesilesiyle Ankara İl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi sona ermişti.
Yaklaşık üç ay önce, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atanan Mustafa Çelik’ten boşalan, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Gürhan Yıldız atandı.
Aslen Çankırılı olan eski milli sporcu Gürhan Yıldız, milli sporculuğun ardından uzun yıllar önce beden eğitimi öğretmeni olarak başladığı kariyer yolculuğunda tüm safhaları aşama aşama kat etti.
Uzun yıllardır sırasıyla Iğdır, Çankırı ve Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan Yıldız sorumluluğumuz ve yükümüz ağır. Vatanımıza ve milletimize daha faydalı olabilmek için çok çalışacağız. Bu süreçte herkesin desteklerini bekliyorum, diye konuştu.
GÜRHAN YILDIZ KİMDİR?
Çocukluk yıllarından itibaren sporun içerisinde yetişen Gürhan Yıldız milli güreşçi olarak ulusal ve uluslararası birçok müsabakaya katılarak öok sayıda madalya kazandı. Sporculuk kariyerinin ardından antrenör ve beden eğitimi öğretmeni olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı’nda görev yaptı. İlk İl Müdürlüğü görevine 2011 yılında memleketi Çankırı’da başladı. Burada 7 yıl yürüttüğü il Müdürlüğünün ardından, Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atandı. Tekrardan, Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne atanan Yıldız burada bir süre daha görev yaptıktan sonran, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atandı. Spor camiasının tanınan isimlerinden Gürhan Yıldız başarılı sporculuk ve bürokrasi görevleri ile sevilen isimler arasında yer aldı. Rize’nin yeni Gençlik ve Spor İl Müdürü, milli sporcu Gürhan Yıldız evli bir çocuk babasıdır.
Bir önceki yazımız olan Yeni Çankırı Valisi Abdullah Ayaz oldu. Göç İderesi Genel Müdürü Abdullah Ayaz Kimdir başlıklı makalemizde Abdullah Ayaz Göç İdaresi, Abdullah Ayaz kimdir ve Abdullah Ayaz nerelidir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sonuç olarak;
171.Bölüm; Güreşiyorum/Portre’ de
Gürhan YILDIZ’ ı bu kez ele aldık.
On bir ayda ; Aralık 2019′ da “01. Bölüm Salih BORA ile başlamıştık. “150”Bölüm Musa Aydın Güreşiyorum/Portre “(1.Proje) ulaşmıştık.
Devam ediyoruz..Hedef nasip olur ise 200 ve …..
Artık biraz daha seyrek olarak …
www.guresiyorum.com ile Sosyal medya’ dan ;Facebook, instagram, tweetır ile Whatsaap gruplarından ,özellikle güreş sever ve sporseverlere siz değerli dostlarıma ,
“Sizlerin renk katan , çok değerli “Yorumlarınız” la zenginleşti. Adeta bütünleşti. portreler.
Sağ olun ilgi ve alakanız için..
Çok önemli..
Hepimiz için bir uyarıda bulunmak istiyorum.
Pandemi sürecinde devlet yetkililerimiz ;
Hep söylüyor MMT (Maske-Mesafe, Temizlik )
Lütfen dikkat edip duyarlı olalım. Az daha gayret..
Esasında ;
Aralık ayında bir projeye daha başlamıştık.
1896-2016 Güreşiyorum/Olimpiyatlar ;O erken bitti.16 Bölümdü..
Şimdi; Öncelikle ;Tarihi fotoğraf ve belgeler, bilgi ve dokümanlar ile sizlere zengin bir arşiv sunma imkanı elde ettim. Arşiv o kadar güzel bir şey ki sormayın.
Başta Hard DİSK ‘ lerim, atakaratas53@gmail.com ile Bilgisayarımda hepsi arşivli.
Yine You Tube sayfamda ki üç yetmişe yaklaşan ; Daha çok güreş ile ilgili videolar var Ata KARATAŞ sayfamda..
Türkiye Gazetesindeki ; Yaklaşık 20 Yılı aşkın süren “Güreşiyorum ” köşe yazımız İnternette mevcut. onlarda kayıtlı..
Önemli bir not daha;
Genelde ekseriyetle ;Güreşiyorum/Portrede hayatta olan değerli kişileri ele aldık..
Avrupa-Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlarının Biyografisi www.guresiyorum.com da var.
-Çok değerli vefat eden Türk güreşine katkı sunanlara da yavaş yavaş başladık.

Sonuç olarak;
Türk Güreşine katkı sunan; Türkiye Güreş Federasyonu başkanları ,Teknik adam, Şampiyon, Akademisyen, Hakem, baba-oğul, kardeşler, UWW’ de ve FILA’da ,CELA’ da görev yapan ve diğerleri ele aldık..
Nasip olursa ,
Hepsini PDF olarak tek sayfada www.guresiyorum.com ve ileride de Kitap inşallah..
– Uzun yıllardır sizlere; www.guresiyorum.com Sosyal medya ile 05053690202 ve 0532 7757725′ ten değişik yollarla karşılıksız hobi olarak ;
Özellikle başta güreş haberleri ve diğer sunmaya devam edeceğim.
Allah ömür nasip ederse..
Bana ulaşmak için;
Ata KARATAŞ
-TGF Grekoromen Güreş A Milli takım Koordinatörü
-0532 775 77 25 Güncel ve whatsaap telefonum(Not; Whatsap’ taki güreş haberi almak isteyen oradan yazarsa eklerim uygun bir gruba hemen ),
-05053690202 (Mobil Mesaj telefonum.)
Haydi güreş ve sağlıcakla..
Güreş ile ve sağlıcakla kalın..
Ata KARATAŞ.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top