Home / GURES / GÜREŞÇİLER BAKAN KABULÜNDE..
GÜREŞÇİLER BAKAN KABULÜNDE..

GÜREŞÇİLER BAKAN KABULÜNDE..

Bakan Kılıç, Milli Güreşçilerimizi Makamında Kabul Etti

 

Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de gerçekleştirilen Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda üst düzey başarı elde eden A Milli Güreşçilerimiz ile Federasyon Başkanımız Hamza Yerlikaya’yı makamında kabul etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Milli Sporcularımızdan Taha Akgül, Rıza Kayaalp, Cenk İldem, Servet Coşkun, Soner Demirtaş, Yakup Gör ve Yunus Özel, Taekwondo Milli Takımı’ndan Servet Tazegül, Nur Tatar, Mehmet Dolaş, Ali Sarı ve Furkan Asena Aydın, Halter Milli Takımı’ndan Ayşegül Çoban, Nurcan Taylan İsmet Algül ve Bünyamin Sezer’i kabul etti. 

Milli sporculara ‘Aranızda buraya ilk kez gelen var mı?’ diye soran Bakan Kılıç, yeni gelen ya da daha önce gelen sporculara “Evinize hoş geldiniz.” dedi. Kılıç, “Bizim sizlerle olan iletişimimizdeki bakış açımız Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sizlerin eviniz olduğu. Sizlerin bize yaşattığınız gururlarla beraber şu an evinize geldiniz.” ifadelerini kullandı.

Sporcuların Mili başarılarının yanında gençlere de örnek olmasının spor hayatında önemli olduğuna değinen Bakan Kılıç, “Sizlerle olan çalışma tempomuz içerisindeki en büyük amacımız, sizlerin daha başarılı olabilmeniz ve sizden sonra gelen kardeşlerinize rol model oldunuz. Abi ve abla oldunuz. Sizler gibi başarılı olmak isteyen kardeşlerinize örnek oldunuz. O yüzden üzerinizde büyük bir sorumluluk var. Bunun bilincinde olarak spor hayatınızı sürdüreceksiniz.” diye konuştu.

Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “Sizlerden şunu rica ediyorum. Lütfen her zaman gurur duyabileceğiniz, onurla taşıyabileceğiniz başarılara imza atın. Ülkemizin bayrağını göndere çekip Milli marşımızı çaldırma gibi bir şerefe nail oluyorsunuz. 77 milyonun mutluluğunu ortaya çıkartıyorsunuz. Sizler en üst seviyede başarı elde etmiş olarak bulunuyorsunuz ama sizlerin geçtiği yoldan birçok kardeşiniz geçiyor. Onlar da çalışıp çabalıyorlar. Aranızda sizin kadar başarılı olacaklar vardır ama önemli olan bir takım ruhu içerisinde sizlerin birbirinizi desteklemeniz. Şampiyonluk çok önemli. Ama ekip halinde olduğunda ikinici olanda, üçüncü olanda ve hayatını geliştirmeye çalışan kardeşlerinizin de sizlerin bu başarısında payı olduğunu düşünüyorum.”

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top