Home / HABERLER / Furkan ve Doğuş Avrupa 3.’sü Oldular
Furkan ve Doğuş Avrupa 3.’sü Oldular

Furkan ve Doğuş Avrupa 3.’sü Oldular

Milli Güreşçilerimiz Furkan ve Doğuş Avrupa 3.’sü Oldular

Polonya’da organize edilen Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda mindere çıkan genç grekoromencilerden Doğuş Ayazcı ve Furkan Bayrak, bronz madalya kazanarak Avrupa 3.’sü oldular.

Hala Spodek Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’nin madalya şovu sürüyor.

DOĞUŞ VE FURKAN’DAN BRONZ MADALYA GELDİ

Sabah seansında rakiplerine karşı dişe diş bir mücadele sergileyen Doğuş Ayazcı, 50 Kg repesaj müsabakasında Macar güreşçi Jozsef Andrasi’yi 9-0’lık skorla dize getirerek bronz madalya için mücadele etmeye hak kazandı. 3-5 maçında başarılı bir performans ortaya koyan genç pehlivan Doğuş Ayazcı, Ermeni rakibi Murad Harutyunyan’ın 3 ihtar sonucunda diskalifiye olması sonucunda bronz madalya kazandı ve Avrupa üçüncüsü oldu.

74 Kg’da Ay-yıldızlı mayo ile mindere çıkan Furkan Bayrak ise, sabah seansında repesaj müsabakasında Hırvat güreşçi Filip Sacici’i 8-0 mağlup ederek madalya şansını devam ettirdi. Akşam seansında sahne alan milli güreşçi Furkan Bayrak, Ukraynalı Andriy Antonyuk karşısında minderden galibiyetle ayrılarak bronz madalya kazandı ve Avrupa üçüncülüğü elde etti.

Öte yandan ilk tur müsabakasında talihsiz bir sakatlık yaşayarak maçı yarıda bırakmak zorunda kalan genç sporcu Ahmet Uçar’ın iç ve dış bağlarında zedelenme olduğu, en kısa sürede mindere döneceği belirtildi.

Gençler Avrupa Şampiyonası’nın son gününde boy gösterecek milli güreşçilerin ilk turdaki rakipleri şu şekilde:

55 Kg – Ferdi Yörük & (Hırvatistan)

66 Kg – Murat Dağ & (Norveç)

84 Kg – Fatih Cengiz & (Danimarka)

120 Kg – Tolga Turan & (Ermenistan)

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top