Home / HABERLER / Cenk ilden
Cenk ilden

Cenk ilden

“Evde Kal” Cenk İLDEM ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz.
Tam da vakti biliyor musunuz ..Güreş Türk sporunun lokomotifi. 2016 Rio’ da Türkiye olarak ; Alınan sekiz madalyanın beşini güreş branşında yakalamıştık.Taha Akgül-Rıza KAYAALP-Selim Yaşar-Cenk İldem ve Soner Demirtaş. 2020 Tokyo’ ya dört ay kala 2020 Olimpiyat oyunları ertelendi. 2021 Temmuz sonuna..
Biz dahil ;Hedef, plan ve program tepetaklak oldu. Ancak özellikle TGF’ ye ; UWW Haziran ayında yapılacak faaliyetleri de iptal etti. Temmuz-Aralık ve 2021 Yılının taslak mevcut programını şimdiden revize etmeye başlamalı. İlgililer buna evde de başlayabilirler.
Devletler öncelikle bir an önce bu musibetten ülkelerini ve insanlığı kurtarmak için insanüstü gayret sarf ediyorlar.
Cumhur Başkanımız, Devlet yetkilileri,G. Spor Bakanımız ,tüm ülke. Güreş ‘te de; Spor Bakanımız,Dünya Güreş Birliği azami ölçüde gayret sarf ediyorlar. Hatta bu hafta Şampiyon sporcular ile vize alanları telekonferans ile videolarla sosyal medyadan büyük topluluklara seslenmelerini sağlamaya başladılar.
Devam edeceğim ama; Aklımı kurcalıyordu ..
Önce ona değineyim sonra şu sosyal medya ile ilgi Cenk İLDEM’ in
-Yıl sonunda “ Büyükler Dünya Şampiyonası yapılma ihtimali yüksek. Neden derseniz !
İnşallah başta ülkemiz ve Dünya bu virüsü haziran ayına kadar atlatırsa ki,
2020 Tokyo 2021 Temmuz ayı sonuna ertelenmişti.
Şunu da biliyoruz.
Olimpiyat olduğu yıl, Dünya Şampiyonası yapılmıyor. !!
Yani bana göre 2020 Ekim-Kasım gibi Dünya Şampiyonası yapıla bilinir. UWW Açıklamadı ama !!
Aklımızın bir ucunda bulunsun..
Gelelim Cenk İLDEM ‘e
Avrupa-Dünya ve Olimpiyat Oyunlarında bir çok madalyası var. Beden Eğitimi Öğretmeni, Güreşçi bir aileden geliyor ve diğer. Esas benim gündeme getirmek istediğim ise; “Sosyal Medya “ ve Tabi iki , En başta YouTube sayfası, İnstagram, Facebook ve diğer ..Takipçi ve beğeni sayfası yüksek. Bence bu alt yapı diğer idol ve şampiyon güreşçilerimize örnek olmalı. Neden dii yorum !!
(Başta Rıza KAYAALP, Taha AKGÜL, Yasemin ADAR ve diğer ,özellikle YouTube’ de Video ve dieğr etkinliklerde Cenk kadar etkin değiller.) Elbette bir gün aktif güreşe veda edeceksiniz. Şimdiden; Alt yapıyı sağlam tutup, spor camiasına ve insanlığa faydalı olabilecek etkinlikler içeren yapımları paylaşmalılar diye düşünüyorum..(Örnek; Dün gece ; Başta TMOK olmak üzere ve kendisinin yayınladığı soru sorma üzerine yapılan videoda ,güncel şu anda ülkemizin “ Evde Kal” Şartlarında öyle sorular sordular ki. Ben evde nasıl bağışıklığımı güçlendirmek için spor yapabilirim diye.. Tabi bunun için araştırma, literatür ve arşiv bilgisi gerekiyor. Ne dersiniz haklı değil miyim.. Haydi durmayalım bugünden tezi yok .Ancak bu işe ayıracak vakti haftalık planlamasını mutlaka yaparak.. İşte Cenk İldem
Olimpiyat ve Dünya üçüncüsü milli güreşçimiz Cenk İldem sizden gelen soruları yanıtladı


https://www.facebook.com/TurkiyeMilliOlimpiyatKomitesi
https://www.youtube.com/channel/UCxxpbDHeNiqrAJtPL4Of5PQ

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top