Home / LIGLER / YILDIZLAR GÜREŞ LİGİNE MARAŞ DAMGASI..
YILDIZLAR GÜREŞ LİGİNE MARAŞ DAMGASI..

YILDIZLAR GÜREŞ LİGİNE MARAŞ DAMGASI..

YILDIZLAR GÜREŞ LİGİ’NE “MARAŞ” DAMGASI
 
Ankara’da organize edilen Serbest ve Grekoromen Stil Yıldızlar 2. Güreş Ligi’nde mücadele eden takımlardan Kahramanmaraş Güreş Eğitim Merkezi (GEM) Spor Kulübü, şampiyonluk ipini göğüsleyerek Erzurum Yol Spor Kulübü ile birlikte bir üst lige yükseldi.
 
2020 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek yaz olimpiyatları için hazırlıkların tam gaz devam ettiği Türk güreşinde, altyapı çalışmaları doğrultusunda kurulan lig müsabakaları da aralıksız bir şekilde sürüyor.
 
Yaşar Doğu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 2. lig maçlarında mindere çıkan takımlardan Kahramanmaraş GEM Spor Kulübü, elde ettiği galibiyet serisinin ardından şampiyon oldu ve Süper 1. Lig’e yükseldi. Gün boyunca üst düzey maçlar çıkaran Erzurum Yol Spor Kulübü de, süper ligde mücadele etmeye hak kazanan ikinci takım oldu. Kürsünün üçüncü sırasına ise, takım halinde başarılı bir performans ortaya koyan Kahramanmaraş Belediyesi Spor Kulübü yerleşti.
 
Yıldızlar liginde ter döken sporcuları tebrik eden Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, süper lige yükselen takımlara da bir sonraki sezon için başarılar diledi.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top