Home / HABERLER / Vedat Ergin kalp krizi..
Vedat Ergin kalp krizi..

Vedat Ergin kalp krizi..

Başımız sağ olsun.
Vedat Ergin’ i kaybettik.
Bir saat önce kalp krizi sonucu hakkın rahmetine kavuştuğunu oğlu
Korkut Ergin bildirdi. Rafet ÜNVER ‘ detayları az sonra bildirecek.
Cenaze ile ilgili bilgi gelince paylaşacağım.
Mevla rahmet eyleye.
Detay
K. Ergin +905557411853
R. ÜNVER 0542 472 70 67
Güreşiyorum/Portre; 169. Bölüm. Vedat ERGİN ; “Güreş Ailesinin bir neferi olmaktan büyük onur duydum. “ Çok zor şartlarda güreşe gönül verip yarım asrı güreş ile geçirmiş ;Güreşçi, teknik adam, Judo’ da yapmış, milli takım antrenörü, Kömür spor ve Şeker sporda belli dönemlere damga vuranlardan. Ot minderleri yere serip antrenman yapmasının yanında hemen dile getirelim; Vedat ERGİN hocamıza geçmiş olsun diyoruz.. Bir döneme ;Grekoromen güreşe ayrı bir heyecan getiren ve özellikle Olimpiyatlarda (1992 Barselona) Benimde içinde bulunduğum genç antrenör kadrosu ile beraber ; vedat ERGİN hocamda Genady SAPUNOV” ekolünde bulunanlardan.. Birde çok önemli bir tespitimizde; “Faik DURA” Çok önemli bir hoca, dikkat ettim, Ankara’ da belli dönem güreş yapan değerli arkadaşlarımın hepsinde emeği olmuş. Allah rahmet eylesin.
Devam ediyoruz..
1970 yılında eğitimimin yanı sıra, Ankara Halkevleri Güreş Kulübü ‘n de aktif sporcu olarak güreş hayatı başladı. İlk hocam rahmetli Faik Dura ( Arap Hoca) dır. Halkevleri binasının zemin katında herkes gittikten sonra akşamları ot minderleri yere serip antrenmana başlardı.
Duşumuzu kalorifer dairesinde ısıtılan su ile alırdık.
Vefa ile dostluk olarak ta; Yarım asır içerisinde; Hatırlayamadığı şampiyonalar, sporcular ve antrenör arkadaşları var ise hepsinden özür diliyor. “Güreş, yaşantımın 50 yılını aldı. Her anı büyük gurur ve zevkle geçti. Her şeyimi borçlu olduğum Güreş Sporunun ve Güreş Ailesinin bir neferi olmaktan büyük onur duydum. Diğer bir çok özellikleri var..
Güreş camiası ‘da; Güreşi seven, kibar, vefalı bir arkadaşımız olarak bilinir.

Güreşiyorom porte 169.Bölüm Vedat Ergin

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top