Home / HABERLER / Tokyo 2020 /3.Bölüm.Bir hafta sonra..
Tokyo 2020 /3.Bölüm.Bir hafta sonra..

Tokyo 2020 /3.Bölüm.Bir hafta sonra..

Güreş İ Yorum/Tokyo 2020(XXXII.);3.Bölüm-Açılışa 8 gün, güreşlere ise 15 gün kaldı.
Büyük bir aksilik yaşanmazsa bir hafta sonra ; 32.Olimpiyat Oyunları ;Tokyo’da başlayacak. TGF Başkanı Musa AYDIN bey başta olmak üzere; Grekoromen güreş milli takım ile kadın milli takımımız (Erol CESUR, Rıza KAYAALP(Doğan YILMAZ), Cenk İLDEM, Kerem KAMAL(Kadir KAMAL), Teknik Ekip; Salih BORA-Serkan ÖZDEN-Akif CANBAŞ ile masör ;Tamer KISACIK ile Evin DEMİRHAN (Zehra DEMİRHAN) ,Yasemin ADAR ve Teknik Ekip; Efraim KAHRAMAN-Hakkı GÜREL 25 Temmuz’da İstanbul’dan hayırlısı ile hareket edecekler.
Özel not: G. Spor Bakanımız Dr. M. Muharrem KASAPOĞLU bir ilki gerçekleştiriyor. Bir hafta önce başladı. Olimpik sporcu kamplarını dolaşıyor.) Serbest güreş milli takımı ise; Süleyman ATLI, Osman GÖÇEN(Şaban Kızıltaş) -Süleyman KARADENİZ ve Taha AKGÜL(İbrahim ÇİFTÇİ) , Teknik Ekip; İshak IRBAYHANOV-Adem BEREKET-Abdullah ÇAKMAR ,Ahmet ÇELİK, Dr. Murat GREEV 28 Temmuz’da yola çıkacaklar.
Tokyo 2020 73. Bölümde yine sizlere detaylı bilgi vermeye devam edeceğiz.
A) Olimpik branşlarda 108 kota (50 kadın, 58 erkek sporcu)
B) Para Olimpik branşlarda 84 kota (41 kadın, 43 erkek sporcu) bu vesile ile
Tokyo Olimpik & Para Olimpik oyunlarında ,yöneticilerimize, teknik ekiplere ve sporcularımıza başarılar diliyorum.
Bu ara mutlaka; TMOK,IOC ve AA-DHA-IHA,TRTSPOR Yıldız-Sports TV/Güreş Dünyası ile SALTO Ata Sporumuz Güreş Tv ,Tek Rumeli Tv(Yakında tekrar başlayacak),Koza TV/Hodri meydan, gaznfer hocamız/Ata Sporumuz ve diğer..-.Twiteer-İnstagram-Facebook-YouTube-Linkedin ve diğer web sitelerine her gün en az bir kere bakıyoruz.
1-IOC Başkanı; BACH ; “Tokyo Olimpiyatlarının iptali opsiyon değil” mesajını yayınladı. Detay ekteki linkte . https://www.aa.com.tr/tr/dunyadan-spor/uluslararasi-olimpiyat-komitesi-baskani-bachtan-tokyo-olimpiyatlarinin-iptali-opsiyon-degil-mesaji/2303770
2- AA’ da “Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor “ 120 Yıllık kısa bir özet var. Detay ekteki linkte .(Fransız Baron Pierre de Coubertine’in girişimleriyle ilk olarak 1896 yılında düzenlenen modern olimpiyatlar, tarihi olaylara tanıklık etti.Fransız Baron Pierre de Coubertine’in girişimleriyle ilk olarak 1896 yılında düzenlenen modern olimpiyatlar, tarihi olaylara tanıklık etti.
Olimpiyat oyunlarının 120 yıllık tarihsel gelişimi şöyle:
https://www.haberler.com/olimpiyatlar-tarihe-taniklik-ediyor-14266115-haberi/?utm_source=RSS_Konu

3- Tokyo Olimpiyatlarında sporcu ve yetkililerin ağırlanacağı ‘Sporcu Semti’ açıldı,Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarına katılacak sporcu ve resmi yetkililerin ağırlanacağı “Sporcu Semti” Tokyo sahilinde açıldı.

Sahil bölgesi Harumi’de 44 hektar arazi üzerine kurulan semtin yaklaşık 18 bin kişiyi misafir etmesi bekleniyor.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı üst düzey tedbirlerin alındığı yerleşkede sporculara günlük PCR testi uygulanacak.
Yatak odaları, 24 saat açık klinikler, PCR test merkezleri ve günde 45 bin servis açabilen yemek salonlarını kapsayan 21 binadan oluşan semt 11 Ağustos’a kadar hizmet verecek.
Sporcu ve yetkililer, yerleşke kapsamındaki müsabaka, idman ve dinlenme yerlerine gidebilecek.
Semt misafirlerinin yerleşke dışına çıkışına izin verilmeyecek.
Olimpiyat semti, Paralimpik Oyunları için ise 17 Ağustos ile 8 Eylül arasında açık kalacak.
4-TMOK Sayfasında “ Olimpiyat Kafilemizin bütünü ile ilgili detaylı bilgiler var. O da ekteki linkte. tokyo2020.olimpiyat.org.tr Team Türkiye Tokyo 2020’ye 18 Spor Dalında 108 Sporcu ile Gidiyor.18 spor dalında 50 kadın, 58 erkek, toplam 108 sporcudan oluşan Team Türkiye Olimpiyat kadromuz, Tokyo’da 23 Temmuz – 8 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizin göğsünü kabartacak başarılar kazanmayı hedefleyecek.Dünya çapında milyonlarca sporcu, antrenör, teknik ekip ve sporseverin büyük bir heyecanla beklediği Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Team Türkiye kafilemiz yıllar süren hazırlık süreci ve özverili çalışmalarının karşılığını almak, Olimpiyat tarihimizde iz bırakmak için Tokyo’da mücadele edecek.İki yılı aşkın bir süre devam eden kota alma süreci 5 Temmuz’da tamamlanırken, milli sporcularımız 18 spor dalında 108 kişilik kota kazanmayı başardı.
Milli sporcularımız ülkemizi artistik cimnastik, atıcılık, atletizm, badminton, bisiklet, boks, eskrim, güreş, halter, judo, karate, kürek, modern pentatlon, okçuluk, taekwondo, voleybol, yelken ve yüzme spor dallarında temsil edecek.Kadınlar boksta ilk kez mücadele edeceğimiz Oyunlarda karate spor dalı ilk kez yer alacak. Olimpiyatlarda yarışacak sporcu listemiz, sporcularımızın yarışma takvimi, yarışma sonuçları ve daha birçok bilgiye tokyo2020.olimpiyat.org.tr adresinden ulaşılabilir.
5-IOC Sayfasına da bakmak isterseniz işte linki; https://tokyo2020.org/en/
6-TGF & UWW Web siteleride; http://www.tgf.gov.tr/ & http://www.unitedworldwrestling.org/
Faaliyetleri merak ettim. Bu arada ; TGF sitesi güncellendi. Olimpiyat öncesi;
19-25 Temmuz’da Yıldız/Dünya Güreş şampiyonası /Macaristan-Buda Peşte’ de
Olimpiyat sonrası ise ;
16-22 Ağustos’ta Gençler /Dünya Güreş şampiyonası /Rusya-Ufa’da,
11-18 Eylül’ de U15 Dünya –Okullar Güreş şampiyonası /Sırbistan-Belgrad’da ,
02-10 Ekim’ de Büyükler Dünya Güreş şampiyonası /Norveç-Oslo’da ,
16-23 Ekim’ de Yıldız Dünya (ISF) Oyunları /Çin-Jinjiang’ ta ,
19-24 Ekim’ de Veteranlar Dünya (GR-SER) /Yunanistan-Loutraki’de ,
30-31 Ekim’ de Akdeniz şampiyonası ve (28-29 Ekim’ de U15-ile Yıldız Balkan )/Yunanistan-Xanthi’ de
01-07 Kasım’ da U23 Dünya Güreş şampiyonası/Sırbistan-Belgrad’da
21-24 kasım’ da 35.Askeri Oyunlar Dünya güreş şampiyonası/İran-Tahran ‘da

Dördüncü bölümde buluşmak üzere..
Ata KARATAŞ/TGF/GR/Koordinatör
www.guresiyorum.com

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top