Home / HABERLER / Seyfettin Katadayı vefat etti.
Seyfettin Katadayı vefat etti.

Seyfettin Katadayı vefat etti.

Bir dönem Simtel Güreş kulübünde yöneticilik ve TGF’de  yöneticilik  yapan ve Spor yazarı ünlü gazeteci  Eyüp KARADAYI’ ın  ağabeyi  Seyfettin KARADAY’ ı vefat etti.(Güreş Milli Takımında /Sarıyer ‘de (TGF Başkanı Yücel Seçkiner bey zamanında ) Kamp yöneticisi olarak görev yapmıştı.. Sağ olsun . Allah rahmet eylesin .İletişim; Eyüp Karadayı;0533727 74 80   Cenaze; , 11 Ağustos Cuma günü, Levent Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek.

1923 doğumlu ünlü oyuncu Seyfettin Karadayı hayatını kaybetti. Kemal Sunal’la başta olmak üzere, Yeşilçam’ın efsane isimleri ile çok sayıda filmde rol alan Seyfettin Karadayı’nın yaşamını yitirdiğini Şarkıcı Onur Akay, duyurdu.

Karadayı’nın cenaze bilgilerini Instagram hesabından paylaşan Onur Akay, “O Yeşilçam’ın yaşayan en yaşlı ismiydi. Kemal Sunal’la 12 filmi olan ve 750 sinema filminde rol alan usta oyuncu Seyfettin Karadayı’yı, 94 yaşında kaybettik… Değerli oyuncumuz, 11 Ağustos Cuma günü, Levent Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek. Mekânı cennet olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

SEYFETTİN KARADAYI KİMDİR?

Seyfettin Karadayı, 1923 yılında İstanbul’da doğdu. Ailesininde isteği ile Kara Harp Okulu’na girdi ve mezun oldu. Uzun yıllar askerlik yaptıktan sonra 46 yaşında albaylıktan emekli oldu.

Emeklilik günlerinin daha başlarında, Metin Film’in sahibi Işık Toraman iflas etmek üzereyken bir film için Karadayı’ya prodüksiyon teklifi götürdü.

Kabul etti ve film çekimi için Isparta’ya gittiler. Filmde “Keşiş” rolü için oynayacak oyuncu sete gelmemesinden dolayı, o rolü üstlenmesi için teklif ettiklerinde kabul etti ve Yeşilçam hayatı başlamış oldu.

Bu ilk rol sonrası sinema yolculuğuna devam eden Seyfettin Karadayı 70’li yıllardan itibaren 750’yi aşkın filmde ve çok sayıda televizyon dizisinde rol adlı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top