Home / HABERLER / Orhan Okullu Başpehlivan oldu
Orhan Okullu Başpehlivan oldu

Orhan Okullu Başpehlivan oldu

ORHAN OKULLU

2018 YILI KIRKPINAR BASPEHLIVANI OLDU

Şaban Yılmaz, ikinci  oldu//

Serhat Balci Ucuncu/

Ali Gurbuz  Ucuncu oldular

= Kırkpınar’da Dev Türk Bayrağı Açıldı

= Kırkpınar’da “Ağa” Değişmedi

=15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

= Kırkpınar’ın Tartışmalı Güreşini Yöneten Hakemler, Görevden Alındı

 

=

Kırkpınar’da Finalin Adı: Şaban Yılmaz, Orhan Okulu

Edirne’de bu yıl 657’ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yarı finalinde Ali Gürbüz kendi oyunuyla açık düşerek Şaban Yılmaz’a kaybederken, Orhan Okulu altın puanla rakibi Serhat Balcı’yı yenerek finale yükseldi.

 

Kırkpınar’da Dev Türk Bayrağı Açıldı

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde merhum Kırkpınar ağası Hüseyin Şahin tarafından 24 yıl önce başlatılan dev Türk bayrağı geleneğini bu yılda sürdürüldü.

Kırkpınar’da “Ağa” Değişmedi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde güreş ağalığı ihalesini iki altın kemerli Seyfettin Selim kazandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Türkiye Güreş, Tekvando, Yüzme, Kayak, Curling, Eskrim, Satranç, Hentbol, Hokey, Judo ve Tenis Federasyonları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kırkpınar’ın Tartışmalı Güreşini Yöneten Hakemler, Görevden Alındı

Edirne’de bu yıl 657’ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Güreşleri, başpehlivanlık 3’ncü turunda Ali Gürbüz ve Recep Kara arasındaki müsabakayı yöneten çayır ve kule hakemleri Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın tarafından görevden alındı.

 

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde merhum Kırkpınar ağası Hüseyin Şahin tarafından 24 yıl önce başlatılan dev Türk bayrağı geleneğini bu yılda sürdürüldü.

657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri geleneklerinden olan dev Türk Bayrağı bu sene de unutulmadı. Saha görevlileri, cazgırlar ve hakemler tarafından açılan boyu 30 metre, eni 15 metre olan dev Türk bayrağı saray içi er meydanında, Edirne Belediye bandosu tarafından çalınan 10. yıl marşı eşliğinde gezdirildi. Dev Türk bayrağı, protokol üyeleri ve tribünleri dolduran güreş severler tarafından ayakta selamlandı.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Baş cazgırları Şükrü Kayabaş ve Pele Mehmet’in ‘Ne Mutlu Türk’üm diyene’ diyerek, gezdirilen dev Türk bayrağı, milli duyguları anlatan manileri eşliğinde, Er Meydanı’nı dolduran binlerce güreş sever tarafından alkışlarla ayakta selamlandı. – EDİRNE

 

Edirne’de bu yıl 657’ncisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yarı finalinde Ali Gürbüz kendi oyunuyla açık düşerek Şaban Yılmaz’a kaybederken, Orhan Okulu altın puanla rakibi Serhat Balcı’yı yenerek finale yükseldi. Şaban Yılmaz ve Orhan Okulu altın kemerin sahibi olabilmek için finalde güreş tutacak.

657’nci Tarihi Kırkpınar Güreşleri, başpehlivanlık güreşlerinde yarı finale yükselen Ali Gürbüz, kura çekiminde Şaban Yılmaz’ın rakibi oldu. Başpehlivan Orhan Okulu ise Serhat Balcı ile eşleşti. Yağlanan pehlivanlar cazgırların manileriyle tanıtıldıktan sonra peşrevleriyle tribünleri selamladı. Ali Gürbüz ile Şaban Yılmaz arasındaki müsabaka da tartışmalı bir pozisyona sahne oldu. Ali Gürbüz atak yaparken kendi oyunu açık düştü. Bunun üzerine Şaban Yılmaz büyük sevinç yaşayarak Er Meydanı’ndan ayrıldı. Hakemlerin Er Meydanı’na dönmesini anons ederken, VAR sistemi ile görüntüler yeniden incelendi. Hakem kule heyeti incelemenin ardından Şaban Yılmaz’ı galip ilan etti ve anons etti. Şaban Yılmaz ve ekibi büyük sevinç yaşarken, Ali Gürbüz ise uzun süre şaşkınlığını gizleyemedi. Hakem kule heyetine yapılan itirazlarda sonucu değiştirmedi ve başpehlivanlığın en büyük favorileri arasında gösterilen Ali Gürbüz Kırkpınar’a yarı finalde veda etti. 2005 yılında başpehlivanlık kazanan Şaban Yılmaz ise ‘sürpriz’ bir şekilde finale yükseldi.

 

Türkiye Güreş, Tekvando, Yüzme, Kayak, Curling, Eskrim, Satranç, Hentbol, Hokey, Judo ve TenisFederasyonları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türkiye Güreş Federasyonunun internet sitesinde başkan Musa Aydın imzasıyla yayımlanan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

Devami asagidaki linkte//

https://www.haberler.com/15-temmuz-demokrasi-ve-milli-birlik-gunu-11051325-haberi/?utm_source=RSS_Konu

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top