Home / GURES / KIRKPINAR / Kepez’de Serhat Gökmen başpehlivan..
Kepez’de Serhat Gökmen başpehlivan..

Kepez’de Serhat Gökmen başpehlivan..

Kepez’de Serhat Gökmen başpehlivan..

Hasan Doğan Stadı’nda yapılan güreşlere, 14 boyda 44’ü başpehlivan olmak üzere 820 güreşçi katıldı. Başpehlivanlığı final mücadelesinde Gökhan Arıcı’yı yenen Serhat Gökmen elde etti. Üçüncülüğü ise Süleyman Aykırı ve Ali Gürbüz paylaştı.

Diğer boylarda ise başaltında Sinan Kaya, büyük ortada Hasan Borucu, küçük orta büyük boyda Şahali Kurt, küçük orta küçük boyda Mustafa Batu, deste büyük boyda Hakkı Aygün, deste orta boyda Abdülrefik Öner, deste küçük boyda Fatih yaman, ayakta Alpaslan Tekmen, tozkoparanda Semih Bayram Yılmaz, teşvik-2’de Süleyman Çetin, teşfik-1’de Umur Aybey, minik-2’de Turgut Aybey, minik-1’de ise Ömer Yasir Gökkaya birinci oldu.

Güreşleri AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mevlüt Çavuşoğlu ve Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, son Kırkpınar Başpehlivanı Ahmet Taşçı ile güreş severler izledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ata sporunun gelişmesi ve yaşatılmasına katkı sağlamaya çalıştıklarını, bunun için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Scroll To Top