Home / HABERLER / Güreşiyorum #Tokyo 2020. Açılışa 4 Gün kaldı
Güreşiyorum #Tokyo 2020. Açılışa 4 Gün kaldı

Güreşiyorum #Tokyo 2020. Açılışa 4 Gün kaldı

#Tokyo2020 & #TeamTürkiye ; Güreşi yorum /6.Bölüm.Sadece 4 gün kaldı. Rıza Kayaalp: “Ülkem adına sonuna kadar savaşacağım”
Taha Akgül; “Milletimizin duasıyla inşallah ikinci kez altın madalyayı kazanırım” Şu anda ;Bolu/Aladağ/Grekoromen –Abant/Serbest stil ile –Sarıyer/TGF/M. Ahmet KİREÇÇİ Tesislerinde kampta olan ; Teknik ekip ile Olimpik güreşçilerimiz’ in dikkatine; Tedbirleri biraz daha arttıralım. Anadolu Ajansının bu sabahki haberi;
Tokyo’ya gelen olimpiyat sporcularında ilk pozitif Kovid-19 vakası.Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi, olimpiyat semtinde kalan sporcularda ilk pozitif yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edildiğini açıkladı. Detay haber ekteki linkte ve aşağıda https://www.aa.com.tr/tr/dunyadan-spor/tokyoya-gelen-olimpiyat-sporcularinda-ilk-pozitif-kovid-19-vakasi/2307849
Rıza + Taha= Toplamda(Büyüklerde) ;Avrupa ‘da 10+08= 18 Altın, Dünya’da 04+02= 06 Altın, Olimpiyat Altın + Gümüş + Bronz= 3 Madalya. Allah nazardan saklasın. Mevla’m derman versin. İki şampiyonun detay açıklamaları ekte …..
https://www.haberler.com/son-dakika-haberi-riza-kayaalp-ulkem-adina-sonuna-kadar-savasacagim-14273999-haberi/?utm_source=RSS_Konu

– Rıza Kayaalp: “Ülkem adına sonuna kadar savaşacağım” Tokyo’da gerçekleştirilecek olan 2020 Yaz Olimpiyatları öncesi açıklamalarda bulunan milli güreşçi Rıza Kayaalp, “Ülkem adına sonuna kadar kadar savaşacağım. İnşallah iyi sonuçlarla ülkeme dönerim diye ümit ediyorum” dedi.
– Rıza Kayaalp: “Ülkem adına sonuna kadar savaşacağım”
ANKARA – Tokyo’da gerçekleştirilecek olan 2020 Yaz Olimpiyatları öncesi açıklamalarda bulunan milli güreşçi Rıza Kayaalp, “Ülkem adına sonuna kadar kadar savaşacağım. İnşallah iyi sonuçlarla ülkeme dönerim diye ümit ediyorum” dedi.
Japonya’nın Tokyo kentinde düzenlenecek olan 2020 Yaz Olimpiyatlarına katılma hakkı elde eden Rıza Kayaalp, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte açıklamalarda bulundu. Grekoromen Güreş kategorisinde mücadele edecek olan Kayaalp gücünün zirveye doğru çıkardığını belirterek, “Sert antrenmanlarımızın son haftası kaldı. Bir hafta daha sıkı bir şekilde çalışıp sonra antrenmanları teke düşürerek devam edeceğiz. Gücümüzü zirveye doğru çıkarıyoruz. Gereken bütün hazırlıkları yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. İnşallah her şeyin bizim için iyi olacağını düşünüyorum. Yeter ki oraya sakatlıksız tam ve güçlü, formlu bir şekilde gitmek çok önemli. Biz de gerekeni yaparak gideceğiz. Orada da inşallah almadığım tek altın madalyayı ülkeye kazandırmak amacım. Ben iyi olduğum sürece, sakatlığım, ağrım veya sızım olmadığı sürece inanıyorum son dakikaya kadar maçı alabileceğime inanıyorum. Sonuna kadar da savaşacağım ülkem adına. İnşallah iyi sonuçlarla ülkeme dönerim diye ümit ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.
“Rakiplerimiz şampiyonalarda yendiğimiz rakiplerin aynısı”
Geçmişte kazandığı başarıların kendisine tecrübe olacağını düşünüp düşünmediği sorusunu cevaplayan Rıza Kayaalp, şöyle devam etti:
“Tabii ki. O kadar çok madalya aldık ki bireysel olarak bakarsak inanılmaz bir madalya koleksiyonumuz var. Binlerce sporcunun hayali olabilecek bir madalya koleksiyonumuz var. Tabii ki bunun tecrübesi var. Yılların verdiği, şampiyonaların verdiği tecrübe ile oraya gideceğiz. O kadar başarıyla olimpiyata gideceğiz. Tabii ki etkisi olacak. Rakiplerimiz şampiyonalarda yendiğimiz rakiplerin aynısı. Onlar bizden çekinecekler. Biz de ona göre maça çıkacağız. Hiçbir zaman rakibimizi küçümsemeyeceğiz. Bundan önceki şampiyonlukların olimpiyatın habercisi olduğunu sürekli dile getirdiğini hatırlatan Rıza Kayaalp, “Olimpiyat altının habercisi olur. Bir önceki olimpiyatta gümüş, ondan önceki olimpiyatta da bronz olmuştu. Bunda olimpiyatlarda şampiyonluğun habercisi olur diye düşünüyorum. İnşallah şampiyonlukla ülkeme dönerim. Şu an bir şey hissetmiyorum. Tecrübeli bir sporcuyum. Öyle çok heyecan yapmak gücü bitirir bilirsiniz. Sporcunun çok heyecanlı olmaması gerekir. Sporcunun heyecanı ve stresi kontrol edebilmesi çok önemli. O yüzden maç gününe kadar çok bir heyecanım olacağını düşünmüyorum. Kuralar çekildikten sonra orada biraz heyecan olursa olur. Zaten ben kendime güveniyorsam, gücüm kuvvetim yerindeyse, sakatlığım yoksa Allah’a şükür fazla bir heyecanım olmaz diye düşünüyorum.

Taha Akgül: “Milletimizin duasıyla inşallah ikinci kez altın madalyayı kazanırım”

https://www.haberler.com/son-dakika-haberi-taha-akgul-milletimizin-duasiyla-insallah-ikinci-14273995-haberi/?utm_source=RSS_Konu
– Taha Akgül: “Milletimizin duasıyla inşallah ikinci kez altın madalyayı kazanırım” Milli güreşçi Taha Akgül’den 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde açıklamalar Tokyo’da düzenlenecek olan 2020 Yaz Olimpiyatları’nda serbest güreş kategorisinde Türkiye’yi temsil edecek olan milli sporcu Taha…
– Taha Akgül: “Milletimizin duasıyla inşallah ikinci kez altın madalyayı kazanırım”
Milli güreşçi Taha Akgül’den 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde açıklamalar
ANKARA – Tokyo’da düzenlenecek olan 2020 Yaz Olimpiyatları’nda serbest güreş kategorisinde Türkiye’yi temsil edecek olan milli sporcu Taha Akgül, “Milletimizin duasıyla inşallah ikinci kez altın madalyayı kazanırım” dedi.
Japonya’nın Tokyo kentinde düzenlenecek olan 2020 Yaz Olimpiyatları’na katılma hakkı elde eden Taha Akgül, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte açıklamalarda bulundu. Serbest Güreş kategorisinde mücadele edecek olan Akgül, iyi motive olanın madalyayı alacağını belirterek, “Hazırlıkları artık tamamladık. Son güreş antrenmanlarını yapıp bitireceğiz. Tokyo Olimpiyatları’na çok az bir zaman kaldı. Bu saatten sonra çok fazla çalışmanın fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Artık psikolojik olarak kendini hazırlayan, iyi dinlenen, iyi motive alan orada madalya alacaktır diye düşünüyorum. Artık o aşamaya geçtik. Artık motivasyon aşamasındayız. Bugün de önemli bir organizasyon yapıldı. Sağ olsun Mansur Başkanımız bizi bir araya getirdi. Sağ olsun çok büyük destekleri var bizlere. Türkiye’nin en büyük kulübüyüz, olimpiyatlarında en başarılı kulübüz, Avrupa, Dünya şampiyonalarında tarihteki en başarılı kulübüz. Tarihi bir misyonumuz var. İnşallah olimpiyatlarda önce ülkemizi ardından Ankara’yı ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Zor da olsa bunu başarmak istiyorum. Gerçekten çok da zor olacak. Psikolojisi ağır olimpiyatların iyi rakipler var. Ama milletimizin duasıyla inşallah orada ikinci kez altın madalyayı kazanırım” değerlendirmesinde bulundu.
“Sen eğer hazırsan mindere çıktığın zaman ayakların yere basıyor”
Sakatlık süreci üzerine konuşan Akgül, “Ciddi bir sakatlık süreci geçirdim, operasyon geçirdim. Omzumda ciddi bir bağ kopması, kemik çıkması oldu. Hala şu anda sağ tarafım sol tarafıma göre daha zayıf. Aynanın karşısına geçtiğimde bunu görebiliyorum. Beyin orayı koruma altına alıyor. Her ne kadara iki omzumu da güçlendirmeye çalışsam da gücümü sağ tarafa doğru veriyorum ister istemez. Sinirsel bir şey. Bunun eksikliğini ister istemez yaşıyorum ama hamdolsun Avrupa Şampiyonası’nda yurt içi yurt dışında hiç mindere basmadan gelip Avrupa şampiyonluğu nasip oldu. Bu da aslında dünya güreş camiasında çok ses getirdi. Şöyle dediler, ‘Nasıl oluyor? Adam 1,5 senedir antrenman yapmadan geliyor da böyle güreşiyor?’ Hamdolsun bunu başarabildim ama bu iyi bir hazırlık süreci ile alakalı. Sen eğer hazırsan mindere çıktığın zaman ayakların yere basıyor. Sakatlığın falan hiçbir şey sana bahane olmuyor” diye konuştu.

Covid-19 Detay;;
Tokyo
Kyodo ajansının haberine göre başkentin Harumi bölgesindeki olimpiyat semtine ülke dışından gelen iki sporcuda ilk pozitif Kovid-19 vakası kayda geçti.
Sporcuların 14 günlük karantina periyodundayken yapılan PCR testlerinin pozitif neticelendiğini açıklayan komite, sporcuların sağlık durumu ve uyruğuna ilişkin bilgi vermedi.
Komite ayrıca Japonya’ya ulaşan ancak olimpiyat yerleşkesine alınmamış bir sporcu ile turnuvada yetkili 5 kişi, bir basın mensubu ve bir kontratlı çalışanda da virüs tespit edildiğini duyurdu.
Böylelikle komite tarafından açıklanan ve turnuva kapsamlı kaydedilen Kovid-19 vaka sayısı 55’e yükseldi.
Tokyo Olimpiyatlarına Mart 2020’de Japonya dışından, önceki hafta ise yurt içinden de seyirci kabul edilmeyeceği açıklanmıştı. Turnuvaya sadece sporcular, federasyon yetkilileri, basın mensupları kabul ediliyor.
13 Temmuz’da hizmete giren ve 21 bina, 3 bin 600 oda ve 18 bin yatak kapasiteli olimpiyat semtinde, turnuvada yarışacak sporcular ile yabancı yetkililer barınacak.
Salgın nedeniyle 2021 yılına ertelenen Olimpiyat Oyunları, 23 Temmuz-8 Ağustos 2021’de düzenlenecek.
Ata KARATAŞ/TGF/GR/Koordinatör
www.guresiyorum.com

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top