Home / HABERLER / Güreşiyorum. Her insanın kendisi için..
Güreşiyorum. Her insanın kendisi için..

Güreşiyorum. Her insanın kendisi için..

Güreş i Yorum; Her insanın kendini ve yaptığı(Sevdiği) işi belli periyotlar ile güncellemesinde her daim yarar var. Şöyle ki; İzninizle kendimden örnek vermek istiyorum. Güreş ile ilgili o kadar uğraşacak alan var ki sormayın gitsin.(Ekte Devasa Güreş Kompleksi ile ilgili güzel gelişme bilgisini lütfen okuyalım) Eskilere doğru götüreyim sizi. 1984 Yılı aktif güreşi bırakmıştım. İst. Güreş İhtisas kulübünde yeni monitör antrenör olarak göreve başlamıştım. Minderde antrenman yaptırırken, hem şehrim rahmetli Muhsin ALTIN beni yanına çağırdı. Hiç aklımdan çıkmadı söylediği sözler..” Bak ,Ata bence sen minderde teknik göstereceğine ,plan-program ve diğer alan üzerinde çalışsan daha iyi olur. Neden dedim ; Uzun süredir takip ediyorum, minderde teknik gösteren antrenör çoğunlukta ,ancak sana dediğim gibi güreşin bu alanına rağbet yok. Bende onun dediğini uzun yıllardır yapmaya gayret ediyorum. Ardından rahmetli Oktay Kurtböke’ den “Arşiv” ve yine ardından Yalçın abi (İPBÜKEN) yine mastır-stratejik plan ve diğer ile üst üste koya koya ve kendimi günün koşullarında İnternet ve diğer plan-program hepsini sürekli “ İKİ HARD DİSK” ve CD olarak Güreş teknik ve maç “ arşivi ve aklınız ne gelir ise (Kitap yazma ve köşe yazarlığı.. )..
Bu arada 20 Yıl önce değerli öğrencilerimden M. Talha SAĞLIKLI ‘ın önerisi ile kurduğum www.guresiyorum.com ve uzun süredir başta ; You Tube , Linkedin, Twiteer,İnstagram,facebook ve Whatsaap grupları ile telefon mesajları ile Güreşin her alanında (Kütüphane ve diğer ) yani güreş hayatımız olmuş. İnanın yaptığım işten zevk alıyorum.
He le ki .. Üniversitelerden bir öğrencinin tez veya başka güreş ile isteği yok mu ,muazzam haz alıyorum. Neyse sözü uzattık.
Şimdi sevineceğiniz bir haber ile sözümü bitireyim. 2021 Yılın başında ; G. Spor Bakanımız ; Türk Güreşi için Elmadağ /Serbest güreş kampında Tokyo’ ya gitmeden ;
Ankara /Keçiören-Taha AKGÜL salonun yanına Devasa bir Güreş kompleksi müjdesini vermişti. TGF’ de bunun haberi var. İşte bende sıkı sıkıya bilgi alıyorum sürekli . İhale aşaması bitmiş ve yakında inşallah kaba tabir ile “KAZMA “ vurulacak.
Bu kompleksin içinde Türk Güreş Arşivi’ de olacak. İşte bende elimde ne varsa inşallah eser bittiğinde TGF’ vasıtası ile Başta; Hard Disk (2 Adet ), Kütüphane, CD arşivimi ve diğer vermeyi düşünüyorum. Bence elinde böyle Türk Güreş Arşivine girebilecek olan donelerinizi şimdiden bir gözden geçirmenizde yarar var .(Başta; Avni TARHAN hocam ile diğer.)
İşte bu günün anısına ; Size yapılacak kompleksten birkaç fotoğraf sunanayım dedim.
Önemli not:
Dağıtanda böyle güreşe özgü tesis epey var.
Sarıyer Tgf. M. Ahmet,
Elmadağ kampı
Gençlik ve spor bakanlığının.
İşte ilk kez
Federasyon binasının da içinde olacağı bir devasa güreş kompleksi olacak..

Bu vesileyle emeği geçen
Başta Bakan bey olmak üzere her kurum ve kişiden Allah razı olsun.

Ata KARATAŞ TGF –Grekoromen Güreş Milli Takım(A+U23)/Koordinatör /2007-2021 Güreşte 51 Yıl (1970-2021)
İGİK’ te güreşçi/Teknik adam, Öğretmen, İst. İHL-Melek HATUN İÖO/Güreş Antrenörü,
Türkiye Gazetesi/Güreşiyorum Köşesi, Kırklareli-İst.-Ş. Urfa /Gençlik ve Spor-TGF/Yönetim Kurulu,
Teknik Kurul, TGF/Koordinatör, (Mastır Plan )-Sosyal Medya;10 Kalem , 4 Kitap ve diğer(Vefa-Alaçam Lisesi-Ata.Eğt.Fak.)
Güncel Mobil ; 05327757725(Whatsaap)-05053690202 (Mesaj) -Güreşiyorum köşe yazım-İnternet sitem www.guresiyorum.com, atakaratas53@gmail.com https://www.facebook.com/…//www.facebook.com/guresiyorum Twiter-https://twitter.com/AtaAtakaratas53
-İnstagram https://www.instagram.com/atakaratas53/ – Whatsaap; 05327757725 -0505 3690202
YouTube, https://www.youtube.com/channel/UCNYlEJ9orMuddHXYL8iUyig Linkedin https://www.linkedin.com/in/ata-karatas-319017a1/

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top