Home / HABERLER / Güreşiyorum 19 /5.Bölüm Tokyo 2020. Süleyman Atlı
Güreşiyorum 19 /5.Bölüm Tokyo 2020. Süleyman Atlı

Güreşiyorum 19 /5.Bölüm Tokyo 2020. Süleyman Atlı

Güreş İ Yorum; SÜLEYMAN ATLI ;Olimpiyat Dizisi: 19/5.Bölüm/XXXII.
Tokyo Olimpiyat Oyunları; Kota alan güreşçilerimiz ; Beşinci sporcumuz
Türkiye Güreş Federasyonu “Tokyo 2020” 32.Olimpiyat Oyunlarında;
01-07 Ağustos’ ta Mindere çıkacak güreşçilerimiz ile ilgili bilgiler;
57KG SÜLEYMAN ATLI
57kg.; Tokyo 2020’de Olimpiyat Oyunlarında ikinci kez güreşecek.(RİO 2016)
-Stil/Kota alınan müsabaka ve tarihi; Serbest stil-/209 Dünya Şampiyonası/Nur Sultan/2.
-Doğum Tarihi ve yeri;10 Ağustos 1994/Muğla-Fethiye-Beşkaza doğumludur.
Süleyman ATLI; Her daim hayalim olan ;Tokyo Olimpiyatları için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. 2016 RİO’ dan sonra ,Tokyo’ da ,daha hırslı ,daha azimli ve daha kararlı olacağım. Bu yılın benim yılım olmasını istiyorum. Her daim olduğu gibi milletimizin hayır ve duasına ihtiyacımız var..
-Kulübü; Ankara-ASKİ -Eğitimi ve Medeni Hali; Aydın-Adnan MENDERES /BESYO-Bekar -Müsabaka Tarihleri; 04 Ağustos / TSİ; 05.00-06.20 Arası ,yer Makuhari Messe Salonu(A) İlk on altı .. -Rakipleri; 57 kg– Russia (Zavur Uguev)– Kazakhstan (Nurislam Sanayev)– India (Kumar Ravi)– Serbia (Stevan Micic–Iran (Reza Ahmadali Atrinagharchi)– United States (Thomas Gilman)– Colombia (Oscar Eduardo Tigeros Urbano)– Armenia (Arsen Harutyunyan)– Bulgaria (Georgi Vangelov)–Guinea-Bissau (Diamantino Iuna Fafe)– Algeria (Abdelhak Kherbache)– Uzbekistan (Gulomjon Abdullae )– China (Minghu Liu)– Japan (Yuki Takahashi)– Mongolia (Bekhbayar Erdenbat) Genel Durumu; Muğla/Fethie’ den ’ ..Ankara/ASKİ’ ye yaklaşık on yedi yıl süren çocukluktan –ergenliğe ve Olimpiyatlar.. Düşünce olarak; Muğla GEM başta olmak üzere, TEDAŞ ve sonrasında şu anda güreştiğim ASKİ’ de bana yardımcı olan bir çok kişi ve kuruma teşekkür ederken. Özellikle aileme ve ülkeme Tokyo 2020’de madalya hediye etmek işitiyorum. Güreşe Milas ‘da /ÇIRAKLIK ile başlamış, TEDAŞ/kalfalık ve en sonda ASKİ’ de ustalık dönemi devam ediyor. İdeali; On yaşında iken; Olimpiyatlarda güreşmeyi istemiş ve 27 Yaşında nasip oluyor. Temennimiz ; İnşallah madalya ‘da kısmet olur deyip , Süleyman ATLI ile ilgili derlememize başlıyoruz. Süleyman ATLI’ dan…. Süleyman atlı 1994 Muğla/Fethiye(Beş kaza) doğumluyum. Güreş hayatıma 2003 yılında bir kez gittiğim yağlı güreşle başladım. Sonrasında okullar açıldı.2004 yılında ilk okulda öğretmenimiz ;Bir dönemde güreş yapmış Kemal Erbilek vasıtasıyla tekrar başlamış oldum. Aile desteği;Güreşe başladığım zamanlardan kısa bir süre sonra babama söz vermiştim.Bir gün “Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olacağım. “ diye bunun için her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.
Çünkü babam ve ailem benim için her zaman her yerde en iyisini yapmaya çalıştılar. Bütün ailem konu ben olduğumda herkes bana odaklanıp benim için bir şeyler yapmanın yanında her zaman benim yanımda olmuştur.
Muğla/Milas GEM;ÇIRAKLIK
2005 Yılında Milas’ ta “Mehmet Güçlü Güreş Eğitim” Merkezini kazandım.
Böylelikle yatılı olarak güreş hayatıma ; 2011 yılına kadar güreşmeye ve okumaya devam ettim. Bu süre içerisinde birçok dostluklar edindim.
Mehmet GÜÇLÜ; Çok şanslıydım ki ilk hocalarımdan olan 1980 yılı kırk pınar başpehlivanı ve Dünya ikincisi Mehmet Güçlü eşliğinde çalışma fırsatı buldum. Bana ve diğer orda ki güreşçilere her daim ; Mehmet Güçlü hocamız , güreşçiye ve güreş severlere her zaman yardım etmiştir ,özellikle de bana.
Yaptığı onlarca iyiliği kesinlikle unutamam.
Aynı süre zarfı içerisinde güreş eğitim belletmenimiz Abdullah Aldemir, ve Mehmet Yıldırım ,yine Güreş Eğitim Merkezi hocalarımızdan ;
Mustafa Boylu, Bünyamin Emik hocalarımın da bende oldukça emeği çoktur.
Son olarak ta; Güreş Eğitimdeki son üç yılımı aynı zamanda Mehmet Güçlü hocanın oğlu İnanç Güçlü hoca ile çalıştım. Sağ olsunlar..
Ankara ;TEDAŞ; KALFALIK-Benim için dönüm noktası ..
2011 Yılında Ankara Tedaş spor kulübüne transfer oldum.
Benim için dönüm noktasının yanı sıra yeni bir başlangıçlarından birisiydi Tedaş spor kulübü özellikle gençlerde ve serbest stilde.
Türk güreşinin lokomotifi olduğunu herkes biliyor.
Ben bunun içinde olarak bizzat gördüm .
Tedaş spor kulübünde Gençler-U23 ‘ te Avrupa ve Dünya şampiyonlukları kazandım. Bunlarda Tedaş spor kulübü hocalarımızın emeği çoktur.
Orada ki antrenörlerim ;
Yüksel Şanlı, Ali Rıza Keser, İsmail Zurnacı, ve Mehmet Yozgat ve
Kulüp Teknik direktörümüz Yakup Topuz ve kulüp müdürümüz Osman Oğuz ve birçok personellerine hepsinin emeği vardır. Ve dahi bana abilik ve ustalık yapan Murat Hikmet’ e ayrıca çok teşekkür ederim.
Son durak; ASKİ-USTALIK
Altı yıllık bir Tedaş serüveninden sonra, takım ve kulüp olarak büyüklerde birçok başarıya imza atmış ASKİ spor kulübüne geldim.
Aslında benim için artık ustalık dönemi oldu.
ASKİ spor kulübü çünkü büyükler kategorisinde hemen hemen çoğu madalyalarımı burada kazandım. Gençlerde güreşin lokomotifi olan Tedaş spor kulübünden büyüklerde güreşin lokomotifi olan ASKİ spor kulübüne geçmek benim için bir şanstı sanırım. ASKİ’ de hiç yabancılık çekmeden bir ay donra büyüklerde madalya almaya başladım.
Bütün; ASKİ Spor kulübü yönetimine ,hocalarıma ve dahi:
Abdullah Çakmar, Sezer Akgül, Fevzi Çölbay, Erdinç Kırbıyık, Ali Kılınç,
Mahmut Bayoğlu ve Fırat binici hocalarıma ayrıca personellerine teşekkür ederim.
Sonuç olarak;
Bence yaptığımız spor dünyanın en zor sporlarından ve bir çok fedakarlık isteyen bir spor . Ferdi bir spor. Bu yüzden çoğu kişinin emeği geçmiştir.
-Uluslararası Başarıları; Avrupa-Dünya ‘da ,Büyüklerde,U23,Genç ve Yıldızlarda ; Bir çok madalya almanın yanında ,uluslararası turnuvalar dahil edilmedi.
Dereceleri -2021 Avrupa şampiyonası/57kg.-1.(İkinci kez) -2020 Avrupa şampiyonası/57kg.2. -2019 Dünya şampiyonası/57kg.2.(Tokyo vizesi aldı.) -2019 Avrupa şampiyonası /57kg.3.(Avrupa Oyunları) -2019 Avrupa şampiyonası/57kg.1. -2018 Dünya şampiyonası/57kg.-3. -2017 U23 Dünya şampiyonası/57kg.-3. -2017 U23 Avrupa şampiyonası/57kg.1. -2017 Büyükler Avrupa şampiyonası/57kg.3. -2017 U23 Avrupa şampiyonası/57kg.1. -2016 RİO Olimpiyat Oyunları/57kg. 16. -2016 Rio Olimpiyat oyunları /Kalifikasyon /57kg.1..-(3.) -2013 Gençler Avrupa-Dünya şampiyonası /50kg./1.

İletişim: Ata KARATAŞ
TGF –Grekoromen Güreş Milli Takım(A+U23)/Koordinatör /2007-2021
Güreşte 51 Yıl (1970-2021) İGİK’ te güreşçi/Teknik adam, Öğretmen, İst. İHL-Melek HATUN İÖO/Güreş Antrenörü, Türkiye Gazetesi/Güreşiyorum Köşesi, Kırklareli-İst.-Ş. Urfa /Gençlik ve Spor-TGF/Yönetim Kurulu, Teknik Kurul, TGF/Koordinatör, (Mastır Plan )-Sosyal Medya;10 Kalem , 4 Kitap ve diğer. (Vefa Lisesi-Alaçam Lisesi-Ata. Eğt. Fak.)
Güncel Mobil ; 05327757725(Whatsaap)-05053690202(Mesaj hattım) -Güreşiyorum köşe yazım-İnternet sitem (22 Yıldır yayında) Web sitem www.guresiyorum.com ,
E-Posta; atakaratas53@gmail.com
Facebook/1. https://www.facebook.com/ata.karatas.9/ – Facebook/2. https://www.facebook.com/guresiyorum
Twitter https://twitter.com/AtaAtakaratas53
-İnstagram https://www.instagram.com/atakaratas53/
YouTube, https://www.youtube.com/channel/UCNYlEJ9orMuddHXYL8iUyig
LÜTFEN! Kanalımıza destek olmak ve daha fazla video için; yorum, beğeni ve paylaşım yaparak bize destek olur musunuz?
Linkedin https://www.linkedin.com/in/ata-karatas-319017a1/
Not; 1.Projem; 2019 Temmuz ayında başladığım Güreşiyorum/Portre 204. Bölüm yayınlandı Devam edecek..
2.Projem; Güreşiyorum/Olimpiyat Oyunları dizisi 1908 İle başladı .2020 Tokyo ile sona erecek. (Şu an 2012 Londra ‘ da../26 Mayıs 2021) 20 ila -22 Bölüm arası.
3. Projemiz; Sports TV/Güreş Dünyası-Murat AĞCA-Eren YAZICIOĞLU-Recep TOSUN-Yusuf TAŞKAN/Ata KARATAŞ-Güreşiyorum/Portre Olimpiyat Şampiyonları..(Şu ana kadar yayınlanan; Gazanfer BİLGE-Mehmet OKTAV-Bayram ŞİT -Tevfik KIŞ-Mithat BAYRAK-İsmail OGAN-Müzahir SİLLE-Mahmut ATALAY-Mustafa DAĞISTANLI-Nasuh AKAR.Devam edecek…

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top