Home / GURES / Camii Bahçesinde kıyasıya güreştiler..
Camii Bahçesinde kıyasıya güreştiler..

Camii Bahçesinde kıyasıya güreştiler..

Cami Bahçesinde Kıyasıya Güreştiler


Trabzon’da bir caminin bahçesinde, dört camide yaz Kur’an kurslarına katılan çocuklar arasında güreş müsabakası düzenlendi.
Trabzon’da bir caminin bahçesinde, dört camide yaz Kur’an kurslarına katılan çocuklar arasında düzenlenin güreş müsabakası çekişmeli geçti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereği, Akçaabat ilçesi Kavaklı beldesindeki dört camide düzenlenen yaz Kur’an kurslarına katılan çocuklar arasında Rahman Camisi’nde güreş organizasyonu yapıldı.

Caminin bahçesine yerleştirilen minderde farklı camilerde kurs gören 30 dolayında çocuk arasında gerçekleştirilen müsabakalar oldukça çekişmeli geçti. Müsabakalarda dereceye giren kursiyerlere Akçaabat Müftüsü Ramazan Tekin’in de katıldığı törenle madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Rahman Camisi İmam Hatibi Murat Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, camide sosyal faaliyet adı altında çeşitli spor dallarında etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Çocuklarımıza camiyi sevdirmek için sosyal faaliyetler düzenliyoruz. Geçmiş yıllarda tenis turnuvası yapmıştık. Bu yıl ise camide Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden bir spor hocası önderliğinde güreş turnuvası yaptık” dedi.

Beldedeki dört camide düzenlenen yaz Kur’an kurslarına 150 öğrencinin katıldığını ifade eden Yılmaz, “Yaz Kur’an kurslarında sadece spor değil, çocuklar arasında haftada bir hediye alma günü, satranç turnuvaları gibi faaliyetler de düzenleyerek hem bu tür etkinlikleri hem de camiyi sevdirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuştu. – Trabzon

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top