Home / HABERLER / VEHBİ EMRE YARIN 13.00
VEHBİ  EMRE YARIN 13.00

VEHBİ EMRE YARIN 13.00

ULUSLARARASI VEHBİ EMRE VE HAMİT KAPLAN GREKOROMEN ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR.
Uluslararası Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Şampiyonası Başlıyor
29 Ocak 2016 Cuma 12:22
İstanbul’da yarın başlayacak olan 34. Uluslararası Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Şampiyonası’na 13 Ülkeden 300 sporcu katılacak.

İstanbul’da yarın başlayacak olan 34. Uluslararası Vehbi Emre Ve Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Şampiyonasına 13 Ülkeden 300 Sporcu Katılıyor.
Turnuva öncesi bugün yapılan basın toplantısına Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın, Başkan Vekili Mustafa Fidan, Genel Sekreter Adem Varlık, Grekoromen A Milli takım teknik sorumlusu Salih Bora, Milli sporcular Rıza Kayaalp ve Selçuk Çebi katıldı.
Türkiye Güreş Fderasyonu Başkanı Musa Aydın yaptığı açıklamada, bu turnuvalar hedefimiz değil ama çok önem arz ediyor’’dedi
Başkan Aydın şu şekilde devam etti: ‘’bu turnuvalar tecrübe açısından çok önemli. Avrupa şampiyonası öncesinde iyi bir hazırlık olacak. Grekoromen stilde tek olimpiyat kotamız var oda Rıza. Hedefimiz 6 kotanın hepsini almak. Rio’da hedefimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve altın madalya kazanmak. İnşallah orada marşımızı okutacağız.’’
A Milli takım teknik sorumlusu Salih Bora ise güreş olarak alt yapısı çok güçlü bir ülkeyiz diyerek şunları söyledi.’’biz teknik adamlar herkesin hakkını korumak zorundayız. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan turnuvasından sonra Avrupa şampiyonası kadromuz şekillenecek. Üç aşamalı bir dönemdeyiz. Önce Turnuvalar ardından Avrupa ve olimpiyat kota müsabakaları olacak. İnşallah olimpiyatlarda da madalya ile tamamlayacağız’’diye konuştu.
Milli sporcular Selçuk Çebi ve Rıza Kayaalp ise, hedeflerinin olimpiyatlarda madalya olduğunu blirttiler. Çebi, Dünya şampiyonasında altın madalya aldım ama, olimpiyatlarda güreşebilmek için kilo düşeceğim ve 75 kiloda kota müsabakalarına çıkacağım. İnşallah kotayı alip Rio’dan madalya ile döneceğim’’dedi
Olimpiyat kotası Dünya şampiyonasında alan Rıza Kayaalp ise: ‘’biz sporcuyuz. Bir çok şampiyonluklar ülkemize yaşattık ama, önümüzde olimpiyatlar var. İnşallah orada da şampiyonluklar yaşayacağız. Bu turnuvalar hazırlık açısından önemli. Önümüzde Avrupa şmpiyonası var ve 6. Defa şampiyon olmak istiyorum. İnşallah takım olarak 6 kota alır ve Rio’ya gideriz. Kral giyinir ama tacı eksiktir. İnşallah o altını allah nasip eder ve tacı takarım’’
İstanbul’da yarın başlayacak olan 34. Uluslararası Vehbi Emre ve Hamit KaplanGrekoromen Güreş Şampiyonası’na 13 Ülkeden 300 sporcu katılacak.
Turnuva öncesi düzenlenen basın toplantısına Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın, Başkan Vekili Mustafa Fidan, Genel Sekreter Adem Varlık, Grekoromen A Milli Takım Teknik Sorumlusu Salih Bora, Milli sporcular Rıza Kayaalp ve Selçuk Çebi katıldı.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yaptığı açıklamada, bu turnuvalar hedefimiz değil ama çok önem arz ediyor” dedi.
Başkan Aydın açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Bu turnuvalar tecrübe açısından çok önemli. Avrupa şampiyonası öncesinde iyi bir hazırlık olacak. Grekoromen stilde tek olimpiyat kotamız var oda Rıza. Hedefimiz 6 kotanın hepsini almak. Rio’da hedefimiz ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve altın madalya kazanmak. İnşallah orada marşımızı okutacağız.”
A Milli Takım Teknik Sorumlusu Salih Bora ise güreş olarak alt yapısı çok güçlü bir ülkeyiz diyerek şunları söyledi: “Biz teknik adamlar herkesin hakkını korumak zorundayız. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan turnuvasından sonra Avrupa şampiyonası kadromuz şekillenecek. Üç aşamalı bir dönemdeyiz. Önce turnuvalar ardından Avrupa ve olimpiyat kota müsabakaları olacak. İnşallah olimpiyatlarda da madalya ile tamamlayacağız” diye konuştu.
Milli sporcular Selçuk Çebi ve Rıza Kayaalp ise, hedeflerinin olimpiyatlarda madalya olduğunu belirttiler. Çebi, dünya şampiyonasında altın madalya aldım ama, olimpiyatlarda güreşebilmek için kilo düşeceğim ve 75 kiloda kota müsabakalarına çıkacağım. İnşallah kotayı alıp Rio’dan madalya ile döneceğim” dedi.
Olimpiyat kotası dünya şampiyonasında alan Rıza Kayaalp ise “Biz sporcuyuz. Bir çok şampiyonluklar ülkemize yaşattık ama, önümüzde olimpiyatlar var. İnşallah orada da şampiyonluklar yaşayacağız. Bu turnuvalar hazırlık açısından önemli. Önümüzde Avrupaşampiyonası var ve 6. defa şampiyon olmak istiyorum. İnşallah takım olarak 6 kota alır ve Rio’ya gideriz. Kral gibidir ama tacı eksiktir. Bende o misal. İnşallah o altını Allah nasip eder ve tacı takarım” diye konuştu. Diğer taraftan Federasyonun çıkardığı Wrestling adlı Güreş dergisi de yayın hayatına başladı. – İstanbul
AYDIN: “RİO’DA ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”IHA
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, “En büyük hedefimiz olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Rıza Kayaalp ve Selçuk Çebi ile altın kazanmak istiyoruz. Rio’da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.
Uluslararası 34. Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Büyük Greko-Romen Güreş Turnuvası’nın basın toplantısı, Yenibosna’da bulunan bir otelde gerçekleşti. Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, en büyük hedeflerinin olimpiyatlarda madalya kazanmak olduğunu vurgulayarak, “Yarın inşallah turnuvamızı başlatmış olacağız. Tabii ki bizim hedefimiz turnuvalar değil ama bu turnuvalar bizim için önem arz ediyor. Burada hem olimpiyatlara gidecek sporcuların seçimlerini yapacağız hem de güreşçilerimize uluslararası bir deneyim, tecrübe kazandıracağız. Bunun akabinde Macaristan’da bir turnuvamız var. Onun akabinde Riga’da Mart ayında Avrupa Şampiyonası var. Nisan ayının 2. 3. haftası ve mayıs ayının ilk haftasında kalifikasyon turnuvamız var. Doğrusu grekoromende bir tane vizemiz var Rıza Kayaalp. Amacımız tabi ki 6 sıkletin 6’sında olimpiyatlara katılmaktır. Tabi en büyük hedefimiz olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Rıza Kayaalp ve Selçuk Çebi ile altın kazanmak istiyoruz. Rio’da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.
ÇEBİ: “TÜRK MİLLETİ HER ŞEYE LAYIK”
Dünya şampiyonu milli sporcu Selçuk Çebi de Rio Olimpiyatları için hazırlıkların en iyi şekilde devam ettiğini söyledi. Şampiyonluğu isteyen bir millet olduğumuzu dile getiren Çebi, “Hedeflerimiz tabi ki olimpiyatlarda madalya almak. İnşallah 6 sıklette fire vermeden gitmek istiyor. Onun için mücadele ediyoruz. Olimpiyat Komitesi’nin de araştırmalarına baktığımızda zaten altın madalya alabilecek branş güreş çıkıyor. Bu bizim üstümüzde hem bir ağırlık hem de öz güven veriyor. Biz bunun sorumluluğunu iyi biliyoruz. Hazırlıklarımıza en iyi şekilde devam ediyoruz. Bizden beklentiyi çok iyi biliyoruz ve inşallah bu beklentinin karşılığını vereceğiz. Biz her şeyden ödün verdik. Türk milleti her şeye layık. Biz halk olarak hep şampiyonluğu isteyen bir milletiz, başarabilirsek bunları ne mutlu bize. Özellikle Salih hocama teşekkür etmek istiyorum. Onunla hep şampiyonluk yaşadım. İnşallah hocamla beraber bir olimpiyat şampiyonluğu da yaşamak istiyorum” ifadelerini kullandı.
KAYAALP: “YAPACAKLARIMIZI GÖSTERECEĞİZ”
Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp ise önlerinde sporcuların tek hayali olan olimpiyat olduğunu belirterek, “Hedeflerimiz daha bitmedi. Aynı şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hedefimizi hiçbir zaman bozmadık. Turnuvalarda bizim için alıştırma olacak. Buralarda rakiplerimize korku salmak istiyoruz. 6. Avrupa şampiyonluğunu inşallah elde ederek onun da mutluluğu ile olimpiyatlara hazırlanmak istiyoruz. Takım halinde inşallah olimpiyatlara katılacağız. Diğer arkadaşlar da vizelerini alacaklar eminim. İnşallah o gün gelince yapacaklarımızı göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
Yarın saat 13.00’de Ahmet Cömert Spor Salonu’nda başlayacak olan turnuvaya 13 ülkeden 260 sporcu katılacak. 2 gün sürecek olan turnuvaya halkın da yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top