Home / GURES / Vefa;Dostluk,hatırlanma olarak zaman içersinde döner.
Vefa;Dostluk,hatırlanma olarak zaman içersinde döner.

Vefa;Dostluk,hatırlanma olarak zaman içersinde döner.

Güreşiyorum
Ata Karatas  / atakaratas53@gmail.com  www.guresiyorum.com

12 Mayıs  2013 Pazar / Türkiye Gazetesi

http://www.turkiyegazetesi.com/Images/yazarlar/atakaratas1.gif

Vefa;Dostluk,hatırlanma olarak zaman içersinde döner.                                                                                

Hangi sporla uğraşırsanız,uğraşın,geride iyi izler bırakırsanız !Bu size para olarak dönmeyebilir belki ama;Vefa,dostluk hatırlanma olarak zaman içersinde döner.                                                                                 Benim hayatım daha çok  ev yerine,Güreş ihtisas kulübü’ de,milli takımlarda,öğretmenlik,spor ve güreş yöneticiliği’ nin yanında;Güreşçi yetiştirme ,kitap yazma,spor  ve diğer..geçti.Anlayacağınız ev ile pek aramız olmadı.                                          Sonuçta baktığınızda ;Şu anda Türkiye genelinde yetiştirdiğimiz ve emeğimizin olduğu bir çok kadirşinas yönetici,iş adamı,spor ve güreş ,antrenör ile diğer  adamlar var.                                                                                                            Geçen hafta başında olduğumuz ;Açık Kalp ameliyatında beni hatırlayan herkesten Allah razı olsun.                      Emeklerinin geçtiği;Başta ailem,özellikle güreş ile spor camiası karşılığını bana manevi olarak fazlası ile ödediler.                                Evet çalışalım ve her gün ne yaparsak yapalım binanın üzerine bir tuğla daha koyalım ki eser bizi takip edebilsin.             

Birkaç cümle ile girişi bitirelim;                                                                                                                             Hayat  boyunca  yaşam size tecrübe ile beraber,planladığınız hedeflerde süreç  sizi sapmalar yapmazsanız ana hedefe mutlaka götürür.Sabır,zaman ve istikrarı korumanız gerekli.Yaşamın her karesi güllük-gülistanlık olmayacak.Aileniz,başta olmak özere,iş hayatınızda;Güvenebileceğiniz ve fikirlerine inandığınız insanlarla mutlaka istişare etmelisiniz.Önemli ve can sıkıcı sorunlarınız illa ki olacak. Sakın ola ki;İçinize atarak,halletmeye kalkmayın.                   Ben en canlı bir örneğim sizlere, bunu yaşadım. Ara sıra;Sıra dışı olarak,vefasızlarda çıkar ama cılız kalır.                                                                                                      Son bir söz ile bitirelim ve güreşe geçelim;Şimdi mesaj ve sosyal paylaşım ,iletişim devri;                                           Karşınızdaki insanın o anki ruhi-haliyetini bilemezsiniz!! İşin özü şu;                                                                           Emek verdiğiniz yıllarca uğraştığınız insanlar bazen ölçüyü kaçırabiliyorlar,belki de biz kaçırıyoruz..                                      Bu tür sorunlar olduğunda ,tahammülü olmak lazım.Geçmişte yapılanlar unutulmamalı,bir kalemde silinmemeli !

Yeni bir dönem TGF başkanlık seçimleri yapılmış,Hamza YERLİKAYA  ve yönetim ,zaman içersinde ,sırası geldikçe atamaları yapıp icraate  geçiyorlar..                                                                                             Bildiğim kadarı ile ;Yapılan işler sıkı takip ediliyor.Yıl sonunda karnesi kötü notla dolu olan için ,dur denecek.                Biraz dinlen bakalım,gerekirse yenileri atanabilecek.Tasarruf federasyonun.Mastır plan’a uyulmasında yarar var.                                                                                   Güreş Camiası;Her federasyonda;Özellikle kişisel veya kurumsal olarak problem illa ki olacaktır.                                            Bu durumda;Kapalı kapılar ardında dedikodu yapılmamalı.                                                                                    Hep demiyor muyduk !! Şampiyon olsun,güreşçi olsun,bizleri başkalarının yönetmesinden bıktık diye..                             Bu arada tam 43 yıldır kimlere hizmet etmedik ki..Varsa sıkıntı paylaşın.İnşallah iyi olur..                                                                                  

2020’de güreş olacak mı !,TGF nasıl gidiyor icraatler !! Bir göz atatalım;                                                    Özellikle yardımcı olmaya çalıştığım;Grekoromen Güreş A milli takımı ve diğer;                                                        Bilindiği gibi milli takımlarımızda, takım olma yolunda çaba sarf ediyorlar,TGF ve Teknik ekipler.                                                                        Sanırım 2014 ‘Dünya şampiyonasında(Şimdiki yıldız ve gençlerinde ilavesi ile ) doğru çalışmaya devam edebilirlerse neticesini görme imkanımız olacak. 2013’te ilk icraat olarak;Dünya kupası,Avrupa şampiyonası bitti..                                                                                             Türkiye şampiyonası yapılmıştı,ancak;Başbakanlık kupası adı altında;İkinci ve çok önemli kulüplerinde katıldığı,Akdeniz ile Dünya şampiyonası da kriter olabilecek bir sonuçla bitti..                                                                 Şimdi sırada Akdeniz oyunları ve ikili kamplar olacak..  Allah yollarını açık etsin.                                         

Güreş 2020 için ne olur ! Ümitliyim, bence alacaklar.Sorumluluk FILA’ nın ,zaten ciddi bir planlama içine girmiş vaziyetteler. İlk iş; 15 Mayıs’ta;Amerika’nın ev sahipliğinde;İran ve Rusya’nın  katılacağı;New York’ta düzenlenecek etkinlikler var. 18 Mayıs’ta Rusya’da FILA asıl başkanlık seçimi,hemen akabinde ise;bir hafta sonrasında ,aynı yerde                      FILA ;IOC İcra kurulu üyelerine ev ödevini sunacak..Son karar ise Eylül’de Arjantin’de..Haydi hayırlısı..

Yazımızı;Başbakanlık  kupasında şampiyon olan sporcularla ve ilk üçe giren takımlara yer vererek kapatalım dedik.                                                                    ŞAMPİYONLAR;GR,55kg.Hammet RÜSTEM,60kg.Mevlüt ARIK,66kg.Atakan YÜKSEL,74kg.Emrah KUŞ,84kg.Selçuk ÇEBİ,96kg.Cenk İLDEM,120Kg.Rıza KAYAALP/Takım; 1.İBB,2.ASKİ,3.İzm.B.Beld.-SER;55kg.Ahmet PEKER, 60kg. Mustafa KARTAL,66Kg.Mustafa KAYA, 74Kg.Soner DEMİRTAŞ,96Kg.Rıza YILDIRIM,120Kg.Taha AKGÜL.. Takım;1.İBB, 2.ASKİ, 3.İlller Bankası.Hepsini  canı gönülden kutluyorum.

Güreş’ten HABERLER;Pazar günü;İGİK’ te antrenmandan bir saat sonra “KALP KRİZİ” geçiren 1984 Los angles Olimpiyatları dördüncüsü  Hayrı sezgin vefat etti.;Sevilen bir insan iyi güreşçi idi;Hayri şayet akıllı bir yönetici olsa şimdi en az bronz madalyası vardı..Güreşe Basın’da TEK RUMELİ /Mehmet ÇELİK olarak geçen ve yaz-kış demeden güzel yapıtlar sunan ve gündeme getiren dostumun eşi rahmetli oldu.Her ikisi de nur içinde yatsın.

Scroll To Top