Home / HABERLER / U 23 GREKOROMEN GÜREŞ SONA ERDİ..
U 23 GREKOROMEN GÜREŞ SONA ERDİ..

U 23 GREKOROMEN GÜREŞ SONA ERDİ..

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen ve 50 ilden 700 sporcunun katılımıyla dün başlayan organizasyonun açılış seremonisi, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bu gün Yine Çorum’da Serbest güreşçiler mindere çıkacak.. Eskişehir’ de de bayanlar güreşecek..

U-23 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI CANLI YAYINDA !

Çorum’da devam eden Grekoromen Stil U-23 Türkiye Şampiyonası’nı Web Tv üzerinden canlı bir şekilde izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız;

http://www.tgf.gov.tr/index.php/webtv/

İşte dün sona eren müsabaka sonuçları….

U-23 Türkiye Güreş Şampiyonası / Çorum

Takım Klasmanı

1) Ankara ASKİ SK – 58 Puan
2) İstanbul BŞB SK – 55 Puan
3) Akhisar Belediyesi SK – 42 Puan

Dereceye giren takımlara kupalarını, Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Denetleme Kurulu Üyemiz Zeki Gül, Alaca Ticaret Odası Başkanı Gürsel Şirin ve İl Temsilcimiz Hüseyin Teke verdi.

Grekoromen Stil &130 Kilo

1) Nail Arslan (İstanbul BŞB SK)
2) Osman Yıldırım (Ankara MTA SK)
3) Emre Muyan (İzmir BŞB SK)
3) Tolga Turan (Antalya ASAT GSİM)

Dereceye giren sporculara ödüllerini, A Milli Grekoromen Güreş Takımı Antrenörümüz Serkan Özden, Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takım Teknik Direktörümüz Yusuf Düzer ve Çorum Belediyesi SK Asbaşkanı Mustafa Özbayram verdi.

Grekoromen Stil & 85 Kilo

1) Berk Kılıç (Ankara MTA SK)
2) Ali Kılavuz (Niğde Gençlik SK)
3) Fatih Cengiz (Ankara ASKİ SK)
3) Ali Cengiz (Akhisar Belediyesi SK)

Dereceye giren sporculara ödüllerini, Denetleme Kurulu Üyemiz Zeki Gül, İzmir BŞB SK Koordinatörü Kemal Karadağ ve Genç Erkekler Milli Takım Antrenörlerimiz Cengiz Papağan ile Yücel Ünsal verdi.

Grekoromen Stil & 66 Kilo

1) Enes Başar (Ankara ASKİ SK)
2) İbrahim Çeliker (İstanbul BŞB SK)
3) Hulusi Kaplan (İstanbul BŞB SK)
3) Kasım Taşdemir (Gaziantep Şahinbey SK)

Dereceye giren sporculara ödüllerini, Olimpiyat Şampiyonu Milli Güreşçimiz Mehmet Akif Pirim, Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçimiz Bayram Özdemir, Mudanya Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Tahir Yılmaz ve Merkez Hakem Kurulu Üyemiz Aydın Karabacak verdi.

Grekoromen Stil & 75 Kilo

1) Serkan Akkoyun (Ankara MTA)
2) Fevzi Topçu (İstanbul BŞB SK)
3) Furkan Bayrak (Akhisar Belediyesi SK)
3) Yunus Emre Başar (İstanbul Güreş İhtisas SK)

Dereceye giren sporculara ödüllerini, ASKİ SK Yöneticisi Ümit Durak, Osmaniye Güreş İl Temsilcisi Rıza Yıldırım ve ASKİ SK Müdürü Derviş Akdoğan verdi.

Grekoromen stilde teknik Kadro.. Mahmut Altay,Mahmut Yıldırım ve A.Celalettin Doğan ..

Açılış seremonisinde;

Vali Ahmet Kara, burada yaptığı konuşmada, Anadolu coğrafyasının yüzyıllardır güreş sporuna ev sahipliği yaptığını, Türkiye’nin de güreşte başarılarla dolu bir tarihi olduğunu söyledi.

Türkiye’nin birçok bölgesinden yetişen güreşçilerin, dünya çapında elde ettikleri başarılarla hem kendi isimlerini hem de Türkiye’nin adını güreş tarihine altın harflerle yazdırdığını ifade eden Kara, geçmişte kazanılan başarıların gelecekte de sürdürüleceğine inandığını dile getirdi.

Güreşin güç ve cesaret gerektiren bir spor branşı olduğunu vurgulayan Kara, şöyle konuştu:

“Tarihimiz o kadar çok başarılı güreşçilerle dolu ki hepsinin adını saymaya kalksam dakikalar sürer. Gerçekten güreş tarihimizle başarılı sporcularımızla övünüyoruz, gurur duyuyoruz. Bu salonlardaki genç güreşçilerimiz de nesilden nesile bayrağı devralıyor. Sizlerin yurtdışında ülkemizi temsil ederken, ter akıttığınız minderdeki mücadelenizi biz de ekran başında heyecanla izliyoruz. Başarılarınızın daim olacağına inancım tam. Ata sporu güreşin merkezlerinden biri olan Çorum’da düzenlenen turnuvada kazananın Türk güreşi olacağına yürekten inanıyorum.”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de belediye olarak güreşin geliştirilmesi için birçok proje ürettiklerini anlattı.

Çorum Belediyesi olarak er kişinin, yiğit adamın işi dedikleri ata sporu güreşi daha da geliştirmek, yaygınlaştırmak, özellikle gençlerin ilgisini canlı tutmak için elleri taşın altına koyduklarını işaret eden Külcü, bugüne kadar Çorum’dan çıkan yiğit güreşçilere yenilerini eklemek için çaba gösterdiklerini söyledi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Oktay Aktaş ise şampiyonanın Türkiye’de ilk kez düzenlendiğini, burada madalya kazanacak sporcuların Avrupa 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’na katılma şansı elde edebileceğini belirtti.

Güreşin 101 yıllık tarihi boyunca uluslararası platformlarda kazandığı madalya sayısı ile Türk sporunun zirvesinde yer aldığını vurgulayan Aktaş, “asrın güreşçisi” unvanlı Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya’nın göreve gelmesinin ardından son iki yılda madalya sayısında büyük başarı sağlandığına dikkati çekti.

Konuşmaların ardından dün başlayan güreş müsabakalarına devam edildi. Vali Kara, Belediye Başkanı Külcü, İl Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer de üç minderde yapılan sporcuların mücadelesini bir süre izledi.

Serbest stil ve grekoromen olmak üzere iki dalda yapılan müsabakalar 1 Şubat Pazar günü sona erecek.

 

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top