Home / FILA / Türkiye ve Dünya fa Güreş gündeni
Türkiye ve Dünya fa Güreş gündeni

Türkiye ve Dünya fa Güreş gündeni

Türkiye ve Dünya’ da GÜREŞ; G. Spor Bakanımız; 2020 Tokyo vizesi alan Sporcularla(Taha-Cenk ve Süleyman) Video konferans ile görüştü. -UWW ‘den ;Güçlü kalın ,VİDEO/Evde Kal için ;Şampiyonların (Türkiye’den; Taha-Rıza-Yasemin-Serkan var) videolarını yayınladı . -uww 30 Haziran 2020’ ye kadar olan faaliyetleri iptal etti.UWW Kongresi 6 Eylül’ de .Detaylar;
-Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin alınan tedbirler ve gelecekte yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere Tokyo Paralimpik Oyunları için kota almış sporcularla video konferans yoluyla görüştü. Güreşten; Taha AKGÜl, Cenk İLDEM ve Rıza KAYAALP katıldı. ŞampiyonlarımızTaha AKGÜL Rıza KAYAALP Yasemin ADAR Milli Tak. Antrenörü
Serkan ÖZDEN ‘in Mesajları var Detay http://www.gsb.gov.tr/

-Güçlü kalın ve Evde Kalın.. Videolar.. Türkiye’den
Stars of the Mat Encourage Wrestling Community to “Stay Strong, Stay at Home”
UWW Sitesinde
Olimpiyat Dünya Şampiyonlarının
3 Dakikalık
Video Görüntüleri Var
Türkiye’den
Şampiyonlarımız
Taha AKGÜL
Rıza KAYAALP
Yasemin ADAR
Milli Tk Antrenörü
Serkan ÖZDEN
Mesajları var
“Stay Strong and Stay at Home!”
GÜÇLÜ KALIN ve EVDE KAL …
Detay;
https://unitedworldwrestling.org/article/stars-mat-encourage-wrestling-community-stay-strong-stay-home
UWW 30 HAZİRAN 2020 ‘ye KADAR OLAN TÜM ŞAMPİYONA VE ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİ…

Dünya Güreş Birliği (UWW), Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarının kalan eleme etkinlikleri için tarihleri ve ev sahibi şehirleri korumaya karar verdi. UWW ayrıca sporcuların Olimpiyatlara uygunluğunu açıklığa kavuşturmak ve 2020 Olağan Kongresini duyurmak için bir dizi teknik düzenlemeden geçti.

Kalan Kalifikasyon elemeleri 2021 Mart ayında olacak ve yine aynı ev sahibi şehirlerinde yer alacaktır. “Son Şans” Dünya Kalifikasyonu 2021 Nisan ayı sonunda Bulgaristan’ın Sofya kentinde yapılacak.

UWW Başkanı Nenad Laloviç, “Takvimimizi IOC ve Tokyo 2020 için yeni tarihler doğrultusunda planlamak istiyoruz.” Diyerek şöyle devam etti: “Ayrıca ev sahibi şehirler ve ilgili ulusal federasyonlarla çalışmalarımıza devam etmenin önemli olduğunu görüyoruz.”

İlgili organizatörler, Teknik Komisyon ve Spor Departmanı ile görüştükten sonra, UWW Bürosu 30 Haziran 2020’den önce planlanan tüm UWW Şampiyonalarını erteleme konusunda karar birliğine vardı.. Bu zaman dilimindeki tüm uluslararası turnuvalar da iptal edildi.

UWW ayrıca tüm Ulusal Federasyonların koruma altındaki tüm sporcuların ve katılımcıların sağlığını sağlamak için ulusal etkinliklerini iptal etmelerini önerdi.

2020 takviminin geri kalanı, COVID-19 salgınının değerlendirilmesine izin verecek şekilde ayarlanacak ve organizatörlerin ve ulusal federasyonların karşılaştığı finansal zorlukları dikkate alacaktır.

2021’de asgari yaş gereksinimini karşılayan sporcular için Olimpiyat kalifikasyonu ve Oyunlar sırasında yarışmaya hak kazanacak, ancak yeni Olimpiyat Oyunları 2021 tarihinden önce yeni milliyet değişikliğine izin verilmeyecektir. Daha önce
IOC ve UWW tarafından belirtildiği gibi, İptal edilen Olimpiyat lisanslarının mevcut tahsisleri değiştirilecektir.

İyi faaliyetlere uygun olarak, UWW Olağan Kongresi’nin 6 Eylül’de Belgrad’daki Gençler Dünya Şampiyonası arifesinde yapılması planlanıyor. Ancak, şampiyona iptal edilse dahi, Kongre’nin – ve adaylık çağrısının – Kongre’nin planlandığı gibi toplanılması ve seçimin yapılması kabul edildi.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top