Home / HABERLER / TGF Başkanı Musa AYDIN..
TGF Başkanı Musa AYDIN..

TGF Başkanı Musa AYDIN..

TGF Başkanı Musa AYDIN; Güçlü Alt yapı,Güçlü Kulüp,Güçlü Milli Takım,Rio’ ya 10 Sıklette,Kalifikasyonlar,Altın,Kilo düşüren !, hedef yıldızlarda ve gençlerde başarılı olmak değil, büyüklerde olimpiyatlarda başarılı olmaktır.” Kulüplerde rekabet,GEM,Güreş Lisesi…. Kay; AA
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 2016 Rio Olimpiyatları’na 10 sıklette katılmayı hedeflediklerini söyledi.
Eski başpehlivan Mustafa Bük adına düzenlenen 23 Yaş Altı Serbest Erkek ve Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonasına katılmak üzere Ordu’ya gelen Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana dek Rıza Kayaalp, Taha Akgül, Selim Yaşar ve Elif Jale Yeşilırmak’ın, 2016 Rio Olimpiyatları biletini cebine koyduğunu belirtti.
Olimpiyat öncesi 15-17 Nisan’da Sırbistan, 24-25 Nisan’da Moğolistan’da ve 6-8 Mayıs’ta İstanbul’da 3 kota müsabakaları olduğunu dile getiren Aydın, “Hedefimiz 10 sıklette olimpiyatlara katılmak. Ayrıca sadece olimpiyat şampiyonasına katılmak değil, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. İnşallah orada altın madalya alarak ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek istiyoruz” diye konuştu.
Aydın, Rio’ya çok önemli sporcularla gideceklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türk spor tarihine baktığımızda 39 altın madalyanın 28’ini güreşte kazanmışız. Güreş bizim için lokomotif branş. Biz güreşe, başarı olmazsa olmazımız olarak bakıyoruz. Türk milletinin en çok başarı beklediği branş. Dolayısıyla federasyon olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Sporcularımız da bu bilinç içerisinde büyük bir özveriyle çalışıyor. İnşallah ülkemizi Rio’da başarıyla temsil edeceğiz.”
Mutlaka başarılı olmaları gerektiğini ifade eden Aydın, “Çünkü yapılan araştırmalardan çıkan sonuç, Türk milletinin yüzde 97’si güreşte başarısızlık kabul etmiyor. Mağlubiyeti, yenilgiyi kabul etmiyor. İnşallah biz başarılı olacağız ve milletimizin yüzünü güldüreceğiz” dedi.
– “Kilo düşüren sporcuları ve antrenörleri cezalandıracağız”
Aydın, Türkiye genelinde 24 bin lisanslı sporcularının olduğunu kaydederek, şunları kaydetti:
“Potansiyel olarak, sporcu sayısı olarak sıkıntımız yok ancak biz bu potansiyeli, bu altyapıyı değerlendiremiyoruz. Burada birçok sebepler var. Kilo düşmelerinden tutun da başka sebeplere kadar. Bu konuların üzerinde de çalışma yapıyoruz. Bundan sonra artık miniklerde, yıldızlarda kesinlikle kilo düşmeyi kaldıracağız. Kilo düşüren sporcuları ve antrenörleri cezalandıracağız. Yani değirmen taşı gibi sporcularımızı altyapıda öğütüyoruz. Burada hedef yıldızlarda ve gençlerde başarılı olmak değil, büyüklerde olimpiyatlarda başarılı olmaktır.”
– “Güçlü bir milli takım oluşturmak istiyoruz”
Güreş kulüplerinin sayılarının çoğalmasını istediklerini belirten Aydın, “Alttan gelen bu sporcuları kulüplerde barındırmamız lazım. Onlara sahip çıkmamız lazım. Kulüpler arasında da bir rekabet ortamı oluşturmamız lazım. Dolayısıyla güçlü altyapı ve güçlü kulüplerle güçlü bir milli takım oluşturmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Aydın, federasyonlarının birçok projesinin olduğuna dikkati çekerek, “Türkiye genelinde potansiyeli yüksek olan 10 ilçede güreş eğitim merkezleri açmak istiyoruz. Aynı zamanda güreş liseleri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Edirne’de bu yıl temeli atılacak bir güreş lisesi, yine Kırşehir’de güreş lisesi çalışmamız var. Dolayısıyla altyapımızı zenginleştirerek 2020 ve 2024 yılının çalışmalarını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top