Home / GURES / serbest Genç Azerbeycan Federasyon kupası son gün madalya..Türkiye 3. oldu..
serbest Genç Azerbeycan Federasyon kupası son gün madalya..Türkiye 3. oldu..

serbest Genç Azerbeycan Federasyon kupası son gün madalya..Türkiye 3. oldu..

Azərbaycan gənc sərbəst güləşçiləri turniri 3 qızıl, 5 gümüş və 4 bürünc medalla başa vurub. Bu nəticə ilə komanda hesabında Azərbaycan birinci, Qazaxstan ikinci, Türkiyə yığması isə üçüncü olub.

50 kq
1. Ernur Kabatayev KAZ
2. Tosbolat Jursinov KAZ
3. Narjigit Gyuibay KAZ
3. Emre Demircan TUR
———-
1/2 final
Narjigit Gyuibay KAZ – Tosbolat Jursinov KAZ
Ernur Kabatayev KAZ – Emre Demircan TUR
1/4 final
Ruslan Qasımov – Narjigit Gyuibay KAZ
Fərid İsmayılov – Tosbolat Jursinov KAZ
Ernur Kabatayev KAZ – Ayaz Abdullayev
Emre Demircan TUR – Mahmudjan Şavkatov UZB

     

     

55 kq
1. Ruslan Surxayev
2. Beka Bujiaşvili GEO
3. Manual Volfer GER
3. Jandos İsmayılov KAZ
———-
1/2 final
Ruslan Surxayev – Manual Volfer GER
Jandos İsmayılov KAZ – Beka Bujiaşvili GEO
1/4 final
Ruslan Surxayev – Pərviz İbrahimov
Alibek Tasmatov KGZ – Manual Volfer GER
Vurğun Əliyev – Jandos İsmayılov KAZ
Ali Karaboğa TUR – Beka Bujiaşvili GEO

60 kq
1. Şota Partenidze GEO
2. Nurlan Hacıyev
3. Aleksandr Semisorov GER
3. Ağabəy Ramazanzadə
———-
1/2 final
Nurlan Hacıyev – Muxambet Dalabayev KAZ
Burak Doğan TUR – Şota Partenidze GEO
1/4 final
Nurlan Hacıyev – Aleksandr Semisorov GER
Taigib Gasanov RUS – Muxambet Dalabayev KAZ
Muxammadsidik Djurayev UZB – Burak Doğan TUR
Şota Partenidze GEO – Sedat Özdemir TUR

 

 

66 kq
1. Hacımurad Ömərov
2. Ənvərbəy Dalqatov
3. Bolat Sakayev KAZ
3. Daniyar Kaysanov KAZ
———-
1/2 final
Hacımurad Ömərov – Bolat Sakayev KAZ
Coşqun Əzimov – Ənvərbəy Dalqatov
1/4 final
Hacımurad Ömərov – Gitinomaqomed Hacıyev
Bolat Sakayev KAZ – Kaxa Elbakidze GEO
Coşqun Əzimov – Elçin Məmmədov
Daniyar Kaysanov KAZ – Ənvərbəy Dalqatov

74 kq
1. Saken Aytjanov KAZ
2. Kamran Yunusov
3. Yaqub Şıxcamalov RUS
3. Bəxtiyar İsrafilli
———-
1/2 final
Saken Aytjanov KAZ – Serdar Çavuşoğlu TUR
Bauzjan İzbassar KAZ – Kamran Yunusov
1/4 final
Yaqub Şıxcamalov RUS – Saken Aytjanov KAZ
Daulek Berkimbayev KAZ – Serdar Çavuşoğlu TUR
Rasul Gasanov RUS – Bauzjan İzbassar KAZ
Kamran Yunusov – Bəxtiyar İsrafilli

 

 

84 kq
1. Həmzət Osmanov
2. Məhəmməd Abdulxaliqov
3. Orxan Şərifov
3. Mircəfər Murtuzlu
———-
1/2 final
Orxan Şərifov – Məhəmməd Abdulxaliqov
Esbolat Nurjimbayev KAZ – Həmzət Osmanov
1/4 final
Yılmaz Özkan TUR – Orxan Şərifov
Məhəmməd Abdulxaliqov – Beka Rorçikaşvili GEO
Levan Gogritçiani GEO – Esbolat Nurjimbayev KAZ
Nurqali Baytarakov KAZ – Həmzət Osmanov

96 kq
1. Yusuf Can Zeybek TUR
2. Rolandi Andriadze GEO
3. Giorgi Kakauridze GEO
3. Ermuxambet İnkar KAZ
———-
1/2 final
Yusuf Can Zeybek TUR – Pərviz Axundov
Ermuxambet İnkar KAZ – Rolandi Andriadze GEO
1/4 final
Giorgi Kakauridze GEO – Yusuf Can Zeybek TUR
Pərviz Axundov – İsrafil Məlikov
Ermuxambet İnkar KAZ – Səid Həmidov
Robin Ferdinand GER – Rolandi Andriadze GEO

 

 

120 kq
1. Geno Petriaşvili GEO
2. Ali Maqomedabirov
3. Oleg Boltin KAZ
3. Yunus Emre Dede TUR
———-
1/2 final
Ali Maqomedabirov – Bəxtiyar Sultanbek KAZ
Geno Petriaşvili GEO – Oleg Boltin KAZ
1/4 final
Ali Maqomedabirov – Yunus Emre Dede TUR
Bəxtiyar Sultanbek KAZ – Okan Acar TUR
Geno Petriaşvili GEO – Toğrul Cavadlı
Rövşən İsgəndərli – Oleg Boltin KAZ

Scroll To Top