Home / HABERLER / Rıza Kayaalp yurda döndü. Taha AKGÜL ‘e..
Rıza Kayaalp yurda döndü. Taha AKGÜL ‘e..

Rıza Kayaalp yurda döndü. Taha AKGÜL ‘e..

Rıza KAYAALP yurda döndü. Az önce sona eren 125kg. Yarı Finalinde ; ABD/MGL’ u yendi ve Taha AKGÜL için Bronz madalya süreci başladı. Cuma önce TSİ ile Kırgız güreşçi/Repesaj ve sonrasında ise ; Moğol güreşçi ile madalya için güreşecek.
Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 2020 Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanan güreşçi Rıza Kayaalp, Ankara’da büyük bir coşkuyla karşılandı. Saat 09.00’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nda düzenlenen karşılama törenine; Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz, antrenörü Akif Canbaş, eşi Zeynep ve kızı Vera Kayaalp, ASKİ Spor Kulübü’nün milli sporcuları ve idarecileri katıldı.
Katıldığı dördüncü olimpiyat olduğunu ifade eden Rıza Kayaalp, “En büyük hedefim kariyerimde eksik olan altın madalyayı alabilmekti ama yine nasip olmadı. Artık bizim için altın madalya dışındaki madalyayalar üzücü oluyor. Kariyerimde şampiyonluklar kazanmış bir sporcu olarak tek hedefim olimpiyat altın madalyasını kazanmaktı. Ülkemiz için buna da şükür diyoruz. Bundan sonra devam edip, alamadığımız o altın madalyayı almak en büyük arzum ama 2024’de de az bir süre var. İnşallah oraya güçlü bir şekilde gitmek isterim. Yoksa içimde büyük bir ukde kalacak. Şimdiye kadar vatanıma, milletime en iyi şekilde hizmet ettiğimi düşünüyorum. Sağlık olsun, yine olmadı. Bundan sonraki madalyaları alabilecek arkadaşlara başarılar diliyorum. İnşallah ülkemize daha çok madalya kazandırırlar. 32 yaşındayım, güreşin son evreleri ama iki üç sene daha sabredeceğiz artık. Elimizden geleni yapacağız. Gücümüzü koruyacağız. Bir kez daha denemek için kolları sıvıyacağız” dedi.
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ise yaptığı açıklamada, “Rıza şampiyon bir pehlivan. Her türlü başarıyı göstermiş bir kardeşimiz. Avrupa, dünya şampiyonalarında ve olimpiyatlarda tarihi bir duruma imza atmış. Biz ona inanıyoruz, güveniyoruz. Başarılarının devam edeceğini biliyoruz. Ben bugün Rıza’yı karşılamaya gelen sporcu genç kardeşlerimiz sesleniyorum; bu karşılamayı örnek alın, inşallah her birinizi burada böyle karşılayalım. Her yönüyle örnek bir kardeşimiz. Kendisi üzgün, bir keyifle karşılıyoruz onu” diye konuştu. Diğer yandan Türkiye Güreş Federasyonu Rıza Kayaalp için üzerinde Rıza Kayaalp’in başarılarıyla resminin olduğu özel bir otobüs hazırlattı.

TAHA AKGÜL BRONZ MADALYA İÇİN REPESAJ MAÇINA ÇIKACAK
32. Tokyo Yaz Olimpiyatları Serbest Güreşte Güreşçimiz
125 kg Taha AKGÜL ABD’ li Gable Dan Steveson finale yükseldiği için repesajda
Kırgız Aial Lazarev ile karşılaşacak
Rakibini yenerse
Bronz Madalya için
Moğol Lkhagvagerel Munkhtur ile karşılaşacak
Müsabakalar Türkiye saati ile 05.00’den itibaren TRT SPOR ve trtspor.com.tr Canlı olarak yayınlanacak
Yusuf Taşkan

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top