Home / HABERLER / Rıza Kayaalp
Rıza Kayaalp

Rıza Kayaalp

Kayaalp, Yozgat’ta öğrencilerle buluştu

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, memleketi Yozgat’ta öğrencilerle bir araya geldi.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünün “Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi” (EKAP) kapsamında Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda düzenlenen söyleşide öğrencilerle bulaşan Kayaalp, çocukların sorularını yanıtladı.

Kendisiyle güreşmek isteyen öğrencilere güreş hareketleri yaptıran Kayaalp, çocuklara imza dağıttı.

Dünya ve Avrupa şampiyonu, Olimpiyat üçüncüsü Kayaalp, söyleşi sonrasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür etkinlikleri bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğünü belirtti.

Çocuklarla sohbet ettiğini ve onlara başarıya giden yolu anlattığını ifade eden Kayaalp, “Onlara hedef koymaları gerektiğini ve o hedefe çok çalışarak, öğretmenlerini, anne ve babalarını dinleyerek ulaşabileceklerini söylüyorum. Bu konuda da onlardan söz alıyorum” dedi.

Kayaalp, şunları söyledi:

“Başarılı bir sporcuyu yanlarında görmeleri ve bizim söylediklerimizden bir şeyler almaları benim için önemli. Bu tür etkinliklere devam edeceğim. Ne kadar çok okula gidebilirsem benim için o kadar iyi. Küçük kardeşlerimize verebileceğim küçük bir bilgi bile beni mutlu eder. Bu konuda başka bir amacım, başka bir beklentim yok. Sadece onlara başarılarımı anlatmak ve örnek olmak istiyorum.”

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Şeref Kayaalp ise Rıza Kayaalp gibi başarılı bir güreşçiyi okullarında misafir etmekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Milli güreşçimiz Rıza Kayaalp’i EKAP kapsamında okulumuza davet ettik. Bizi kırmayarak geldiler, okulumuzu ziyaret edip öğrencilerimizle görüştüler. Kendisine teşekkür ediyoruz, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

 

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top