Home / HABERLER / Rekortmen İGİK Başkanı Karabel in acı günü
Rekortmen İGİK Başkanı Karabel in acı günü

Rekortmen İGİK Başkanı Karabel in acı günü

VEFAT; Rekortmen başkan KARABEL’ in annesi vefat etti.
27 Yıldır rekor bir şekilde Asırlık Çınar İstanbul Güreş İhtisas Kulübü Başkanlığı yapan Süleyman KARABEL’ in annesi vefat etti.
Detay bilgi ve Karabel ile ilgili kaynak bilgi ;
Bu arada Süleyman bey ve Kardeşi Edal beye allah sabır ihsan etsin.Merhumeyede Allah rahmet eylesin.

Cenaze; 12 Mayıs/Bugün Pazar Öğlen namazında Fatih Camii’ de kılınacak. Topkapı Çanlık Mezarlığına defnedilecektir.
İletişim; S.Karabel; 0532 212 64 42

SÜLEYMAN KARABEL (MEVCUT BAŞKAN)
Süleyman Karabel 1991 yılında Muhsin Altun ve iş arkadaşları vasıtasıyla İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’ne geldi.
Daha sonra Sadettin Tantan ile tanıştı. Karabel İGİK camiasıyla olan samimi ilişkisi sonucunda 23 Mart 1992’de yapılan Olağan Genel Kurul’da başkanlığa getirildi.
Karabel, yaşından çok ileride, olgun, anlayışlı ve zeki kişiliği ile İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’nün tarihindeki en genç başkanı ve hamisi oldu. Karabel, böylesine köklü bir kulübün yönetiminde söz sahibi olmasının bilincinde olarak işlerin olabildiğince profesyonelce yürütülmesine ve müdahaleci olmamaya özen gösterdi.
1994’de Romanya’nın Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Stefan Rusu’ yu antrenör olarak İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’ne getirdi. Stefan Rusu’nun yanı sıra aynı dönemde Ata Karataş,Ahmet Bayraktar, Mahfuz Karataş, Zeki Şahin, Ramis Çelik, Mustafa Başaran, Metin Yıldırım ve rahmetli İlyas Demircioğlu da antrenör olarak görev verdi.
1992-2019 yılları arasında kesintisiz 27 yıl İGİK Başkanı olarak görev alan ve rekor kıran Süleyman Karabel döneminde kulüp defalarca Türkiye ve Lig Şampiyonu oldu, sporcular uluslararası arenada madalyalar kazandı. Halen İGİK Başakanlığı yapmaya devam etmektedir.

İSTANBUL GÜREŞ İHTİSAS KULÜBÜ 1919 

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top