Home / FILA / Olimpiyatlarda Güreş Müjdesi..İstanbul’un da aday şehir olduğu 2020 Olimpiyat Oyunları’nın ilk oyun listesine Güreşte dahil edildi.
Olimpiyatlarda Güreş Müjdesi..İstanbul’un da aday şehir olduğu 2020 Olimpiyat Oyunları’nın ilk oyun listesine Güreşte dahil edildi.

Olimpiyatlarda Güreş Müjdesi..İstanbul’un da aday şehir olduğu 2020 Olimpiyat Oyunları’nın ilk oyun listesine Güreşte dahil edildi.

Olimpiyatlarda Güreş Müjdesi

İstanbul’un da aday şehir olduğu 2020 Olimpiyat Oyunları’nın ilk oyun listesine Güreşte dahil edildi.

İstanbul’un da aday şehir olduğu 2020 Olimpiyat Oyunları’nın ilk oyun listesine Güreş, Beyzbol ve Squash branşları dahil edildi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), olimpiyat için yarışacak 3 branşı açıkladı. Güreş, Beyzbol ve Squash branşlarından birisi, Eylül ayında düzenlenecek 2020 Olimpiyat Oyunları’nın programında yer alacak.

FILA KARARDAN MEMNUN

Yazılı bir açıklama yapan Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) de, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) aldığı bu karar sonrası memnuniyetini dile getirdi. Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği Başkanı Nenad Laloviç, olimpiyatlardaki yerlerinin hala garanti olmadığını belirterek, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin bu konudaki endişelerini gidermek için çok çaba sarf ettiklerini söyledi.

Başkan Laloviç, “Olimpiyatlar için daha uzun bir yol var. Ancak Olimpiyat Oyunları’ndaki yerimizi korumak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Scroll To Top