Home / GURES / KURS VE SEMINERLER / Olimpiyat 3. Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in adı öğrenim gördüğü Aksaray Üniversitesi’nde yeni açılan spor salonuna verildi.
Olimpiyat 3. Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in adı öğrenim gördüğü Aksaray Üniversitesi’nde yeni açılan spor salonuna verildi.

Olimpiyat 3. Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in adı öğrenim gördüğü Aksaray Üniversitesi’nde yeni açılan spor salonuna verildi.

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in Adı Spor Salonuna Verildi
Olimpiyat 3. Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in adı öğrenim gördüğü Aksaray Üniversitesi’nde yeni açılan spor salonuna verildi.

 Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp’in adı öğrenim gördüğü Aksaray Üniversitesi’nde yeni açılan spor salonuna verildi.

Merkez kampüsteki törene, il ve ASÜ protokolünün yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Hakan Hakyemez ile Milli Güreşçi Rıza Kayaalp de katıldı. Düzenlenen törenle Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Binası, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Rıza Kayaalp Spor Salonu açılarak resmen faaliyete geçmiş oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Hakan Hakyemez, Türkiye’de şu an 718 spor yatırımı olduğunu anlatarak, 17 ay gibi kısa bir sürede 50 civarında tesisin bitirilerek Akdeniz Oyunları’na tamamlanacağını belirtti. Ülkenin sadece bölgesel değil küresel anlamda da lider olma pozisyonu bulunduğunu ifade eden Hakyemez, “Allah’ın izni ile 7 Eylül’de İstanbul 2020’yi alarak da bu durum pekişecek” dedi. Rıza Kayaalp Spor Salonu’ndan nice Rıza’ların yetişmesi için dua ettiklerinden söz eden Hakyemez, “İstanbul 2020’ye belki de buradan yetişecek gençler sporcu olarak katılacaklar” şeklinde konuştu.

Rıza Kayaalp Spor Salonu’nun açılışı esnasında konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar da, önemli bir projeye imza attıklarını söyledi. Dünya ve Avrupa Şampiyonu, aynı zamanda Olimpiyat üçüncüsü olan Rıza Kayaalp’in Aksaray Üniversitesi öğürencisi olduğunu anımsatan Rektör Acar, “Değerli öğrencimiz Rıza Kayaalp’in adını spor salonumuza veriyoruz. Rıza sıradan bir sporcu değil. O, hem başarısıyla örnek gösterilebilecek bir sporcu, hem de ahlakı, karakteri ve efendiliği ile örnek gösterilecek bir sporcu ve öğrencidir. Bundan dolayı biz gençlerimize rol model olabilecek değerli öğrencimizin ismini kalıcılaştırmak amacıyla spor salonumuza adını verdik” dedi.

ASÜ’ye yapılan yeni spor salonuna adının verilmesinin kendisini son derece mutlu ettiğini ifade eden Milli Güreşçi Rıza Kayaalp de, “Bundan dolayı sayın rektörümüze ve emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Şampiyonluğun bir yere kadar olduğunu ifade eden Kayaalp, “Karakter yönünden de sporculara örnek olabiliyorsam ne mutlu bana. İnşallah bundan sonra da hedefim başarıları devam ettirmektir. 2020’ye kadar alabildiğim kadar başarılı sonuçlar almayı istiyorum” dedi. Heyet tüm binaların açılışını yaptıktan sonra sohbet ve istişarede bulundu.

Kaynak: IHA

Scroll To Top