Home / HABERLER / Hamza Yerlikaya; Yeni Türkiye’de
Hamza Yerlikaya; Yeni Türkiye’de

Hamza Yerlikaya; Yeni Türkiye’de

ANKARA – Buğra Ersavaş

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, yeni anayasanın içinde gençlik ve spor konularında da önemli ve gerekli çalışmaların yer alacağını belirterek, “Yeni Türkiye’de, yeni spor ve gençlik politikalarımız olacak” dedi.

Anadolu Ajansı’nı ziyaret eden Hamza Yerlikaya, soruları cevapladı. Yeni anayasanın, başkanlık sisteminden ayrı tartışılmaması gerektiğine ve ikisinin bir bütün olduğuna dikkati çeken Yerlikaya, “Yeni anayasa reformu, toplumun belirli kesimlerinde tartışılıyor. Hem hükümet tarafından, hem de Cumhurbaşkanlığı tarafından ekipler, yeni anayasa üzerinde çalışıyor. Yeni anayasa ve başkanlık meselesi, sadece Beştepe’nin değil, milletin, 2023 ve 2071 gençliğinin meselesidir. Bunu 2023 ve 2071 gençliğinin iyi bilmesi lazım. Bu bir reformdur” diye konuştu.

Yerlikaya, yeni anayasanın içinde gençlik ve spor konularında da önemli ve gerekli çalışmalar olduğunu dile getirdi.

Sporun tamamen tabana ve her kesime yayılması için çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü anlatan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

“Spor sadece gençlik demek değildir. Avrupa’da yaş sınırı tanımadan herkes için hazırlanmış spor alanları görüyoruz. Herkesin spora olan ilgisi, sevgisi ve bakışı, adeta yaşam tarzı haline gelmiş. Biz de bunu yapacağız. Yeni bir heyecan, yeni bir başlangıç, reform anayasası diyorsak, sporun da bunun içindeki yerini ve tanımını iyi koyacağız. Spor camiası da anayasada tanımını bulduktan sonra problemler tamamen ortadan kalkacak. Yeni Türkiye’de, yeni spor ve gençlik politikalarımız olacak.”

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top