Home / HABERLER / Güreşte Tempo düşmüyor.
Güreşte Tempo düşmüyor.

Güreşte Tempo düşmüyor.

Ata Sporumuz güreşte Tempo düşmüyor. Alın yakındaki On Haber..

1-Okan Üniversitesi 2017 Spor Ödülleri” de Adaylar Açıklandı.

-Rıza KAYAALP, Metehan BAŞAR ve Yasemin ADAR.. İlgili  haber ekte

2-“Rıza Kayaalp Sadece Olimpiyat Altın Madalyam Eksik  “ İlgili yazı  ekte

3-Taha AKGÜL ve Hüseyin GÜNDÜZ Küba’ daki turnuvada ALTIN aldı.

4-Yıldızlar Türkiye Şampiyonası ; Amasya/SER  ve  Konya/GR’ da başlıyor.

5-Grekoromen Güreş Dünya kupası  12-13 Nisan’ a alındı.(Tebriz’ de)

6-U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası 01/04 Mart’ta Ordu’da..

7-U23 Türkiye Serebst Güreş Şampiyonası 08-11 Mart’ta Erzurum’ da..

8- Büyükler Greko-Romen süper Lig 1.2.3. hafta müsabakaları 10-11 mart 2018 tarihinde Yozgat’ ta yapılacaktır.

9-64.Milliyet Gazetesi Yılın sporcusu kampanyası devam ediyor. (Metehan Başar ve Yasemin Adar )

Ve  diğer.. Hepsi www.guresiyorum.com ‘ da..

OKAN Üniversitesi’nde okuyan 26 bin öğrencinin oylarıyla belirlenen “Okan Üniversitesi 2017 Spor Ödülleri”nin oylaması başladı.

Rıza Kayaalp  130 kg. Dünya güreş şampiyonu

Metehan başar 85 kg. Dünya güreş şampiyonu

Yasemin Adar 75 kg. Dünya Güreş Şampiyonu,

https://www.haberler.com/okan-universitesi-2017-spor-odulleri-nde-adaylar-10590303-haberi/?utm_source=RSS_Konu

 

OKAN Üniversitesi’nde okuyan 26 bin öğrencinin oylarıyla belirlenen “Okan Üniversitesi 2017 Spor Ödülleri”nin oylaması başladı. “Okan Üniversitesi 2017 Spor Ödülleri”, 3 Nisan 2018 Salı günü Tuzla Kampüsü’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Törende, yılın teknik adamı, yılın sporcusu, yılın futbolcusu, yılın spor programı, yılın spor gazetesi, yılın spor yorumcusu başta olmak üzere birçok ödül dağıtılacak.

 

YILDIZ ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YARIN BAŞIYOR

Türkiye yıldızlar Serbest ve Greko-Romen şampiyonası yarın başlıyor. Bu yıl Serbest yıldızlar Türkiye şampiyonası Amasya’da Greko-Romen yıldızlar Türkiye şampiyonası ise Konya’da yapılacak. Pazar günü sona erecek olan şampiyonanın teknik toplantısı ise bugün yapıldı. Milli takımlar Koordinatörü Adem Varlık, lig kurulu başkanı Sadettin Yücel, İl müdürü Abdullah Kodek ve İl temsilcisi Ahmet Bayram teknik toplantıya katılanlar arasındaydı. Yarın sabah tartıların ardından eleme maçları yapılacak. Şampiyona Pazar günü sona erecek.

Rıza KAYAALP

“HEDEFİM 8’İNCİ KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLABİLMEK”

Rusya’da düzenlenecek Avrupa şampiyonası hazırlıklarına devam eden milli güreşçi Rıza Kayaalp, “Şampiyonaya, yaklaşık 50 gün gibi kısa bir zaman kaldı. Avrupa şampiyonası için 2’nci hazırlık kampındayız. Bu kampın sonunda 2 kamp daha yapacağız. Avrupa şampiyonası Nisan ayının sonu ve Mayıs ayının başında olmak üzere Rusya’da düzenlenecek. Hedefim 8’inci kez Avrupa şampiyonu olabilmek. Zaten üst üste 8 yıldır finalde yer alıyorum. Beklentiler tabii sakatlık olmadığı sürece şampiyonluğu kazanacağım yönünde. Bunun için tüm gayretimle çalışmalarıma devam ediyorum” açıklamasını yaptı.

“ÇALIŞMALARIMA HİÇ MADALYA KAZANMAMIŞ GİBİ DEVAM ETMEK ZORUNDAYIM”

En büyük amacının olimpiyat şampiyonluğu ve altın madalya olduğunu belirten Kayaalp, “Bu şampiyonalar bizim için hep basamaktır. Biten bir olimpiyat şampiyonasından sonra gerçekleştirilen Avrupa şampiyonları gelecek olan olimpiyat şampiyonasının habercisidir. Ben 2017 yılını Avrupa ve dünya şampiyonu olarak kapadım. Aynı formumu korumaya devam ettim ve inşallah bu yıl da hedefim Avrupa ve dünya şampiyonu olmak. 2020 yılında yapılacak olimpiyatlara kadar tüm Avrupa ve dünya şampiyonluklarını kazanmak istiyorum. Tabii ki buraya da yine favori olarak gidebilmek. Ben bir sporcu olarak 5 kere de dünya şampiyonu olsam 10 kere de Avrupa şampiyonu olsam, olimpiyat 2’nciliği ve 3’üncülüğünün yanına olimpiyat altın madalyasını koymak istiyorum. Bu yüzden de çalışmalarıma sıfırdan sanki hiç madalya kazanmamış gibi devam etmek zorundayım. Çünkü olimpiyat altın madalyam eksik. 2’ncilik ve 3’üncülük yaşasam da sonuçta şampiyonluklar akılda kalıyor. Onu kazanmak için bu engelleri en iyi şekilde aşmam gerekiyor” diye konuştu

Taha AKGÜL

KÜBA’DA TÜRKİYE SESLERİ

Milli Güreşci Taha Akgül: ”2020 Tokyo Olimpiyatlarına kadar yenilmeyi düşünmüyorum.

Milli Güreşciler Taha Akgül Amerika’lı Hüseyin Gündüz ise Alman sporcuyu yenerek altın madalya kazandılar.

Amerika’da kamp yapan Milli Güreşciler Taha Akgül ve Hüseyin Gündüz, Küba’da katıldıkları Uluslararası Granma Cerro Pelado turnuvasında altın madalya kazandılar.

Kariyerinde 1 Olimpiyat, 2 dünya ve 5 Avrupa şampiyonluğu bulunan Olimpik güreşci Taha Akgül çeyrek finalde Kanadalı Sean Allan Molle’yi (10-0) yarı finalde Amerikalı Ceron Francisko’yu (11-0) ve finalde bir diğer Amerikalı sporcu Ben Durbin karşısında 11-0 galibiyetle altın madalya ya uzandı.

TAHA AKGÜL: ” 6. AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN HAZIRIM

28 Nisan 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Dağıstan’da yapılacak olan Avrupa Büyükler Güreş şampiyonası için hazırlıklarına Amerika’da 15 günlük kamp yaparak devam eden Taha Akgül, şuana kadar herşey mükemmel gidiyor. İnşallah geçen yıl kaybettiğim altın madalyayı alarak 6. kez kürsüye çıkacağım. 2018 yılı benim yılım olacak. Tokyo olimpiyatlarına kadar yenilmeyi düşünmüyorum. 2020 Tokyo’da 2. olimpiyat şampiyonluğu ile hedeflerime ulaşmış olacağım.

HÜSEYİN GÜNDÜZ: ”SIRA AVRUPA ŞAMPİYONASINDA

Uluslararası Granma Cerro Pelado turnuvasına 92 kiloda katılan ve altın madalya ya uzanan Hüseyin Gündüz ise ilk turda Amerikalı Nıkko Reyes’i (10-0) çeyrek finalde Amerikalı Don Mc Neili (3-1) yarı finalde Amerikalı rakibi Nıck Heflin’in maç anında sakatlanması ile çekildi ve galip gelerek finale yükseldi. Gündüz finalde Alman sporcu Gabriel Stark karşısında son saniyelerde aldığı bir puanla skoru 1-1’re taşıyarak son puanı alan isim olduğu için altın madalya ya uzandı.

Alman rakibini finalde yenerek altın madalya kazanan Hüseyin Gündüz: ”benim için çok iyi bir turnuva oldu. Eksiklerimi görme fırsatım yakalamış oldum. Burada 3 Amerikalı ve bir Alman güreşciyi yenerek altın madalya kazandığım için çok mutluyum. Sıra Avrupa şampiyonasında,”dedi

Öte yandan Amerika kampını katıldıkları turnuva ile tamamlayan Milli güreşçiler Taha Akgül Ve Hüseyin Gündüz, 26 Şubat tarihinde Türkiye’ye dönerek Ankara’da Avrupa şampiyonası hazırlıklarına devam edecekler

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top