Home / Ana sayfa / Güreşiyorum portre İKİ YÜZ. Bölüm Ata Karatas
Güreşiyorum portre İKİ YÜZ. Bölüm Ata Karatas

Güreşiyorum portre İKİ YÜZ. Bölüm Ata Karatas

GÜREŞİYORUM/PORTRE/200-ATA KARATAŞ; Güreşçi, Hakem, İGİK Antrenörü, Milli Takım Teknik Direktörü, Milli Takım Koordinatörü,
Spor İl Müdürü, Eğitimci, Gazeteci Yazar…DÜZENLEYEN: Aydın KARABACAK .On parmağında on marifet olan Ata Hocamıza sürekli ısrar etmem sonucu, 2020’ nin son Portresi olan 200. sayıyı kendisi için düzenliyorum. (200 adet dosya; İsim Soyadı, Sıra Numarası ve Yayınlanma Tarihi ile birlikte bir liste halinde yazı sonunda sunulmuştur.) GÜREŞİYORUM/PORTRE çalışmalarıyla; Aralarında bir çok şampiyonumuzun da yer aldığı Güreş Camiamızda Sporcu, Antrenör, Hakem ve Yönetici olarak yer alan 199 şahsiyetin yaşamlarından kesitler sunarken üç ayrı jenerasyonu bir araya getirerek, ahde vefa anıları tazeleten, hatırlanmayı ve kaynaşmayı sağlayan, Güreş Camiamızın “Birleştirici Gücü” Sayın ATA KARATAŞ’ a minnet duygularımızla teşekkür ediyoruz.
GÜREŞİYORUM/PORTRE çalışmalarında 200 sayıya 18 ay gibi kısa zamanda ulaşan Ata Hocamız, özellikle 2020 Mart ve Nisan Aylarında
bitmez tükenmez enerjisi ile neredeyse ortalama günde bir paylaşım yapmıştır. Öyle ki, bizler bazen takip etmekte oldukça zorlandık…
Ata Hocamız Pandemi döneminde Portreler dışında, Türkiye ve Dünya’ da Güreşile ilgili; her türlü haber, bilgi, fotoğraf ve video paylaşımlarıyla Güreş Sporuna olan tutkumuzu daima sıcak tutmuş, monoton yaşantımıza heyecan katmıştır.
ATA KARATAŞ KİMDİR:
16.05.1953 yılında doğdu, ilk, orta ve lise öğreniminden sonra (İstanbul Vefa Lisesi ve Samsun Alaçam Lisesi), 1979 yılında İstanbul Atatürk Yüksek Öğretmen Okulundan mezun olarak öğrencilik dönemini tamamlamıştır.
Çok çocuklu bir aileye mensup olan ve öğrencilik yıllarında ekonomik zorluklar yaşayan Ata KARATAŞ; Vefa
Lisesinde iken, İstanbul Güreş İhtisas Kulübünde sık sık antrenmanlarını izlediği ağabeyleri Mehmet ve Mahfuz
İle kardeşi Mehdi sayesinde güreşe merak sarmış, 1970 yılında minder ile tanışarak 2020 yılına kadar
Güreş Sporu ile dopdolu 50 yıl geçirmiştir.
Güreşçi, Hakem, İGİK Antrenörü, Milli Takım Teknik Direktörü, Milli Takım Koordinatörü, Spor İl Müdürü,
Eğitimci, Gazeteci Yazar olarak dopdolu geçen 50 yılda; Hafta Sonu ya da Bayram demeden ve saat mevhumu
olmaksızın her görevi büyük tutku ve aşkla yapmıştır.
Tabi ki bütün bunları yapabilmesinin tek sebebi Ata Hocamızın yaşamını Güreşe adaması, vakfetmesidir…
Ata KARATAŞ; Evli, biri kız (evli ) ikisi erkek (biri evli) olmak üzere üç çocuk babası ve dört torun sahibidir. Aile; Harika ile evli, Fatih(Ebru ile evli Torrun/İnci )-Atakan-Hande(Ahmet KARAASLAN ile evli üç torun; Yağmur-Nehir ve Duru) adlı üç çocuğu var.
Meslek hayatına 1980 yılında Öğretmen olarak başlayan ATA KARATAŞ sırasıyla;
1980-2000 yıllarında İstanbul İmam Hatip Lisesinde Öğretmen,
2001-2005 yıllarında Melek Hatun İlk Öğretim Okulunda Öğretmen,
2006-2009 yıllarında Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürü,
2009 yılında Ailevi nedenlerle İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Spor Uzmanı,
2010 yılında Şanlı Urfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Şube Müdürü,
2013 yılında İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Sarıyer İlçe Spor Müdürü olarak görev yapmıştır.
24 Nisan 2013 tarihinde By-Pass (Açık Kalp Ameliyatı) geçiren Ata Hocamız;
İlçe Spor Müdürü kadrosunda Bakanlık onayı ile Türkiye Güreş Federasyonunda görevlendirilmiş,

2013-2020 yılları TGF Mersinli Ahmet Kampında Grekoromen Milli Takım Koordinatörlüğü…
Halen aktif olarak devam ettiği bu göreve; Başkan Hamza YERLİKAYA Federasyonunca getirilmiş,
2015 yılında Başkan olan Musa AYDIN Federasyonunca da devam ettirilmiştir.

Temmuz 2017’ de İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden emekli olan Ata KARATAŞ;
Mehmet KILIÇ, Bedrettin LÜGAL, Hamit TURHAN, Mehmet TANTAN, Osman ve Necmi FAZLIOĞLU ile birlikte 2017 yılında İGİK 1919 adlı Asırlık Güreş Kulübü ile ilgili kitabın hazırlanma ve yayınlanmasında yardımcı oldu.
İGİK 1919: https://drive.google.com/file/d/0B7StkZ3q0GzVVDAyZ0x3MGI5bzA/view?usp=sharing
SPORCULUK (1970-1982):
Vefa Lisesindeyken güreşe merak sarmış ve 1970 yılında İstanbul Güreş İhtisas Kulübüne kaydolmuştur. Kulüpte daha önce güreşe başlayan ağabeyleri Mehmet ve Mahfuz ile kardeşi Mehdi ile birlikte, dönemin ünlü ve değerli hocaları; Adnan YURDAER, Müzahir SİLLE ve Nahit TAŞER’ den güreş dersleri almıştır.
1970-1982 yılları arasında 68 kg. ve 74 kg.’ da aktif güreşçi olarak faaliyetinde bulunan Ata KARATAŞ; Yurtiçi ve Yurtdışında birçok Müsabakaya girmiş, başarıları sonucu Milli Takım Kamplarına katılmıştır.
Güreşte Dereceleri:
Liseler, Gençler, Büyükler ve Üniversiteler Kategorileri; İstanbul, Bölge ve Türkiye Şampiyonalarında ilk üç derece, Uluslararası Turnuvalar; Tayyar Yalaz Kupası, İskenderiye Kupası, Macaristan ve Romanya Turnuvalarında dereceler…
HAKEMLİK (1981-2001):
Ata KARATAŞ, 1981 yılında açılan Aday Hakem Kursunu; Salih BORA, Serhat KARADAĞ, Muzaffer AYDIN, Haydar TURAN, Nevzat KOS (rahmetli), İbrahim YILDIRIM (rahmetli), Ekrem KÖR, Gündüz METİNER ve Aydın KARABACAK ile birlikte kazanarak Güreş Hakemliğine adım atmış, 1987 yılında Milli Hakem olmuş ve 2001 yılına kadar başarıyla sürdürmüştür. Ata KARATAŞ, antrenörlüğe ağırlık verdiği için hakemlik görevini sonlandırmıştır.
ANTRENÖRLÜK (1984-2001):
1984 yılından itibaren Dönemin Yöneticileri; Muhsin ALTUN, İzzettin VARDARLI, Osman ÇAPALI, Asım PEHLİVAN ile Eski Kulüp Başkanı ve İçişleri Bakanı Sadettin TANTAN’ ın desteği ile İstanbul Güreş İhtisas Kulübünde Monitör antrenör olarak göreve başlamış 2001 yılına kadar Kulüpte tüm yaş gruplarında görev yapmıştır…
Ayrıca; Vefa Lisesi, İstanbul İmam-Hatip Lisesi ve Melek Hatun Orta Okulunda Okul takımlarını çalıştırmış,
Ata Hoca; Okul Takımlarını çalıştırdığı yıllarda keşfettiği birçok öğrenciyi yetiştirip Güreş Sporuna kazandırmış olup, Okullar İstanbul, Grup ve Türkiye Şampiyonalarında birçok madalya kazandırmıştır. Milli Takımlara birçok sporcu kazandırarak emekleri karşılık bulmuştur.
GÜREŞ MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLÜK GÖREVLERİ (1988-2004): Ata KARATAŞ; 1988 yılında dönemin Federasyon Başkanı M. Esat GÜÇHAN tarafından, Ömer SUZAN ile birlikte Grekoromen Güreş Ümit Milli Takım Antrenörlüğüne getirilerek Milli Göreve başlangıç yapmıştır.
1988-2004 yılları arasında çeşitli dönemlerde görev aldığı Milli Takımlarla ekip halinde büyük başarılara ulaşmıştır. (Başta; Salih BORA, Celal TAŞLIRAN, Müzahir SİLLE, Haluk KOÇ,Sırrı ACAR, Serhat KARADAĞ, Hamdi SANCAKLI, Mücahit GÜNGÖR, Hakkı BAŞAR, Rüstem KOYUNCU, Erhan BALCI, Vedat ERGİN, İbrahim YILDIRIM,Mustafa BOYLU Mehmet ACAK, Bilal TABUR, Mehmet BİÇİCİ, Remzi ÖZTÜRK, Vedat ERGİN, Seçkin SARUHAN, Genady SAPUNOV, Macidov KAMANDAR, Rüstem KAZAKOV ve diğer…)
1991 yılında; Türkiye’ ye gelen ünlü Rus antrenör Genady Sapunov, beraberinde görev yaptığı kalabalık bir antrenör grubu ile birlikte Grekoromen Güreşin Şahlanışını başlatmışlardır.
Beraber Çalıştığı Federasyon Başkanları;
Federasyon Başkanları; M. Esat GÜÇHAN, Rahmetli Tevfik SARPKAYA, Rahmetli Yücel SEÇKİNER, Sadettin TANTAN, Rahmetli İsmail DEMİRCİ, Ahmet AYIK, Osman ŞANSAL, Osman AŞKIN BAK, Rahmetli Recai USTAOĞLU, Bekir ÇEKER, Hamza YERLİKAYA, Musa AYDIN….
Bu antrenör grubunda yer alan Ata Hoca, özellikle Grekoromen Stilde 16 yıl boyunca, birlikte görev yaptığı birçok farklı ekip ile; Yıldız, Genç, Ümit ve A Milli Takımlarındaki Sporcuların; Balkan Oyunları, Akdeniz Oyunları, Avrupa Şampiyonaları, Dünya Şampiyonaları, Dünya Kupası ve Olimpiyat Oyunlarında kazandıkları yüzlerce madalyada katkıları bulunmuştur.
Ata Hocanın da arasında bulunduğu Ekibin Takım başarıları:
1993- Yıldızlar Grekoromen Güreş Dünya Takım Şampiyonluğu, 1997- Büyükler Grekoromen Güreş Dünya Kupası Şampiyonluğu, 1997- Büyükler Grekoromen Güreş Avrupa ve Dünya Takım İkinciliği, 1998- Büyükler Grekoromen Güreş Avrupa ve Dünya Takım Üçüncülüğü,
Ata KARATAŞ’ ın Teknik Direktörlüğünde;
2001 tarihinde İstanbul’ da yapılan ve tüm ülkelerin katıldığı Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonasında, Türkiye Rusya’yı 10 puan geçerek Şampiyon olmuştur.

TEKNİK KURUL GÖREVİ: 2002-2003 yıllarında Güreş Federasyonu Teknik Kurul Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

ULUSLARARASI BELGE: UWW (FILA) tarafından düzenlenen birçok kursa katılmış olup, 5. Kademe Teknik Direktörlük belgesine sahiptir. (Belgeler ekte sunulmuştur.)

KIRKLARELİ GHS İL MÜDÜRLÜĞÜ: GHS İl Müdürü olarak görev yaptığı 2006-2009 tarihlerinde, Kırklareli ve İlçelerinde Güreş Sporuna büyük katkısı olmuştur. Ata KARATAŞ; Kırklareli’ de çevre illerin katılımıyla ilk kez TRAKYA TURNUVASI düzenlemiştir. Turnuva, Trakya Bölgesi İl Müdürleri ile birlikte daha sonra sırasıyla; Lüleburgaz, Demirköy, Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale’ de düzenlenerek Trakya’ da güreşin canlanmasına vesile olmuştur.

MENAJERLİK: 2004 yılında Grekoromen A Milli Takım Teknik Menajerlik/Antrenörlük görevine getirilmiştir.

ANTRENÖR KURS HOCALIĞI: Türkiye Güreş Federasyonu tarafından açılan Antrenörlük Kursu ve Seminerlerinde; Teorik ve Pratik dersler, özellikle Plan/Program üzerine dersler vermiştir.

OLİMPİYAT GÖREVLERİ: 2004 Atina Olimpiyatlarına Grekoromen Güreş A Milli Takım Antrenörü,
2008 Pekin Olimpiyatlarına Grekoromen Güreş A Milli Takım Koordinatörü, 2012 Londra Olimpiyatlarına Grekoromen Güreş A Milli Takım Koordinatörü olarak gitmiştir.

ALDIĞI ÖDÜLLER:
1991- Genel Kurmay Başkanlığı Ödülü; Türkiye’ nin Ordular Arası Dünya Şampiyonu olması nedeniyle… (Seçkin SARUHAN-Mehmet AYHAN Komutanın teklifiyle Ömer SUZAN ile birlikte Ordu Milli Takımının antrenörlüğünü yapmışlardır.) 2004- Cumhurbaşkanlığı Ödülü; 2004 Atina Olimpiyatlarında Grekoromen A Milli Takımının başarısı nedeniyle… 2010- FILA (UWW) Nişanı: Genel Sekreter M.Dusson tarafından Türk ve Dünya Güreşine katkılarından dolayı… (Sayın Rodica YAKŞİ ile Sayın Önder YAKŞİ’ nin teklifleriyle)
2014-Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Ödülü; Kariyer Dalında…

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ GÖREVİ: TMOK üyesidir, Sayın Yalçın İPBÜKEN ve Sayın Neşe GÜNDOĞAN’ ın teklifleriyle 2004-2008 yıllarında TMOK Kültür Komisyonunda fahri olarak hizmette bulunmuştur.

TESİSLERE KATKILARI: 2008 yılında Güreşe tahsis edilen İstanbul-Sarıyer TGF Mersinli Ahmet Tesisleri ile, 2013 yılında Güreşe tahsis edilen TGF Ankara-Elmadağ Tesislerinin;
salon ve diğer bölümlerin tarihi bir müzeye dönüşmesine ön ayak olmuştur.
En son ; Gençlik ve Spor Bakanı; Dr.M.Muharrem KASAPOĞLU’ nun Sarıyer TGF Mersinli Ahmet KAMPI
Bakım ve onarımında ; Musa AYDIN-Salih BORA ile beraber tadilat yapılmasında çalışmalalrı oldu.
ORGANİZASYONLARDA GÖREV: Türkiye’ de yapılan; Avrupa ve Dünya Şampiyonaları ile Turnuva ve benzeri onlarca Organizasyonda, farklı farklı görevlerde aktif olarak yer almıştır.

YAYINLANMIŞ ESERLERİ:
1-Yaş Gruplarında Antrenman Programı-Kitap, 50 Sayfa
2-Grekoromen Güreş-Kitap, 200 Sayfa /PDF olarak ektedir, ayrıca; UWW(FILA) ve kişisel web sitesinde …
3-Son Yüzyılda Türk Güreşi-Kitap, 440 sayfa (Murat İĞREK ile birlikte) /PDF olarak ekte… (Aynı zamanda UWW web sitesinde yayında ve www.guresiyorum.com’da mevcut.)
4-Hamza Yerlikaya (100 sayfa Cep Kitapçığı) PDF olarak ekte…
5-İGİK 1919 Kitabı: Mehmet KILIÇ, Bedrettin LÜGAL, Hamit TURHAN, Mehmet TANTAN, Osman ve Necmi FAZLIOĞLU ile birlikte…
İGİK 1919: https://drive.google.com/file/d/0B7StkZ3q0GzVVDAyZ0x3MGI5bzA/view?usp=sharing
6-Yüzlerce CD’ den oluşan Güreş Arşivi: Rahmetli Oktay KURBÖKE’ nin tavsiyeleriyle, uzun yıllar içerisinde biriktirdiği yüzlerce CD’ den oluşan geniş arşivi Güreş Sporumuzun hizmetine sunmuştur.

İGİK’ de OFİS OLUŞTURMA :
1986-2000 dönemi İstanbul Güreş İhtisas Kulübü Koruma Vakfı Başkanı Sadettin TANTAN’ ın talimatıyla ve Oktay KURTBÖKE’ nin yardımlarıyla Kulüp Binası içinde bir ofis oluşturulmuştur. Türkiye, Balkanlar ve Avrupa’ da benzeri olmayan Ofiste; Kütüphane, zengin bir Güreş Arşivi, birçok bilgi ve dokümanın yer aldığı, güreşçilere teorik derslerinin verildiği bilgisayarlı eşsiz bir ortam bulunmaktadır.

KASET ve CD DAĞITIMI :
1991-1994 dönemi Federasyon Başkanı Sadettin TANTAN’ ın talimatıyla; 3-4 yıl içinde, aralarında Şampiyonların önemli müsabakaları ve önemli enstantanelerin de bulunduğu geniş bir Güreş Arşivini kaset ve CD’ lerle çoğaltılarak; tüm Türkiye’ de tüm GEM, Kulüp ve Üniversite takımlarına dağıtılmıştır.
2001 yılında TGF Başkanı Osman ŞANSAL’ ın desteğiyle, kaset ve CD dağıtımına devam edilmiştir.
2006 yılında ise kendi çabaları ile Sadrettin ÖZDEN ile Gürbüz GÜZEY’ in katkıları ile 4’ lü CD dağıtımı yapılmıştır.

İHTİSAS DALI – GÜREŞ FEDERASYONU MASTER PROGRAMI:
2001-2004, 2005-2008, 2008-2012, 2013-2020, 2020-2024 Güreş Federasyonu Master Programını hazırlamış, Ayrıca; 2001 yılında, zamanın TGF Yönetimi tarafından çıkartılan “Stratejik Plan” a destek vermiştir. (Başta ;Yalçın İPBÜKEN ,Mehmet KILIÇ ve diğer )

GÜREŞ DERGİLERİNE KATKI:
1990 yılında yayın hayatına başlayan ve 2000 yılına kadar süregelen “GÜREŞ” adlı Dergide aktif olarak yer almıştır.

GAZETE KÖŞE YAZARLIĞI: 2002-2014 yılları arasında Türkiye Gazetesinde, ücret almadan “GÜREŞİYORUM” başlığıyla haftalık köşe yazısına imza atmıştır. Köşe Yazısını bıraktığı 2014 yılından itibaren de İnternet Ortamında “GÜREŞİYORUM” başlıklı yazılarına devam etmektedir.

İLETİŞİM:
ATA KARATAŞ, Türkiye ve Dünyada Güreş ile ilgili; Her türlü haber, bilgi, fotoğraf, doküman ve video paylaşımları ile, Güreşiyorum/Portre Çalışmalarını bizlere hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır.
Ata KARATAŞ; tamamen kendi imkanlarıyla, aşağıdaki adreslerden bizlerle iletişim kurarak Çağımızın Teknolojisinden faydalanmakta ve paylaşımlarını bizlere hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır;
1-Twitter Ata Karataş @AtaAtakaratas53
2-Facebook; Ata Karataş
3-İnstagram; atakatatas
4-E-Posta; atakaratas53@gmail.com
5-Web Sitesi, www.guresiyorum.com (20 yıldır faaliyette…)
6-YouTube-Ata Karataş Sayfası; Güreş İle ilgili 400 adet video bulunmaktadır…
7- WhatsApp; 0532.7757725 no.lu özel telefonu ile Güreş ve Spor camiasına, ayda yaklaşık on bin mesaj göndermektedir.
8-SMS; 0505.3690202 no.lu özel telefonunu kullanmaktadır.

ATA KARATAŞ; UWW(FILA)’ nın hazırlamış olduğu Alt Yapı ve Grekoromen ile ilgili videolar ile kendi arşivinde bulunan çok sayıda videoyu; TMOK Kütüphanesine konmak üzere, çok kez bizzat elden teslim ediyor, isteyene de ücretsiz olarak yolluyor. Bu konuda geniş bir ağ oluşturmuş bulunmaktadır.

ATA KARATAŞ’ ın EMEĞİNİN GEÇTİĞİ SPORCULAR;
Ata KARATAŞ’ ın; 1991-2004 Yılları Arasında Milli Takım Antrenörü Olarak, Görev Yaptığı Ekipler ile Birlikte A Takımı Seviyesinde Yetişmelerinde Emeğinin Geçtiği Sporcular: HAMZA YERLİKAYA, NAZMİ AVLUCA, HAKKI BAŞAR, ŞABAN DONAT, ŞEREF EROĞLU, M.AKİF PİRİM, SELÇUK ÇEBİ, SERKAN ÖZDEN, BAYRAM ÖZDEMİR, BÜNYAMİN EMİK, ERCAN YILDIZ, MEHMET ÖZAL, FATİH BAKIR ve daha birçok Güreşçi…

ATA KARATAŞ’ ın YETİŞTİRDİĞİ SPORCULAR; Ekip anlayışı içerinde ;
İstanbul Güreş İhtisas Kulübü; Nuri KÖSEAHMETOĞLU, Erkan UYBAŞ, Rahmetli Mithat BAYRAK, Nurettin KURT, Mücahit GÜNGÖR, Aleksandır ŞASA, Ahad Aliyev, Aydın METİNER, Gündüz METİNER, Hamdi SANCAKLI ,Rahmetli Cumali BALÇIKANLI, Mahfuz KARATAŞ, Stefan RUSU, Ahmet BAYRAKTAR, Zeki ŞAHİN, Mustafa BAŞARAN, Rahmetli Nahit TAŞER , Lütfi ÇİÇEKÇİSOY, Rahmetli İlyas DEMİROĞLU, Ahmet DURNA, Metin YILDIRIM, Rahmetli Mustafa SEZER, Kubilay AKSAKAL, Ramis ÇELİK, Hep beraber..
Ata KARATAŞ’ ın; İSTANBUL GÜREŞ İHTİSAS KULÜBÜNDE Antrenör Olarak, Görev Yaptığı Ekip Arkadaşlarıyla Birlikte Bizzat Yetiştirdiği Sporcular:

AKDENİZ OYUNLARINDA MADALYA ALAN SPORCULAR:
HAKKI BAŞAR, RAMİS ÇELİK, SELAHATTİN GÜNGÖR, MÜCAHİT VARDAL…

BALKAN ŞAMPİYONASINDA MADALYA ALAN SPORCULAR:
ZEKİ ŞAHİN, ÖMER ESMER, SELAMİ KARAKUŞ, AHMET DURNA, ENGİN ALTAN, AHMET BAYRAKTAR, İBRAHİM CANPOLAT, MAHMUT CIBIR….

AVRUPA ŞAMPİYONASINDA MADALYA ALAN SPORCULAR:
HAKKI BAŞAR, ŞABAN DONAT, ALİ AKÇA, NECMETTİN KARABACAK, ALİ OKTAY, YUNUS EMRE ÇÖMLEKÇİOĞLU, SERKAN ÖZDEN…

DÜNYA ŞAMPİYONASINDA MADALYA ALAN SPORCULAR:
SERKAN ÖZDEN, ÖMER ESMER, SELAMİ KARAKUŞ, ÖMER ELMAS, ŞABAN DONAT, GÖKMEN İNAN, TAHİR YILMAZ, NURKAN AVCI, TOLGA İPEK, KAZIM AKTAŞ, YUSUF DÜZER, HÜSEYİN AKBURU, HÜSEYİN UZUNER, HAKAN TUFAN, MÜCAHİT VARDAL, ZAFER BAŞAR, AHMET DURNA, RASİM DURMAZER, YAVUZ YILMAZ, NECDET KIROĞLU, ZEKİ ŞAHİN, CENGİZ PAPAĞAN….

OLİMPİYAT OYUNLARINDA MADALYA ALAN SPORCULAR:
HAKKI BAŞAR

MİLLİ OLAN SPORCULAR:
RASİM ÖRNEK, ENGİN ÖZBEK, ERCAN AYYILDIZ, LÜTFÜ YILMAZ, SEZAİ PEHLİVAN, SEÇKİN SARUHAN, TAYFUN KARAALİ, YUSUF İLHAN, HÜSEYİN CANOĞLU, MAHMUT ÇAVUŞOĞLU, SEZGİN ÇAVUŞOĞLU, YUNUS EMRE ÇÖMLEKÇİOĞLU, SADIK ÇETİNKAYA, MAHMUT YILDIRIM, YÜKSEL DİNÇER, MEHMET HAFZOĞLU, ATİLLA KONYALI, YESUGAY AKSAKAL, KUBİLAY AKSAKAL, ÖMER POLAT, SELAHATTİN GÜNGÖR, B.ABDULLAH SOYTÜRK, BURHAN ÖZKURT, OSMAN KOÇ, ENGİN BATTAL, HÜSEYİN ATAŞAK, M.TALHA SAĞLIKLI, HAKAN ALTUN, HÜSEYİN CANOĞLU…

ATA KARATAŞ; GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARINDA, İSTANBUL GÜREŞ İHTİSAS KULÜBÜNDE VE ÖĞRETMENLİK YAPTIĞI KURUMLARDA BİZZAT İLGİLENİP HAYATA ATILANLAR İLE EMEĞİNİN GEÇTİĞİ BİR ÇOK SPORCUNUN, YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA ÖNEMLİ MAKAM VE GÖREVLERDE BULUNMALARINDAN HAKLI BİR GURUR YAŞAMAKTADIR.
AYRICA, BAY-PAS OLDUĞU ZORLU SÜREÇTE, GÖSTERİLEN YOĞUN İLGİ VE ALAKADAN SON DERECE MUTLU OLMUŞTUR.

ATA HOCAMIZIN; CAMİAMIZ İÇİN ÇOK ANLAMLI VE DEĞERLİ GÜREŞİYORUM/PORTRE ÇALIŞMALARININ 200 ADET DOSYASINI TEK TEK İNCELEYİP, İSİM-SOYADI, SIRA NO VE YAYINLAMA TARİHLERİNİ BELİRLEYEREK LİSTE HALİNDE SİZLERE SUNUYORUM:

S.NO İSİM-SOYADI TARİH
1 YAŞAR DOĞU 1.07.2019
2 SALİH BORA 5.07.2019
3 HAKKI BAŞAR 10.07.2019
4 ŞABAN DONAT 15.07.2019
5 ÖMER SUZAN 17.07.2019
6 NECMİ GENÇALP 21.07.2019
7 KEMAL OKTAY 7.07.2019
8 NAZMİ AVLUCA 11.08.2019
9 ENDER BÜYÜKERŞEN 12.08.2019
10 M.AKİF PİRİM 21.08.2019
11 SEBAHAHTTİN ÖZTÜRK 30.08.2019
12 HAMZA YERLİKAYA 31.08.2019
13 OSMAN ŞANSAL 4.09.2019
14 MAHMUT DEMİR 11.09.2019
15 İSMAİL DEMİRCİ 5.10.2019
16 MUSTAFA DAĞISTANLI 7.10.2019
17 PROF.DR. İBRAHİM CİCİOĞLU 10.10.2019
18 AHMET AYIK 13.10.2019
19 SELÇUK ÇEBİ 15.10.2019
20 SADETTİN TANTAN 18.10.2019
21 NEJDET UÇAR 10.11.2019
22 SIRRI ACAR 22.11.2019
23 YAKUP TOPUZ 28.11.2019
24 CAHİT AHISKALIOĞLU 3.12.2019
25 BİLAL TABUR 4.12.2019
26 Y.SEÇKİN SARUHAN 5.12.2019
27 ALİ TOKUŞ 9.12.2019
28 MEHMET ZEYBEKOĞLU 20.12.2019
29 YALÇIN İPBÜKEN 4.01.2020
30 SERHAT BALCI 28.12.2019
31 ŞEREF EROĞLU 4.01.2020
32 TURAN CEYLAN 5.01.2020
33 RAMAZAN ŞAHİN 5.01.2020
34 ERCAN YILDIZ 6.01.2020
35 AYDIN POLATÇI 7.01.2020
36 ERKAN UYBAŞ 16.01.2020
37 SUAT BEĞENAL 17.01.2020
38 MUSA ARIK 19.01.2020
39 M.ESAT GÜÇHAN 22.01.2020
40 ÖMER TOPUZ 25.01.2020
41 REŞİT KARABACAK 1.02.2020
42 AHMET AK 2.02.2020
43 PROF.DR. HALUK KOÇ 20.02.2020
44 ŞÜKRÜ KAYABAŞ 22.02.2020
45 ADEM BEREKET 24.02.2020
46 DOÇ.DR. CELAL TAŞKIRAN 27.02.2020
47 MEHMET KOCATEPE 7.03.2020
48 DR.MEHMET ÖZAL 9.03.2020
49 HARUN DOĞAN 10.03.2020
50 SADETTİN YÜCEL 11.03.2020
51 REMZİ ÖZTÜRK 17.03.2020
52 RÜSTEM KOYUNCU 18.03.2020
53 BAYRAM ÖZDEMİR 19.03.2020
54 ÇETİN GÜLBİTEN 19.03.2020
55 DR. RAMAZAN SAVRANBAŞI 20.03.2020
56 MEHMET TÜRKKAYA 21.03.2020
57 YUSUF TAŞTAN 20.03.2020
58 MEHMET KILIÇ 21.03.2020
59 M.SERHAT KARADAĞ 22.03.2020
60 MÜCAHİT GÜNGÖR 22.03.2020
61 DR. MEHMET KARATAŞ 7.04.2020
62 CEMAL BAKIR 23.03.2020
63 MEHMET AYHAN 24.03.2020
64 MEHMET AÇAK 25.03.2020
65 TAHİR YILMAZ 9.06.2020
66 HALİL İBRAHİM OKTAY 27.03.2020
67 SELAMİ KARAKUŞ 27.03.2020
68 HÜSEYİN & CENK & KANSU İLDEM 28.03.2020
69 AYDIN KARABACAK 30.03.2020
70 MUSTAFA TUNA 30.03.2020
71 İSMAİL NİZAMOĞLU 31.03.2020
72 OSMAN & NECMİ & NEJDET FAZLIOĞLU 1.04.2020
73 İSMAİL & ATİLLA GÜZEL 2.04.2020
74 İBRAHİM & MAHMUT YILDIRIM 3.04.2020
75 İSMET ATLI 4.04.2020
76 İRFAN GÜLIRMAK 4.04.2020
77 İSMAİL KOSUKOĞLU 5.04.2020
78 EFRAİM KAHRAMAN 6.04.2020
79 YÜKSEL ŞANLI 25.04.2020
80 HASAN HÜSEYİN YAŞAR 8.04.2020
81 EFRAİM KAMBEROĞLU 9.04.2020
82 DURAN & ERDOĞAN & SÜMER KOÇAK 10.04.2020
83 PROF.DR. MEHMET TÜRKMEN 13.04.2020
84 BEKİR ÇEKER 14.04.2020
85 BAHATTİN AYDIN 15.04.2020
86 PROF. DR. SÜLEYMAN ŞAHİN 16.04.2020
87 RECAİ USTAOĞLU 19.04.2020
88 ALİ KAYALI 20.04.2020
89 AHMET GÜLHAN 23.04.2020
90 AHMET & ÜMİT & ÜNAL & MUHAMMED OREL 24.04.2020
91 METİN KAPLAN 26.04.2020
92 KENAN ŞİMŞEK 26.04.2020
93 REMZİ MUSAOĞLU 27.04.2020
94 ALİ RIZA ALAN 28.04.2020
95 İBRAHİM & HALİT AKGÜN 28.04.2020
96 ŞEVKET DEMİRKAYA 29.04.2020
97 ENİS & FATİH ÇAKIROĞLU 30.04.2020
98 KAMİL KOCAAĞAOĞLU 1.05.2020
99 GÖKHAN YAVAŞER 1.05.2020
100 YESUGAY & KUBİLAY AKSAKAL 3.05.2020
101 İBRAHİM DEMİRTÜRKOĞLU 6.05.2020
102 ARİF & HASAN KAMA 8.05.2020
103 ALİ & HALİT İNCİ 15.05.2020
104 MEHMET ESENCELİ 18.05.2020
105 MEHMET GÜÇLÜ 21.05.2020
106 HAMZA & ABDULLAH & FİKRET ERSOY 22.05.2020
107 HASAN & METİN BAŞDEMİR 23.05.2020
108 AHMET TAŞÇI 24.05.2020
109 PROF.DR.NECİP FAZIL & YUSUF SADRİ KİSHALI 26.05.2020
110 ERCAN AYYILDIZ 28.05.2020
111 RECEP KILIÇ 29.05.2020
112 DR. OSMAN AŞKIN BAK 30.05.2020
113 SERKAN ÖZDEN 31.05.2020
114 LEVENT ŞEN 1.06.2020
115 PROF. DR. RECEP GÜRSOY 2.06.2020
116 VEHBİ AKDAĞ 3.06.2020
117 MEHMET UZUN 7.06.2020
118 PROF. DR. FARUK YAMANER 12.06.2020
119 MEHMET SARI 14.06.2020
120 HAŞMET YÖRELİ 15.06.2020
121 YILMAZ ARSLAN 16.06.2020
122 ASLAN SEYHANLI 18.06.2020
123 RAMAZAN GÜVEN 20.06.2020
124 ERHAN BALCI 23.06.2020
125 MUHARREM DEMİREĞEN 27.06.2020
126 HÜSEYİN ÇOKAL 27.06.2020
127 METİN TOPAKTAŞ 28.06.2020
128 ATİLLA İZBİLİR 2.07.2020
129 BEKİR DOĞAN 7.07.2020
130 ŞEVKİ KOLUKISA 4.07.2020
131 İZETTİN VARDARLI 8.07.2020
132 FİKRET & HİKMET POLAT 10.07.2020
133 ÖZKAN SEVSAY 5.07.2020
134 AYHAN TAŞKIN 10.07.2020
135 İZMİR.1. HÜSNÜ ORAL, ZEKAİ BAYKARA, MAHMUT TOSUN, 12.07.2020
İSMAİL GÖZE, MÜMİN GÜÇLÜ, YÜKSEL KALAY 12.07.2020
136 İZMİR 2. HANEFİ (FATİH) CENGİZ, AHMET TAÇYILDIZ, ŞABAN KARATAŞ, 12.07.2020
SEDAT DUMLU, A.SAMET UĞURLU, CENGİZ PAPAĞAN 12.07.2020
137 İZMİR 3. EROL MUTLU, ERGÜDER BEGİŞDAMAT, ERDOĞAN KARAALİ, 12.07.2020
KADİR ALKANAT, BURHAN IŞIK, ABDURRAHİM İPEK, 12.07.2020
İRFAN CAN, DR.GÜVEN UÇKAN, SELAHATTİN KARAMAN 12.07.2020
138 EMİN & ŞENOL TENEKECİOĞLU 17.07.2020
139 FEHMİ & RESUL AKYILDIZ 19.07.2020
140 ÖNDER & RODİKA YAKŞİ 20.12.2020
141 MEHMET ÖZSOY 21.07.2020
142 DURSUN ATEŞ 22.07.2020
143 M.TAHİR ÖZGELİŞ 23.07.2020
144 ARMAĞAN GENÇ 25.07.2020
145 GALİP TARHAN 26.07.2020
146 AHMET ÇELİK -MASÖRLER 29.07.2020
147 YAŞAR YILMAZ 31.07.2020
148 RECEP & ALİ GÜRBÜZ & MEHMET GÜRBÜZ 3.08.2020
149 SEFER BAYGIN 4.08.2020
150 MUSA AYDIN 2.08.2020
151 MUHAMMED BODUR 28.08.2020
152 PROF. DR. M.AKİF ZİYAGİL 2.09.2020
153 RAFET ÜNVER 8.09.2020
154 DR.BEYTULLAH DÖNMEZ 21.09.2020
155 HAYRİ SEZGİN 21.09.2020
156 BÜLENT DEMİRAY 25.09.2020
157 A.SUAT AYDIN 27.09.2020
158 RUŞEN ÇETİN 1.10.2020
159 HARUN ERKAN 2.10.2020
160 NEVZAT KOS 3.10.2020
161 HÜSEYİN BAŞÇI 3.10.2020
162 ZEKERİYA GÜÇLÜ 4.10.2020
163 ABDULLAH ÇAKMAR 6.10.2020
164 SEZAİ IŞKIN 8.10.2020
165 MUZAFFER AYDIN 9.10.2020
166 AHMET DURNA 12.10.2020
167 MUSTAFA ARICI 14.10.2020
168 NURETTİN KURT 16.10.2020
169 VEDAT ERGİN 22.10.2020
170 VAROL DEMİRKÖSE 23.10.2020
171 GÜRHAN YILDIZ 23.10.2020
172 ALİ İHSAN KABAKÇI 24.10.2020
173 AHMET KARSAVURDAN 30.10.2020
174 RAHMİ & YALÇIN & KÜRŞAT SOYUYÜCE 31.10.2020
175 HÜSEYİN ÇOLAKOĞLU 10.11.2020
176 YUSUF DÜZER 12.11.2020
177 HAYDAR TURAN 13.11.2020
178 KAMİL CESUR 13.11.2020
179 HALİT KARAÇOR 16.11.2020
180 METİN AYDIN 19.11.2020
181 MAHİR YAZICI 20.11.2020
182 SATILMIŞ BAYKUŞ 20.11.2020
183 ERDAL BAL 21.11.2020
184 ALİ OSMAN & HABİL KARA 21.11.2020
185 MEHMET & AHMET PEHLİVANOĞLU 22.11.2020
186 HANEFİ UZUNOĞLU 23.11.2020
187 ARİF & TAMER KISACIK 25.11.2020
188 NAHİT ŞAHİN 26.11.2020
189 ENSAR KURT 28.11.2020
190 RECAYİ GÖL 28.11.2020
191 CAFER & FATİH & BAHATTİN KESER 28.11.2020
192 ENVER YILMAZ 29.11.2020
193 FARUK & EROL KÖKLÜ 30.11.2020
194 FEZAİR TATLIDİL 1.12.2020
195 ZEKİ ŞAHİN 2.12.2020
196 NUSRET ATİK 6.12.2020
197 TEVFİK TÜRKMEN 7.12.2020
198 ÖMER ESMER 21.12.2020
199 SALİH YILMAZ 24.12.2020
200 ATA KARATAŞ 26.12.2020

ATA KARATAŞ ; Sosyal Medya üzerinden Güreş Camiamızdan çok geniş bir kitleye ulaşarak paylaşımlarda bulunurken, kendi maddi imkanlarını kullanarak, hafta sonu ve Bayram günleri de dahil 7 saatlik uyku dışında gönlünü ve enerjisini tamamen buna vermiştir.

ATA HOCAMIZIN Yaptığı Paylaşımlar Vesilesiyle; Güreşçilerimizin başarılarıyla coştuk ve gururlandık, mutluluk haberleriyle sevindik, Camiamızda son zamanlarda maalesef sıkça yaşadığımız vefat haberleriyle kederlendik ve üzüldük.

HAYATINI KAYBEDEN TÜM CAMİAMIZ MENSUPLARINA ALLAH’ TAN RAHMET, KEDERLİ AİLE EFRADI İLE YAKINLARINA SABIR VE METANET, GÜREŞ CAMİAMIZA DA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ.

GÜREŞE OLAN SEVDAMIZI CANLI TUTAN VE BUNUN İÇİN BÜYÜK ÖZVERİDE BULUNAN ATA HOCAMIZA; SAĞLIK, HUZUR, BAŞARI VE MUTLULUK DOLU UZUN BİR YAŞAM DİLİYOR, ŞÜKRAN DUYGULARIMIZLA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

SAĞLIK VE ESENLİK DİLEKLERİMLE HEPİNİZE; SELAM, SEVGİ VE SAYGILAR…

AYDIN KARABACAK

ATA KARATAŞ-İLETİŞİM BİLGİLERİ
EV TELEFON :0212 632 15 18
GSM TELEFON :0532 7757725-5053690202
E-MAİL : atakaratas53@gmail.com
Web Sitesi : www.guresiyorum.com
Haftalık Köşe Yazıları;Türkiye gazetesinde“GÜREŞİYORUM”(2003-2017)
Facebook;Ata Karataş-twiteer; @AtaAtakaratas53- İnstagram atakatatas
EĞİTİM DURMU : Üniversite
MEZUNİYET TARİHİ :1979
ADRES :Zümrüt Evler Mah./Şahinci Sk/Onur Ap/NO.15/D-4 SARIYER/İST.
BİLGİSAYAR DENEYİMİ :İYİ
ÇALIŞMA SÜRESİ :37 YIL
İŞE GİRİŞ TARİHİ :1980(2006’dan sonra SGM’ ye geçti)
KADROSU :İLÇE SPOR MÜDÜRÜ
KADRO DERECESİ :1/1
Ata KARATAŞ/TGF
atakaratas53@gmail.com www.guresiyorum.com
www.facebook.com;Ata Karataş www.twitteer @AtaAtakaratas53
Mesaj Tel;;05363449195-05053690202 Güncel Tel;05327757725

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top