Home / HABERLER / Güreşiyorum portre 68 Hüseyin İldem
Güreşiyorum portre 68 Hüseyin İldem

Güreşiyorum portre 68 Hüseyin İldem

Güreşiyorum/ Portre/ 68 ;Hüseyin İLDEM –CENK İLDEM-KANSU İLDEM birde CÜNEYT var ama oda güreşi seviyor,ancak Basın kanadında..O kadar yazacak şey var ki.Başlayalım:Baba Hüseyin İLDEM 1977 Yılında İETT’ de güreşe başlıyor. İBB’ de Teknik adam olarak göreve devam, CENK ve KANSU İBB’ nin ALT yapısından yetişiyorlar. Ve onlarca Olimpiyat-Dünya ve Avrupa ile diğer alınan madalyalar. Ha birde torun var ki ,sormayın.Hüseyin hoca’ nın her şeyi. Demet ve Buse adında iki de kız çocuğu var. Halen İBB’ de Teknik Direktör olarak görev yapıyor. Bu spora katacağımız ve ondan alacağımız daha çok şey var. Umarım bu katkılar daha uzun yıllar devam eder.
Güreş yaparken İETT’ de rahmetli Mehmet TÜRÜT ‘ün ve yine güreş yaparken milli takma girdiğinde Erdoğan KOÇAK hocanın kendisine yakınlıklarını unutamıyor.
Bitmedi ; Cenk ve Kansu ikisi de Üniversite mezunu.Cenk Beden Eğitimi Öğretmeni, Kansu tam bir beyin.Günümüzün Bilişim ve iletişimle bütünleşen teknoloji mühendisi
“Babadan oğla güreş” Güreşçi bir aile ve yiğidin harman olduğu yerden/Sivas’ tan yetişen başta;Ahmet Ayık,Hamza Yerlikaya, Taha Akgül, Sabahattin Öztürk,Şaban Donat,Ömer Elmas ve diğer..Şampiyon geleneğini sürdürüyorlar.
KIRK Yılı aşkın bir süre ve GÜREŞ ile İştigal..
Bize en iyisi şu terimi kullanalım.
“KUŞAKTAN KUŞAĞA GÜREŞÇİ AİLE “’Şampiyon güreşçinin oğlu şampiyon olamaz’ denir
Kırdık bu inanışı ..
-“Babamın hayal ettiği tüm madalyaları aldım”
“Çocuklarımla gurur duyuyorum”
Devam ediyoruz.
Güreşe; 1973 Yılında Sivas /Demir spor ‘da Servet Aydemir,Sefer baygın,Necati Doğan,İlkin Serebst güreş sonrasında ise İETT’ ye gelince Mehmet Türüt Grekoromen e başlattı
– Babalarını geride bıraktılar..Hüseyin Hocam; Gençlerde Dünya Şampiyonu,ama
Cenk ;2000 Yılında İBB’ de güreşe başlaması ile beraber Olimpiyat 3. Dünya ve Avrupa’ da Madalyalar .
Kardeşi Kansu ‘da Grekoromen Güreş a Milli takımının 85kilosunu temsil edenlerden. Büyüklerde Türkiye Şampiyonu..
En büyük hedefleri aile olarak üç-dört kuşak güreşe hizmet etmek.
Ve Ne olursa olsun;
Aile olarak; Nasip olursa ;
Tek eksik madalya olan; Altın ‘ ı aile müzesine koymak..
Evet soluklanıp devam ediyoruz..
– Hüseyin Hocam aktif olarak güreş hayatı sona erince antrenör olarak aynı kurumda göreve başladı. Yakın zamanda milli takım antrenörü görevine başladı. Bu arada evlendi ve ilk iki aslan gibi erkek evlat ile bir kızı oldu.
Cenk ve Kansu ‘yu bazen antrenmanlara getirmeye başladı.
Böyle böyle çocuklar büyürken sanırım minder onların oyun alanı haline gelmiş. Derken yıldızlar kategorisinde başlayarak yükselmeye başladılar.

İBB’ başta Hüseyin hoca başta olmak üzere diğer hocalar.
Aklıma gelenler; Hakkı Başar,İbrahim Yıldırım,Serkan Özden,Yusuf Düzer, Muhammed Yücedağ H.İbrahim Canpolat, Zeki Şahin,Ömer elmas ile beraber Cenk ve Kansu’nun yetişmesinde beraber dirsek temasında oldular.

-Düşüne biliyor musunuz.
İBB’ de siz teknik adam ve iki çocuğunuz ülke sporuna hizmet ediyorlar.
Güreşi en büyük özelliği burada değil mi. !! Siz ona sırtınızı dönmezseniz ,o size hiç dönmez.bereketli bir branş.Burada bir maşallah diyeyim.

Çok yazacak şey var çok..
Ama sizleri de fazla sıkmayayım diyen kısa tutmaya çalışıyorum.Güreş milli takım kampında yıllarca Cenk ve Kansu beraber ülke güreşine babaları ile beraber hizmet eriler. Okudular.
Evlendiler ve yuva kurup aile oldular.
-Hüseyin İLDEM çocukları; Cenk ve KANSU’ nun spor hayatlarında :
İBB eski yöneticileri olarak, rahmetli Tevfik Aydeniz ile Mustafa Erdoğan ile hasan Hüseyin ‘ in ve Mücahit Güngör ‘ ün katkıları var.
Ve yeni dönemde de ;İbrahim Demirtürkoğlu ile Erdem Arslan oğlu ‘nun..

-Antrenörlük dönemimde İETT ve İBB’ de bir çok sporcunun yetişmesinde emekler oldu. Başlıcaları ise ; Hakkı Başar,Serkan Özden, Yekta Yılma Gül. Bayram Özdemir,Bünyamin Emik ve diğer.. Doktorumuz Mehmet demirkaya’ nın bizde İBB’ de çok emeği oldu. Halende oluyor.

Medya’ da ki alıntılardan kareler;
-”Şampiyon güreşçinin oğlu şampiyon olamaz” şeklinde bir inanışın yaygın olduğunu kaydeden İldem, ”Babamın başarımda büyük payı var.
Her zaman şampiyon bir güreşçi olmam için beni destekledi.
‘Şampiyon güreşçinin oğlu şampiyon olamaz’ denir.
Biz bu inanışı da yendik” dedi.

Hüseyin İldem’ den;

– Baba Hüseyin İldem ise, diğer oğlu Kansu’nun da kardeşi gibi güreşçi olduğunu ifade ederek, ”Kansu da Türkiye ikincisi oldu. Ondan da çok ümitliyiz. Güreşçiler çocuklarını ‘Güreşçi olacaksın, şampiyon olacaksın’ diye sıkarlar. Ben çocukları hiç sıkmadım. Güreşte başarı, iyi beslenme, düzenli hayat, fedakarlık, çalışma ve dinlenmeyle gelir. Biz annesiyle evde bunu sağladık. Hem okullarında hem de güreşte çok başarılı oldular”
Bu işin içinden gelen biri olarak, minderde bir olumsuzluk olduğu zaman tamamen bitiyorsun. Hem hocasın, hem babasın, bir de bu işi biliyorsun. Çocuklar güreşirken canın çıkıyor, aslında sen onlardan daha çok güreşiyorsun. Başarılı olduklarında dünyalar senin oluyor. Cenk’in Rio’ daki başarısında çok mutlu olduk. Olimpiyat madalyası Cenk’e nasip oldu. İnşallah, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bu madalya altın olur. Ona göre hazırlığımızı yapıyoruz.”
-1980-1990 yılları arasında grekoromen stil 74 kg kategorisinde sürdürdü. 1983 yılında düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.
-Cenk ve Kansu’ nun milli takımda; İldem şu anda Milli Takımda Salih Bora, Muttalip Yerlikaya, Remzi Öztürk, Akif Canbaş ve Yusuf Düzer yapıyorlar.
– Hüseyin İLDEM “Cenk çok duygusal bir çocuk. Onun için şampiyona boyunca kendisinden uzuk durdum. Her maç sonrası tebrik ettim. Ve bir sonraki rakibi hakkında detaylı bilgi verdim. Yenilgi aldığında çabuk demoralize oluyor
Diğer …..
CENK İLDEMİ;
“Güreşçi bir aileden geldiklerini dile getiren Cenk, şunları kaydetti: ‘Babam Hüseyin İldem de, kardeşim Kansu da güreşçi. Bizim ilk antrenörümüz olan babamın gençler dünya şampiyonluğu var. Babam antrenörlüğe devam ediyor. Kardeşimle milli takımda beraberiz. Onun da uluslararası alanda başarıları var. Bu sene Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü oldu. Ailece elimizden geldiğince ülkeye hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizdeki bu spor aşkı olduğu sürece ailemizdeki bu gelenek devam edecektir.”..Diye devam ediyor..
Basından ….
1. KUŞAKTAN KUŞAĞA GÜREŞÇİ AİLE
Kendisi gibi güreşçi olan babası Hüseyin İldem kariyerini 1980-1990 yılları arasında grekoromen stil 74 kg kategorisinde sürdürdü. 1983 yılında düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Cenk de babasının teşvikiyle güreşe on yaşında başladı. O tarihten itibaren babası Cenk İldem’in antrenörlüğünü yapmaktadır. Kardeşi Kansu İldem de grekoromen stil 85 kg kategorisinde kariyerini sürdürmektedir. En büyük hedefleri aile olarak üç-dört kuşak güreşe hizmet etmek. İBB’ nin alt yapısından yetişip büyüklerde madalya alan tek sporcu.
İldem şu anda Milli Takımda Salih Bora, Muttalip Yerlikaya, Remzi Öztürk, Akif Canbaş ve Yusuf Düzer gibi antrenörlerin ders alırken kulübünde ise Hakkı Başar ve Serkan Özden gibi hocalarının elinde yetişti.
1. -Hem babası, hem hocası
https://www.hurriyet.com.tr/hem-babasi-hem-hocasi-18720314
İstanbul’da başlayan Dünya Güreş Şampiyonası’nda 96 kiloda bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan Cenk İldem babası Hüseyin İldem’in özel yöntemleriyle hazırlanarak dünya üçüncüsü oldu.1980-90 yılları arasında grekoromen milli takımının 74 kilodaki değişmez isimlerinden birisi olan
Hüseyin İldem, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hocalığını yapıyor.

Cenk İldem’i 10 yaşında güreşe başlatan ve güreşin alt yapısını doğru bir şekilde oğluna öğreten Hüseyin İldem, 15 yıldan bu yana Cenk’i şampiyonalara hazırlıyor.
İstanbul’daki şampiyonada oğlunun altın madalya alması gerektiğini söyleyen baba Hüseyin İldem, “Çok güzel maçlar yaptı. Kendisini her maç öncesi motive ediyor ve rakibine göre güreş yapmasını sağlıyorduk. Nitekim İsveçli ile olan maça da çok iyi başladı. Ne var ki aşırı stresten dolayı çırpma yememesi gereken pozisyonda çırpma yedi. Demek ki şampiyonluk nasip değilmiş” diye konuştu.
ÇOK DUYGUSAL

Cenk’in yanı sıra küçük oğlu Kansu’nun da 84 kiloda güreş yaptığını ve Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okuduğunu belirten baba Hüseyin İldem, “Cenk çok duygusal bir çocuk. Onun için şampiyona boyunca kendisinden uzuk durdum. Her maç sonrası tebrik ettim. Ve bir sonraki rakibi hakkında detaylı bilgi verdim. Yenilgi aldığında çabuk demoralize oluyor. Ancak milli takım hocaları Cenk’i çok iyi motive ettiler ve sonunda bu başarı geldi” dedi.
Cenk’in gelecek sene yapılacak Londra Olimpiyatları’nda kürsüye çıkacağına tüm kalbiyle inandığını ifade eden baba Hüseyin İldem, “Burada eksiklerini çok iyi etüt ettik. Yarından tezi yok Londra çalışmaları başlayacak. Cenk, Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmenlik yapıyor. Yetkililerden ricamız; Cenk’e kamplara katılabilmesi ve yeterli idman yapabilmesi için gerekli izin verilmesini istiyoruz. Cenk’in bu başarısında Mustafa Erdoğan başta olmak üzere Hasan Hüseyin Yaşar ve tüm milli takım hocalarının emeği çok fazla. Hepsine çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı..Niğde BESYO’ yu bitiren Cenk İldem, 4 yıldan bu yana Şişli Endüstrü Meslek Lisesi’nde beden eğitimi
öğretmenliği yapıyor. 3 ay önce evlenen Cenk İldem, genclerde Avrupa, dünya şampiyonu oldu..Ayrıca büyüklerde Avrupü üçüncülüğü derecesi bulunan Cenk İldem, aynı zamanda Üniversitelerarası Dünya Şampiyonu.
3. Haber
https://www.trtspor.com.tr/haber/diger-sporlar/gures/gureste-kardes-dayanismasi-123246.html
İstanbul’un ev sahipliğinde düzenlenen 2011 Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stil 96 kiloda bronz madalya kazanan Cenk İldem, babası Hüseyin İldem’in de şampiyon bir güreşçi olduğunu belirterek, elde ettiği başarıyla ”Şampiyon güreşçinin oğlu şampiyon olamaz” şeklindeki inanışı da yendiğini söyledi.
Cenk İldem yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü antrenörlerinden babası Hüseyin İldem’in 1980 yılında İslam Oyunları Şampiyonluğu, 1983 yılında Gençler Dünya Şampiyonluğu, 1989 yılında da Dünya Ordulararası Güreş Şampiyonu bulunduğunu belirtti.

Güreşte Yaşar Doğu gibi sembol olmuş pek çok isim örnek gösterilerek ”Şampiyon güreşçinin oğlu şampiyon olamaz” şeklinde bir inanışın yaygın olduğunu kaydeden İldem, ”Babamın başarımda büyük payı var. Her zaman şampiyon bir güreşçi olmam için beni destekledi. ‘Şampiyon güreşçinin oğlu şampiyon olamaz’ denir. Biz bu inanışı da yendik” dedi.

Madalya için çok çalıştığını ve fedakarlıklarda bulunduğunu dile getiren Cenk İldem, ”Bu madalya her şeye değdi. Dünya Şampiyonası çok zor bir turnuva. Olimpiyatlarda dahi bu kadar çok maç yapmıyorsunuz. İnşallah Londra’da hedefim ülkeme altın madalya kazandırmak olacak” şeklinde konuştu.

Baba Hüseyin İldem ise, diğer oğlu Kansu’nun da kardeşi gibi güreşçi olduğunu ifade ederek, ”Kansu da Türkiye ikincisi oldu. Ondan da çok ümitliyiz. Güreşçiler çocuklarını ‘Güreşçi olacaksın, şampiyon olacaksın’ diye sıkarlar. Ben çocukları hiç sıkmadım. Güreşte başarı, iyi beslenme, düzenli hayat, fedakarlık, çalışma ve dinlenmeyle gelir. Biz annesiyle evde bunu sağladık. Hem okullarında hem de güreşte çok başarılı oldular”
.4.Haber Cenk ve Kansu İldem kardeşler, babalarının izinden yürüyorlar
Çocuk yaşta babalarının sırtında antrenmana giderek güreşle tanışan Cenk ve Kansu İldem kardeşler, devraldıkları bayrağı başarıyla taşıyor.
https://www.fanatik.com.tr/cenk-ve-kansu-ildem-kardesler-babalarinin-izinden-yuruyorlar-1301372
Babalarının sırtında antrenmana giderek güreşle tanışan Cenk ve Kansu İldem kardeşler, eski dünya şampiyonu
babalarının izinden gidiyor.

Eski milli sporcu Hüseyin İldem’in oğulları Cenk ve Kansu kardeşler, adeta “güreşin içine doğdu”. Çocuk yaşta arkadaşları oyun oynarken, onlar gençlerde dünya şampiyonluğu bulunan babalarıyla mindere çıktı.

Babaları gibi güreşçi olan milli kardeşlerden 31 yaşındaki Cenk, beden eğitimi öğretmenliği de yapıyor. Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olan 26 yaşındaki Kansu ise yüksek lisans eğitimi sürdürerek, akademik kariyer yolunda ilerliyor.

Kardeşlerden olimpiyat madalyalı güreşçi Cenk İldem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyon güreşçilerin ellerinde büyüdüğünü söyledi.

“Babamın sırtında antrenmana giderdik.” diyen milli sporcu, “Güreşin içinde doğmuş gibi olduk. Doğal olarak güreşin dışında başka bir şeyi tercih etmemiz mümkün değildi.” ifadelerini kullandı.

2016 Rio Olimpiyatları’nda üçüncü olan Cenk, güreşi tercih ettiği için mutlu olduğunu vurgulayarak, “Dünyaya tekrar gelsem yine güreşçi olurdum.” dedi.

Babasının şu an İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da güreş koordinatörlüğü görevini yürüttüğünün bilgisini veren Cenk, “3-4 sene öncesine kadar babamla güreş antrenmanı yapıyorduk. Son zamanlarda yöneticilik görevine geçince fazla mindere girmedi. Bizimle başa baş güreşirdi. Şimdi daha çok torunuyla ilgileniyor. Yiğit İsmail isminde 2,5 yaşında oğlum var. Şimdiden onu yetiştirmeye başladı.” diye konuştu.

“Babamın hayal ettiği tüm madalyaları aldım”

İstanbul’da beden eğitimi öğretmenliği de yapan Cenk, babasının kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığının altını çizerek, şöyle devam etti:

“Gençken babam maçlarımı izlediği zaman çok heyecanlanırdım. Ancak son 5-6 yıldır babamı görmediğimde onun eksikliğini hissediyorum. Babam orada bana güç veriyor. Herkes, babam da güreşçi olduğu için çok disiplinli bir hayatın olur diyordu. Ancak hiçbir zaman istemediğimiz bir şeyi yaptırmadı. Bize ağabey gibi davrandı.”

Babalarının kendilerini “zorluklar karşısında hiçbir zaman pes etmeyin” sözüyle motive ettiğini belirten Cenk, “Babamın hayal ettiği tüm madalyaları aldım. İnşallah, olimpiyat madalyasını Tokyo’da altına çeviririz. Bayrağı bir adım daha ileri taşıdık. İnşallah, bizden sonra gelecek olanlar daha iyisini yaparlar. Aile olarak hedefimiz, üç kuşakta dünya şampiyonluğu yaşamak.” şeklinde konuştu.

“Çocuklarımla gurur duyuyorum”

Baba Hüseyin İldem ise tesadüf eseri 10 yaşında güreşe başladığını anlatarak, “Çocuklarım ise benim izimden gitmeyi tercih ettiler.” dedi.

Güreşçi olduğu için çocuklarını da sürekli çalışmalara götürdüğüne değinen 56 yaşındaki İldem, 2009 yılına kadar Cenk ve Kansu’nun aynı zamanda antrenörlüğünü yaptığını dile getirdi.

İldem, çocuklarıyla gurur duyduğunu vurgulayarak, “Cenk’in 2,5 yaşında oğlu var. Torunuma güreş mayosu yaptırdım. İnşallah, güreş tutkumuz 3 kuşak devam eder.” ifadelerini kullandı.

Çocuklarının müsabakalarını izlerken hissettiklerini paylaşan İldem, şunları kaydetti:

“Bu işin içinden gelen biri olarak, minderde bir olumsuzluk olduğu zaman tamamen bitiyorsun. Hem hocasın, hem babasın, bir de bu işi biliyorsun. Çocuklar güreşirken canın çıkıyor, aslında sen onlardan daha çok güreşiyorsun. Başarılı olduklarında dünyalar senin oluyor. Cenk’in Rio’daki başarısında çok mutlu olduk. Olimpiyat madalyası Cenk’e nasip oldu. İnşallah, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bu madalya altın olur. Ona göre hazırlığımızı yapıyoruz.”

Devam ediyor;

Bir anımı anlatayım
Sivas’ ta Okullar arası Türkiye Şampiyonası var. Marmara gurubu olarak Türkiye Şampiyonu olduk.Ancak öyle bir takım var ki ; Grekoromen stilde. Hüseyin İLDEM, Mahmut YILDIRIM başta olmak üzere.Zeki Şahin ve diğer…Hasan Hüseyin Korkut …
Teknik adam olarak Köşeye hiç bu kadar rahat çıkmamıştık. Hasan Gedikoğlu ile beraber.
Her antrenöre’ de nasip olmaz ; 1980’ de Hüseyin İlDEM ‘ in köşesinde antrenör olarak görev yapmışım. Kırk yıldır gerek Hüseyin hoca ,gerek Cenk ve Kansu ile Güreş Milli takım kamplarında beraberiz . Allaha şükürler olsun.
Buradan bir dileğimi de yerine getirmek istiyorum.
“Yüce Mevlam ‘ dan;Ülkemiz üzerinde ve dünyadaki bu “ KORONAVİRÜS’ ten bizi korusun .İnşallah tez vakitte ülkemiz ve bizler rahat bir ve huzurlu bir yaşama yeniden başlarız.
Hayır ve Dua İstek; Sosyal Mesafe, El Yıkama, İzolasyon,Evde kalalım..Az daha sabır :Tevekkül ile tedbir şart..Bağışıklık için iyi beslenme şart. Ve Su..

Devam ediyor.:
Cenk İLDEM;
Cenk İldem
Güreşçi olmamda en büyük etken önümde zorlukları yaşamış harfiyen yönlendiren zorluklara göğüs germemi öğreten mücadelenin nerde başladığını nerde bittiğini öğreten babam oldu …

Kansu İldem
Güreş bizim için bir spordan çok bir yaşam tarzı gibi. Ailede 3 tane güreşçi olduğunda bu çok normal aslında. Ailede 3 tane dediysem de bu kadarla kalmıyor, kuzenler akrabalarla bu sayı onları buluyor. Bu da güreşi bizim ailemizin merkezine alıyor. Babadan oğula geçen bu güreş kültürüyle bu sporda olmak, ailece benzer duyguyu paylaşmak çok güzel bir his. Bu spora katacağımız ve ondan alacağımız daha çok şey var. Umarım bu katkılar daha uzun yıllar devam eder.

Dediğim gibi yazacak çok şey var..
ve dahi güreşi için yaptığı önemli katkılar nedeniyle
Hüseyin İLDEM ’ den
Allah razı olsun..
Dedim ya
Sayfalar yetmez hayatını yazmak..
…………………….
Daha önce
67 Değerli Şahsiyeti yayınladık.
ile “Portre” dizisine başlamıştık.
(Bu konuda önerilerinize de açığız.)
Whatsap; 05327757725-
Not: Toplu fotoğraf ve video Facebook sayfamda..
Not;1 Listede daha bir çok değerli isim var sırası geldikçe yayınlayacağız ..
Not; 2; 67 Değerli şahsiyeti bu “Güreşiyorum/Portre” de elimizden geldiği kadarı ile ;
Türk sporu ve dahi Güreşine katkılarından dolayı dile getirmeye çalışıyoruz.
Eksiğimiz, hatamızda oluyor.
Bu kadar uzun bir ömrü bir veya iki sayfaya sığdırmaya çalışıyoruz.
Esasında her biri onlarca sayfayı hak ediyor..
Özellikle Güreş yazarı günümüzde bir elin parmakları kadar bile değil.
Benden “GÜREŞİYORUM “ olarak bu kadar.
Hakkı geçen vardır mutlaka, helal etmeniz dileği ile.
Not; 3 Haber sırası ile; Önce www.guresiyorum.com ,Facebook(Toplu Fotoğraflar en çok orda)YouTube(Güreş ile ilgili 200 Video yayınladım ..), İnstagram, Twiteer ve Whatsaap gruplarında paylaşıyorum. 0505 369 02 02 ‘den de Bazen Cep mesajları atıyorum.
Not: Toplu fotoğraf ve video Facebook sayfamda.
DERECELERİ; Kaynak ; www.unitedworldwretling.org
Hüseyin İldem
Gençler Dünya Şampiyonu, 1980 İslam Oyunlarında 1
1981 ve 19 82 Balkan şampiyonu,
1987 Ordular arası şampiyon 86 kez milli
ldem, Hueseyin (TUR)

Date Competition Style Age Group Weight Class Country Rank
1985-07-01 World Championship
Greco-Roman Espoir 74.0 TUR 5.
1983-09-09 Balkans Championship
Greco-Roman Espoir 74.0 TUR 3.
1983-08-10 World Championship
Greco-Roman Juniors 75.0 TUR 1.
1981-09-18 Balkans Championship
Greco-Roman Juniors 74.0 TUR 2.
1981-04-08 European Championship
Greco-Roman Seniors 74.0 TUR 13.

Ildem, Cenk (TUR)
Date of birth: 1986-01-05
Height: 182 cm
Weight: 98 kg
Club: B.B,;Istanbul
Coach: Huseyin Ildem;since 1996
Profession: teacher
active since: 1996

Date Competition Style Age Group Weight Class Country Rank
2020-02-10 European Championship
Greco-Roman Seniors 97.0 TUR 3.
2019-09-14 World Championship
Greco-Roman Seniors 97.0 TUR 3.
2019-06-25 European Games
Greco-Roman Seniors 97.0 TUR 5.
2019-02-23 RS – Grand Prix of Hungary
Greco-Roman Seniors 97.0 TUR 7.
2019-02-01 Vehbi Emre & Hamit Kaplan Tournament
Greco-Roman Seniors 97.0 TUR 1.
2018-12-20 Club World Championship
Greco-Roman Seniors Team TUR 4.
2018-08-18 Grand Prix of Germany
Greco-Roman Seniors 97.0 TUR 18.
2018-07-20 RS – Vehbi Emre & Hamit Kaplan Tournamen
Greco-Roman Seniors 97.0 TUR 12.
2018-04-30 European Championship
Greco-Roman Seniors 97.0 TUR 8.
2018-01-25 RS – Takhti Cup
Greco-Roman Seniors 97.0 TUR 2.
2017-05-06 European Championship
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 13.
2017-03-16 World Cup
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 4.
2017-03-04 Vehbi Emre & Hamit Kaplan Tournament
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 3.
2016-12-08 Club World Championship
Greco-Roman Seniors Team TUR 2.
2016-11-24 Golden Grand Prix
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 3.
2016-08-14 Olympic Games
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 3.
2016-07-02 Grand Prix of Germany
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 5.
2016-05-06 Olympic Qualification Tournament
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 1.
2016-04-15 Olympic Qualification Tournament
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 13.
2016-03-12 European Championship
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 3.
2016-02-13 Ljubomir Ivanovic Gedza International
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 1.
2016-01-30 Vehbi Emre & Hamit Kaplan Tournament
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 1.
2015-09-07 World Championship
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 13.
2015-07-24 Wladyslaw Pytlasinski Cup
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 16.
2015-06-13 European Games
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 3.
2015-04-04 Vehbi Emre & Hamit Kaplan Tournament
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 1.
2014-09-08 World Championship
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 3.
2014-07-24 Golden Grand Prix
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 2.
2014-06-27 Grand Prix of Germany
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 2.
2014-04-01 European Championship
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 2.
2014-03-01 Golden Grand Prix
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 1.
2014-02-01 Vehbi Emre
Greco-Roman Seniors 98.0 TUR 1.
2013-11-08 Moscow Lights
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 1.
2013-09-20 World Championship
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 10.
2013-08-03 Wladyslaw Pytlasinski Cup
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 16.
2013-06-20 Mediterranean Games
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 2.
2013-06-01 Trophee Milone
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 2.
2013-03-19 European Championship
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 3.
2013-02-19 World Cup
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 2.
2013-02-02 Vehbi Emre
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 1.
2012-08-05 Olympic Games
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 11.
2012-06-15 Azovmash Cup
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 5.
2012-05-19 World Cup
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 3.
2011-12-10 FILA Test Tournament
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 11.
2011-09-12 World Championship
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 3.
2011-08-05 Wladyslaw Pytlasinski Cup
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 17.
2011-07-08 Golden Grand Prix
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 5.
2011-06-09 G. Kartozia & V. Balavadze Price
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 10.
2011-04-02 European Championship
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 8.
2011-03-05 Golden Grand Prix
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 3.
2011-02-19 World Cup
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 11.
2010-04-17 European Championship
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 3.
2010-02-13 World Cup
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 9.
2010-01-30 Vehbi Emre
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 2.
2009-07-27 Golden Grand Prix
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 8.
2008-07-13 World University Championship
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 1.
2007-08-04 Dan Kolov – Nikola Petrov Tournament
Greco-Roman Seniors 96.0 TUR 10.
2006-08-29 World Championship
Greco-Roman Juniors 84.0 TUR 1.
2006-07-04 European Championship
Greco-Roman Juniors 84.0 TUR 1.
2005-08-01 European Championship
Greco-Roman Juniors 84.0 TUR 1.
2005-07-05 World Championship
Greco-Roman Juniors 84.0 TUR 8.

Ildem, Kansu (TUR)
Date of birth: 0000-00-00

Date Competition Style Age Group Weight Class Country Rank
2017-04-07 Dan Kolov – Nikola Petrov Tournament
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 5.
2017-03-04 Vehbi Emre & Hamit Kaplan Tournament
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 7.
2016-12-08 Club World Championship
Greco-Roman Seniors Team TUR 2.
2016-05-19 World Cup
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 3.
2015-07-18 Ion Corneanu Memorial
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 5.
2015-04-24 Dan Kolov – Nikola Petrov Tournament
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 17.
2015-04-04 Vehbi Emre & Hamit Kaplan Tournament
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 3.
2015-02-19 World Cup
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 4.
2014-11-07 Moscow Lights
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 2.
2014-06-27 Grand Prix of Germany
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 2.
2014-05-15 World Cup
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 5.
2014-02-21 Dan Kolov – Nikola Petrov Tournament
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 8.
2014-02-01 Vehbi Emre
Greco-Roman Seniors 85.0 TUR 15.
2013-11-22 Golden Grand Prix
Greco-Roman Seniors 84.0 TUR 10.
2013-02-02 Vehbi Emre
Greco-Roman Seniors 84.0 TUR 19.
2012-09-21 Golden Grand Prix
Greco-Roman Seniors 84.0 TUR 15.
2012-01-28 Golden Grand Prix
Greco-Roman Seniors 84.0 TUR 18.
2011-08-05 Wladyslaw Pytlasinski Cup
Greco-Roman Seniors 84.0 TUR 10.
2011-06-10 Mediterranean Championship
Greco-Roman Seniors 84.0 TUR 3.
2011-02-24 Dan Kolov – Nikola Petrov Tournament
Greco-Roman Seniors 84.0 TUR 9.

Opponents

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top