Home / HABERLER / Güreşiyorum Portre 184.Bölüm A. Osman ve Habil Kara
Güreşiyorum Portre 184.Bölüm A. Osman ve Habil Kara

Güreşiyorum Portre 184.Bölüm A. Osman ve Habil Kara

Güreşiyorum/Portre; 184. Bölüm. Ali Osman-Habil KARA ; Trakya’ da Ata sporu güreşte ses getiren “KARA” kardeşler..(Edirne ve Kırklareli-Lüleburgaz’ da ) Çekirdekten yetişme Güreşçi ve Teknik adam olarak önce Bulgaristan ,daha sonra ;Trakya’ da ; Ali Osman KARA/Kırklareli/Lüleburgaz ve Habil KARA/Edirne ‘ de Türk güreşine katkı ve emek sarf ettiler. Halende devam ediyorlar.
Ha keza, Güreş milli takımlarında da uzun süre özellikle kadın güreş milli takımında yer aldıkları ekiplerde ; Başta; Yıldız-Genç ve A Takımlarda teknik adam olarak görev aldıkları ekipler ile başarılara imza attılar. (2002-2015 Yılları arasında ; Güreş milli takımlarında ulvi görev(Yıldız-Genç,-Büyüklerde )Biyografiler ekte.
Portre’ ye devam etmeden; Trakya ve Kırklareli’ de güreş ;
Bu arada; Mevcut İl Müdürümüz ; Emrah PABUÇÇU bey ve ekibine başarılar dileyip;
2009 Ve gerisi ilgili birkaç organizasyon hakkında bilgilendirme yapayım dedi.
Ekte detaylı olarak yazdım. ;Trakya altyapı Serbest ve Grekoromen Deplasmanlı Güreş Turnuvası, Kırklareli’ de 2008 Yılında Eski G. Spor Bakanımız Dr. Osman AŞKIN BAK ‘ ın TGF Başkanı olduğu dönemde ; “Kadınlar Türkiye Şampiyonası birde birkaç yıl yapılmıştı. Yıl içerisindeki Başarılı sporcu ve teknik adamlara ; Berat ve ödül..”
Kırklareli’ de GSİM’ de 2006-2009 Yıllarında göreve başlayınca kendileri ile tanıştım.
Devam ediyoruz..
ALİ OSMAN KARA;
1961 Bulgaristan/Razgrad doğumludur. İlk öğretimi doğduğu köyde okudu.
1979 Yılında Razgrda Spor Lisesini bitirdi.
Liseden sonra iki yıl Antrenör eğitimi aldı.
Evli biri erkek iki çocuk sahibi..
Bulgaristan’ dan yurda dönmeden iki yıl güreş antrenörlüğü yaptı.
1989 Yılında büyük göç ile Ana vatana döndü.
ilk Antrenörü Kadir İlyasov Türkeri ..
Kırklareli/Lüleburgaz’ da görev;
1990 Yılında ; Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kadrosunda göreve Lüleburgaz’ da Kadrolu güreş antrenörü olarak göreve başladı. Halen devam ediyor.
Uzun yıllar; Lüleburgaz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfun GÜLEREŞİ ile beraber
Türk güreşi ile Kırklareli bir şekilde Trakya’ da güreşte sayısız başarılarda bulundular. Özellikle son yıllarda kadınlarda.(özellikle 2008 Yılında Simge YILMAZ ve Emriye MUSTA/Gençlerde Dünya Şampiyonu olmuşlardı )
Emeği ve katkısının olduğu sporcularda şöyle;
–Mustafa KASAPOĞLU ; Serbest güreş te ; Avrupa/5. Ve Dünya /5. Şu anda
Kadın milli takımında milli takım antrenörü.
–Elçin DEMİRTAŞ Gençler ve Yıldızlar Avrupa/3. Şu anada kadınlar milli takımında koordinatör olarak görevli..
-Simge YILMAZ/ 2008 Gençler Dünya /1.-Avrupa/3.
-Emriye MUSTA 2008 Gençler Dünya/1. Avrupa /3.
– Filiz Çıkrıkçı Milli sporcu Büyükler Avrupa 5 cisi
-Erhan DİK; Ordular arası Dünya/3.
-Ayşe VATANSEVER Yıldız Avrupa/1. Ve Avrupa/3.
-Mine YOSMAOĞLU Gençler Avrupa ile Yıldız Avrupa/3.
-Melika ALBAYRAK Yıldız ve Balkan /3.
-Toplga TOPÇU; Avrupa /5.
-Dursun KOÇAK; Milli sporcu, uluslar arsında dereceleri var.
-Çiğdem TUNCA Dünya /5.
-Gamze Nur ADAKAN; Milli sporcu
-Tuğçe BİLGİN Milli sporcu..
HABİL KARA
-1965 Bulgaristan/Varna doğumludur.
-Ali Osman ve Habil ile aileleri 1989 zorunlu göç ile yurda döndü.
Aynı yıl;
1989 ‘ da Edirne Gençlik ve spor il müdürlüğünde Güreş antrenörü olarak göreve başladı.
-Halen; Edirne GSİM’ de güreş antrenörlüğü ile fahri olarak ta Trakya Birlik Spor’ da Serbest güreş Teknik Direktörü olarak katkıda bulunuyor..
-2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında Kadın güreş milli takım antrenörü olarak görev yaptı.(Kadı güreş milli takımımız tarihinde ilk kez beş sporcu ile katılmıştı.) Üstelik beş sporcunun dördü de Trakya Birlik kadrosunda ve onunda sporcuları idi. Yasemin ADAR-Bedia GÜN-Elif Jale Yeşilırmak ile Hafize Şahin..) Dolayısı ile Trakya Birlik olarak büyük bir başarıya imza atmış oldular.
Yetiştirdiği ve emeğinin olduğu sporcular da ;
-Dilek ATAKOL- Ayşete GÜNEŞ-Yasemin ADAR-Bedia GÜN-Hafiz ŞAHİN- Elif YANIK- Yunus ATALAY…Bunların yanında bir çok Türkiye şampiyonu, milli sporcular Akdeniz Oyunları-Avrupa ile Dünya Şampiyonaları ile Olimpiyat Oyunlarında katılmasında ve madalya almasında emeği oldu.
Halen Edirne GSIM’ de güreş antrenörü olarak devam ediyor.
Yukarıda söylemiştik:
Kırklareli’ de 2008 Yılında Eski G. Spor Bakanımız Dr. Osman AŞKIN BAK ‘ ın TGF Başkanı olduğu dönemde ; “Kadınlar Türkiye Şampiyonası “ Olmuştu .
Bu organizasyon ile ilgili olarak;
Benimde Kırklareli’ de görev yaptığım dönemde ;
Şube müdürleri Süleyman ÇETİN, Metin DELMECİOĞLU ve diğer –İl Temsilcisi ve Efsane hocamız İl Temsilcimiz Galip TARHAN dönemlerinde .
Faruk HORASANLI dahil.ve diğer müdürler döneminde..
Gerçekten son yılların en güzel organizasyonu olmuştu.
Devam ediyoruz..
Değerli arkadaşlarım; Ali Osman ve Habil KARA ‘ da içinde bulunduğu;
Trakya ve Kırklareli ile ilgili birkaç konuya değindikten sonra..
1. Trakya altyapı Serbest ve Grekoromen Deplasmanlı Güreş Turnuvası ;
Trakya’ da ; Rahmetli Ferhat Mutlu olmak üzere,
Fatih KOBAL-İlhan ŞENLİK ve diğer.. beraber ;
İl müdürlerimizin de katkısı ile başta;
Şevket DEMİRKAYA,/Tekirdağ,
Emin KÜÇÜK/Edirne ,Çanakkale-Lüleburgaz –Demirköy “ ile bir araya gelip ilk kez Trakya ‘ da bir alt yapıya dönük serbest-grekoromen stilde bir deplasmanlı turnuva tertip etmiş ve başarı ile sonuçlandırmıştık.
2.. Kırklareli’ de 2008 Yılında Eski G. Spor Bakanımız Dr. Osman AŞKIN BAK ‘ ın TGF Başkanı olduğu dönemde ; “Kadınlar Türkiye Şampiyonası “ Olmuştu. O vakit kadınlardan sorumlu da Ömür Kahraman hanımefendi idi.
Burada Kırklareli’ de tüm paydaşlar ile güzel ve anlamlı bir organizasyon olmuştu.
Özellikle verilecek hediye konusunda da bir ilk olarak Değerli mesai arkadaşım Süleyman Çetin beyin sayesi ve çabaları ile anlamlı ödüllerin verilmesine katkı sunmuştu. Sağ olsun.
Son olarak;
Birkaç yıl ; Yıl içerisinde ; Başarılı sporcu ve teknik adamlara Kırklareli ilinde ; Bürokrat ve G. S. I. Müdürlüğü olarak mükemmel bir iş daha yapmış ve dahi yerel basını Kırklareli’ de spora emeği geçenleri Berat ile ve maddi sponsorlardan elde ettiğimiz anlamlı hediyeler ile ve dahi organizasyon ile yapmıştık.
İşte bu vesile ile;
Birkaç not ile Hem KARA kardeşler hem de biraz eski ile ilgili..,,,
Uzun yıllar;
Lüleburgaz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfun GÜLEREŞİ halefi Tuncay AKGÖL,
Soner POLAT ile beraber Türk güreşi ile Kırklareli bir şekilde Trakya’ da güreşte sayısız başarılarda bulundular. Özellikle son yıllarda kadınlarda.
2008 Yılında Simge YILMAZ ve Emriye MUSTA/Gençlerde Dünya Şampiyonu olmuşlardı .
Benimde Kırklareli’ de görev yaptığım dönemde ;
Faruk HORASANLI dahil.ve diğer müdürler döneminde)
Beyazıt ÖRGEL, Şube müdürleri Süleyman ÇETİN, Metin DELMECİOĞLU ve diğer –İl Temsilcisi efsane Galip TARHAN dönemlerinde ),
Recep Güler, Zafer GÜLTEKİN ,Deniz POYRAZ , Tamer bey….
Soner POLAT, Özkan Çekinmez, Ali TRAK, Haşim UKAL, Çetin GÜLBİTEN, Şamil Doğu Delen, Dinçer KOŞUCU ile Bilal ve Ümmühan BULUT ..Ziya ESER.
Murat Hersekli, Nişikli Turizm (Muhsin Nişikli ) Günay Baldan
Ferat Demir ,M.Akif ERSOY ,Hürrem Tarhan,/Hakem
Rıdvan TAN, Hüseyin RAZLIK, Zülküf ÖZKAN,Nihat Özge.. ve diğer.
Necip KÜÇÜKSELÇUK, Hüseyin Öney, Mustafa ARDA, Sezgi BÜYÜK, Abdi SEVİNÇ, Recep ,Nuri KASAP, Sertaç SÜZGEN, Nihat ÖZÇELİK, Hikmet ÖZÜN, H.Avni GÜLTUĞ, Engin DOĞAN,Alptekin… Muharrem GÜRSEL, Ümit SAVAŞ., Sezai AKCAN, Tülin ENGİN, Hasan BAŞDEMİR, Cafer YÜCE, Ali İŞBIRAKMAZ, Rahmetli Muzaffer SIRCAN, Recep DİNÇER, Ünal FİLİBE(kaptan), bir anda aklıma gelenlerdi.ve diğerleri
Beden Eğitimi Öğretmenleri..;
Zahid AÇIKGÖZ, Önder hocamız ve diğer
Yerel Basından;
Ön adım, Kırklar, Yeşilyurt ve diğer..
Öznur TÜZÜN Hanımefendi, Ferdi Kurtbayram, Ömer bey ve Savaş bey ..
AA ‘ dan değerli arkadaşlar..
Diğer branşlardan
Başta Yaşar hocamız,, Said bey..ve diğer..
Eskileri biraz andık..
Ama Türk sporu ile güreşine katkılarını unutmadık..
Sağ olsunlar ve
Var olsunlar..
………………
Dereceler. Kaynak UWW.. www.unitedworldwrestling.org
BASINDAN
http://www.hudutgazetesi.com/haber/26199/habil-kara-onur-konugu.html
Türkiye Bayan Güreş Milli Takımı Antrenörü ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Baş Antrenörü Habil Kara, Karakucak Güreşleri Turnuvası’nın onur konuğu olarak davet edildiği Stara Zagora kentinde Bulgar basınının yoğun ilgisi ile karşılaştı.
Bulgar televizyon ve gazetecilerinin sorularını yanıtlayan Ant-renör Habil Kara, Edirne’de 20 spor dalı olduğunu ve bu branşlar arasında en başarılı dalın güreş olduğuna dikkat çekerek, Güreş Milli Takım’ına Edirne ve Trakya Birlik Spor Kulübü’nden erkek ve bayanlarda bir çok Milli Güreşçi’nin yer aldığını söyledi. Geçtiğimiz ay Amerika’nın Las Vegas ken-tinde yapılan Dünya Güreş Şampiyonası’n da Bayan Güreş Milli Takımı’ndan 8 sporcunun 4’ünün Edirne Trakya Birlik Spor Kulübü’nden olduğunu ve bu sporculardan 58 Kiloda Elif Jale Yeşilırmak’ın bronz madalya ve Olimpiyat Kotası kazandığını anlatan Kara, bu başarının Edirne güreş tarihinde bir ilk olduğunu belirtti.
Antrenör Habil Kara Edirne olarak Bulgaris-tan’ın Stara Zagora, Burgas, Razgrad, Ruse, Sliven, Galabovo ve Dimitrovgrad kentlerinde yapılan uluslararası turnuvalara katıldıklarını ve bu turnuvalarda Edirne ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiklerini, Edirne güreşinin asıl hedefinin 2016 Olimpiyat Oyunları olduğunu belirtti.
Bulgar Gazetecilerin sorusu üzerine Edirne’de güreş sporunda en başarılı kulübün Türkiye 1.Ligi’nde yer alan Trakya Birlik Spor Kulübü olduğunu, kurulduğu 1987 yılından bu yana Edirne’de güreş sporuna başarı ile hizmet ettiğini söyledi. Kulübün Edirne’de ve Trakya’da güreşte bir marka olduğunu ve bünyesinde birbirinden değerli Milli Sporcular bulundurduğunu kaydeden Kara, Edirne ve Trakya Birlik Spor Kulübü olarak hedeflerinin 2016 yılında Rio’da düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nda Edirne’ye madalya kazandırmak olduğunu bildirdi.
Kara, çalışmaların meyvelerini alacaklarına inandıklarını, ayrıca Edirne’nin dünyanın en büyük spor organizasyonlarından olan 655 yıllık Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni başarı ile organize ettiğini belirtti.
Bir Bulgar gazetecinin sorusu üzerine Bulgarca’dan başka Rusça ve Almanca’yı bildiğini anlatan Kara, FİLA’nın 3.Kademe Güreş Antrenörü Diplomasına sahip olduğunu söyledi.
Habil Kara açıklamalarının son bölümünde ise kendisine her zaman destek veren Trakya Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Trakya Birlik Genel Müdürü Adnan Tekçe ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak’a teşekkür etti.
Stara Zagora Belediye Başkanı Jivko Todorov da, Türkiye Güreş Milli Takımı Antrenörü Habil Kara’nın aralarında bulunmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Kara’nın onur konuğu olduğu müsabakaları Stara Zagora Belediye Başkanı Jivko Tododov, Belediye Başkan Yardımcısı Yordan Nikolov, Vali Yardımcısı Manuil Manev, Beroe Güreş Kulübü Başkanı Nikolai Stoyanov, Bulgaristan Güreş Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Başkanı Todor Todorov, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Oyunlarında madalya alan bir çok güreşçi ile güreşveserler izledi.

https://www.aa.com.tr/tr/spor/bayragimizi-olimpiyatlarda-dalgalandirmak-istiyorum/536516
Türkiye Kadın Güreş Milli Takımı Antrenörü Habil Kara ise Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanacaklarına ekip olarak inandıklarını anlattı.
Hayatında ilk defa çantasına Türk bayrağı koyarak bir şampiyonaya gittiğini ifade eden Kara, “Şampiyon olduktan sonra Türk bayrağını orada dalgalandırmak bizim için gerçekten onur oldu. Yasemin çok güçlü rakiplerini yenerek kazandı. Olimpiyatlara en az 3 bayan sporcu ile katılmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu
http://www.hudutgazetesi.com/haber/9942/kara-tekrar-milli-takimda.html
Kara tekrar milli takımda
Güreş antrenörü Habil Kara’nın iki yıl aradan sonra tekrar Mili Takıma dönmesi Edirne’ de sevinçle karşılandı.
A.OSMAN KARA
http://www.gorunumgazetesi.com.tr/haber/7228/ali-osman-kara-zagrep-8217-te.html
2012 Yılı Genç Erkekler Serbest, Greko-Romen ve Bayanlar Avrupa Güreş Şampiyonası Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde yapılacak. Gençlikspor Güreş antrenörümüz Ali Osman Kara da milli takımda görev yapmak üzere Zagrep’e gitti.
19 Haziran Salı günü Serbest Stil müsabakaları ile başlayacak olan Şampiyona 21-22 Haziran Bayanlar müsabakaları ile devam edecek ve 23-24 Haziran Greko-Romen Stil müsabakaları ile sona erecek.
Bu kapsamda Güreş Hocası Ali Osman Kara da şampiyonada Bayan güreş takımının teknik heyetinde görev yapacak.
Konu hakkında görüşlerini aldığımız Kara “ Milli takım için görev geldi bende seve seve kabul ettim. Avrupa şampiyonası önemli bir kulvar. Genç sporcuların da aralarında bulunduğu şampiyonda kız takımında görev alacağım. İnşallah başarılı bir şampiyona geçireceğiz ve derecelerle döneceğiz.”dedi.
http://kirklareli.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/17334/-bulgaristan-ruse-de-uluslararasi-gures.aspx
Bulgaristan Ruse de Uluslararası Güreş turnuvasında öncelikle Türkiye’ yi sonra da Lüleburgaz’ ı en iyi şekilde temsil eden sporcularımız 1 Altın 2 gümüş 2 bronz madalya aldılar. Ayrıca Elif YANIK en teknik sporcu seçilerek bizlere ayrı bir gurur verdi. Öncelikle hocamız Ali Osman KARA ‘ yı sonrasında sporcularımızı ve teknik heyeti kutluyorum.
https://www.sabah.com.tr/kirklareli/2020/10/01/luleburgazli-guresci-milli-takim-yolunda
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nil Aktaş’ın Antrenörü Ali Osman Kara, Lüleburgaz’ın güreş dalında birçok sporcu yetiştirdiğini belirterek, “Nil, milli takım kampına katıldı. Gelecek vadeden, disiplini ve istikrarlı bir sporcumuz. Lüleburgaz, güreşte başarılı sporcular yetiştiriyor. 2 dünya birinciliği, 1 dünya ikinciliği, 1 dünya üçüncülüğü ve Avrupa kupalarından 11 madalya elde edildi. Bizlerden desteğini esirgemeyen Lüleburgaz Kaymakamlığına, Gençlik Spor Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve belediyemize teşekkür ederiz” dedi.
http://www.gorunumgazetesi.com.tr/haber/25079/ali-osman-kara-milli-takimda.html
Lüleburgaz Gençlikspor Güreş Antrenörü Ali Osman Kara yeniden milli takım antrenörlüğüne seçildi.
Bayanlar Milli takım antrenörülü yapacak olan Ali Osman Kara milli sporcuları 5-16 Temmuz tarihleri arasında Niğde Demirkazık’ta yapılacak olan milli takım kampında Avrupa ve Dünya Şampiyonasına hazırlayacak.
Yoğun bir maratona girecek olan Kara, kampın ardından 4 Ağustos’ta Sırbistan’da yapılacak Yıldızlar Avrupa Şampiyonasına, 11 Ağustos’ta Brezilya’da yapılacak Gençler Dünya Şampiyonasına ve 25-27 Ağustos tarihlerinde Saraybosna’da yapılacak Yıldızlar Dünya Şampiyonasına sporcularını hazırlayacak.
Kamp öncesi İlçe spor Müdürü Soner Polat’ı ziyaret eden Ali Osman Kara, kampta sporcuları şampiyonalara en iyi şekilde hazırlamak için elinden geleni yapacağını söyledi. Polat’ta Lüleburgaz’da güreşe çok önem verdiklerini, başarılı antrenörler sayesinde başarılı sporcuların çıkacağından şüpheleri olmadıklarını söyledi.
Sonuç olarak;
184…Bölüm; Güreşiyorum/Portre’ de
Ali Osman ve Habil KARA ’ yı bu kez ele aldık.
On bir ayda ; Aralık 2019′ da “01. Bölüm Salih BORA ile başlamıştık. “150”Bölüm Musa Aydın Güreşiyorum/Portre “(1.Proje) ulaşmıştık.
Devam ediyoruz..Hedef nasip olur ise 200 ve …..
Artık biraz daha seyrek olarak …
www.guresiyorum.com ile Sosyal medya’ dan ;Facebook, instagram, tweetır ile Whatsaap gruplarından ,özellikle güreş sever ve sporseverlere siz değerli dostlarıma ,
“Sizlerin renk katan , çok değerli “Yorumlarınız” la zenginleşti. Adeta bütünleşti. portreler.
Sağ olun ilgi ve alakanız için..
Çok önemli..
Hepimiz için bir uyarıda bulunmak istiyorum.
Pandemi sürecinde devlet yetkililerimiz ;
Hep söylüyor MMT (Maske-Mesafe, Temizlik )
Lütfen dikkat edip duyarlı olalım. Az daha gayret..
Esasında ;
Aralık ayında bir projeye daha başlamıştık.
1896-2016 Güreşiyorum/Olimpiyatlar ;O erken bitti.16 Bölümdü..
Şimdi; Öncelikle ;Tarihi fotoğraf ve belgeler, bilgi ve dokümanlar ile sizlere zengin bir arşiv sunma imkanı elde ettim. Arşiv o kadar güzel bir şey ki sormayın.
Başta Hard DİSK ‘ lerim, atakaratas53@gmail.com ile Bilgisayarımda hepsi arşivli.
Yine You Tube sayfamda ki üç yetmişe yaklaşan ; Daha çok güreş ile ilgili videolar var Ata KARATAŞ sayfamda..
Türkiye Gazetesindeki ; Yaklaşık 20 Yılı aşkın süren “Güreşiyorum ” köşe yazımız İnternette mevcut. onlarda kayıtlı..
Önemli bir not daha;
Genelde ekseriyetle ;Güreşiyorum/Portrede hayatta olan değerli kişileri ele aldık..
Avrupa-Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlarının Biyografisi www.guresiyorum.com da var.
-Çok değerli vefat eden Türk güreşine katkı sunanlara da yavaş yavaş başladık.
Sonuç olarak;
Türk Güreşine katkı sunan; Türkiye Güreş Federasyonu başkanları ,Teknik adam, Şampiyon, Akademisyen, Hakem, baba-oğul, kardeşler, UWW’ de ve FILA’da ,CELA’ da görev yapan ve diğerleri ele aldık..
Nasip olursa ,
Hepsini PDF olarak tek sayfada www.guresiyorum.com ve ileride de Kitap inşallah..
– Uzun yıllardır sizlere; www.guresiyorum.com Sosyal medya ile 05053690202 ve 0532 7757725′ ten değişik yollarla karşılıksız hobi olarak ;
Özellikle başta güreş haberleri ve diğer sunmaya devam edeceğim.
Allah ömür nasip ederse..
Bana ulaşmak için;
Ata KARATAŞ
-TGF Grekoromen Güreş A Milli takım Koordinatörü
-0532 775 77 25 Güncel ve whatsaap telefonum(Not; Whatsap’ taki güreş haberi almak isteyen oradan yazarsa eklerim uygun bir gruba hemen ),
-05053690202 (Mobil Mesaj telefonum.)
Haydi güreş ve sağlıcakla..
Güreş ile ve sağlıcakla kalın..
Ata KARATAŞ.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top