Home / HABERLER / Güreşiyorum Porte 103.Bölüm Ali&Halit İnci
Güreşiyorum Porte 103.Bölüm Ali&Halit İnci

Güreşiyorum Porte 103.Bölüm Ali&Halit İnci

Güreşiyorum/ Portre/ 103 Bölüm ; Ali ve Halit İNCİ Kardeşler.; Sırası ile “İnci” kardeşleri, “Selman Dede Er Meydanı “nı ,Hendek Güreş İhtisas(Belediyesi )& TOHM ‘ u Adları ile /Ada’ da güreş yapan dostları yorumlayacağız. İnci kardeşlerden ;Ali İNCİ hayatının her aşamasında güreşten hiç kopmamakla beraber Hendek Güreş İhtisas Kulübü ve tesisleri ile ilgili baş rol oyuncularından ve birde
Selman Dede Yağlı güreşin hamisi ve Halit İNCİ ise çok kısa süren güreş hayatından sonra iş hayatı ile daha çok gündeme gelmiştir.
Ortak özellikleri de şöyle; Spor akademisi mezunu, antrenör, hakem, siyasetçi(Milletvekili),kulüpçü ve yağlı güreşçi, Selman Tepe/Hendek’ te güreşen Belediye Başkanlığı, iş adamlığı ve diğer..
Ata sporu güreş ile Türk sporuna hizmet etmeye devam ettiler ve devam etmektedirler.
Önemli ; Hendek Güreş İhtisas kulübü kuruluşundan;
Ali İNCİ ;Kulübü kurmak için çalışırken çaldığı her kapı yüzüne kapanmış.
Etrafındaki herkes teker teker kaybolmuş. Kimse sorumluluk altına girmek istememiş. (Nakdi yardımda zorlanmış.) Ali İNCİ işin peşini bırakmamış ve
Adları “Ali “olan altı arkadaşını bularak yedi kişi ile kulübü kurmuş.

Başlıklardan; Detaylar ekte:
-Hendek TOHM ile bütünleşen & Ali İNCİ
-“Beni Sakarya’dan ve Hendek’ den kimse kopartamaz !
-Hendek Güreş İhtisas sonrasında ,TOHM ‘ u ; Ali İNCİ, Musa AYDIN ,Murat KOCAKAYA, Tahir YILMAZ ,Selçuk ÇEBİ ve diğer.
-Kısa dönemde. Hendek’ ten yetişen güreşçiler; Yunus ÖZEL, Ensar KARABACAK, A. Samet Başar, Bedirhan Tantan, Furkan Korkmaz, Serhat Kırk, Mükremin Aktaş, Bedirhan Tan, Ümit Bedel, Oğuz Birinci, Ekrem Erdem, Kürşat Çankaya, Görkem Erdoğan, Hamza Dişli, Furkan Zürüm, Ömer Faruk Başar, Hamza Sarı, Berat Büyüktazım ,Sadık Sarı, Hakan Irmak, Ömer Özel ,Ahmet Buğra Güneş, Burak Güneş, Rıza yetim….
-İlk defa bir ilçede TOHM..’ kuruldu…
-OT MİNDERLERDEN DÜNYA MİNDERLERİNE”
-Türkiye Şampiyonasında Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Sporcuları 6 tane madalya ile döndüler.. (Not bir çok şampiyonada sayısız dereceleri var..)
Bir açıklama ile devam edelim;
-Başkan yıllarca güreştiği ;Selman Dede “Er meydanını” mükemmel hale getirirken bir düşüncesi de misafirlerin ziyaretinde iz bırakmaktı.
Selman Dede yolunda mükemmel bir alana Bayrak Tepe adını verdiği mesire ve müze alanı yaptı. Oraya bir savaş uçağı koydu. Orijinal olan bu uçağın çok enteresan bir hikâyesi vardır.
Selman Dede güreşlerine gele herkes önce Bayrak tepe’ ye uğrar yemek yer, içer dinlenir,” Her şey ücretsizdir.”
Başkan ; Akbalık yağlı pehlivan güreşlerinde en alt boydan başlayıp baş pehlivanlık alan ender güreşidir. Er meydanlarında en önemli rakiplerinden biriside Federasyon başkanımız Musa Aydın olduğu bilinir ve güreşleri hala heyecanla anlatılır.
Tam Yarım asırdır güreşin içindeyim. Sakarya ve dahi Sapanca ‘ nın ayrı bir yeri var hayatımda. Özellikle güreşi,le ilgili bilgiierim fena sayılmaz. O kadar çok dost ve arkadaş ile çevrem var sağolsun..
Devam ediyoruz;
Hendek Güreş İhtisas Kulübü(TOHM ) ‘ da eski yönetici olarak, Ali İNCİ başta olmak üzere , beraber katkıları olanlar ile müsaadenizle şöyle bir analım istedim.
1. Hendek Güreş İhtisas Kulübü(TOHM); Başta ; Milli takımlarda yer alan ve uluslararası çeşitli dereceleri olan; 2012 Yılından itibaren Zafer Başar ve Ebubekir Yılmaz ,Sefer SARI, A. Suat AYDIN diğer.
2. Sakarya’ da; Güreşmiş, hakem -antrenör-sporcu-yağlı güreş ve diğer
Prof. Dr. Haluk KOÇ, Mehmet Sarı, Serhat Karadağ Kamil Özdağ , Secati Eker, Rahmetli Mithat Bayrak, İrfan ve Adil Atan, Yusuf SARI, Selim SARI, Erol Kemah , Yavuz Erçoban, Ali -Hamdi ve Veli Sancaklı, Ömer Kalkan, Yusuf Sarı, Coşkun Samur, Mehmet Atmaca, Sezai Kanmaz, Zülküf Karabulut, Orhan Çakar, hadi gül, Turgay ÖZBALKAN, Musa Çalışkan, Hamdi Yılmaz, Musa YILMAZ, Murtez MERTOĞLU, Lütfi YAMAN, Hicrani KOÇ, Ali ALTINSOY, İsmet ZOROĞLU, Sedat SARAL, Suat Beğenal, Rahmetli Kenan Boydak ve Kenan Çınar-Celal Gemici, Feramuz Tunç, Halil Güngördü, Nevzat Altınoluk, Fikret Uygun, Uğur Öztürk, Yusuf Yazıcı, Arif Ümit Öztürk, ,Salih Koşu, Enver Ersöz, Rüştü Çil horoz, Şaban Yılmaz, Fatih Çelikel, Şaban Koyun Bakan, Fehmi Sarı, Ekrem Yüce, İrfan Püsküllü, Ahmet-Mahmut Kavakçı ,Adem Altun, Erhan Yanmaz, Ali Güzel Dal, Mehmet Keleş, Mehmet Soyalp, Emre, İsmet Hafızoğlu, tatlıcı kardeşler ve diğer..
Ali İNCİ; Den (Sn. Suat BEĞENAL’ in katkıları ile )
Minder güreşi yapmasının yani sıra er meydanlarında kispet giydi.
Minderde grekoromen güreş yaptığı için er meydanında çabuk pes eder dediler.
Ali INCİ; grekoromen güreşle sınırlı değildi.
Serbestte de başarılı güreşler yaptı.
Bu nedenle er meydanlarında karşısına geleni yendi.
Sakarya’ nın Hendek ilçesinde gençliğinde güreş yaptığı.
“Selman Dede” Er meydanını aynı ilçeye Belediye Başkanı olduktan sonra parmakla gösterilecek bir ”Er meydanı “yaptı.
Bu gün geleneksel olarak süren “Selam Dede” güreşlerinde tüm katılımcılar organizasyon tarafından ücretsiz götürülmekte ve yemek ikramı yapılmaktadır.

Ali İNCİ; Geçen yıl dahil Selman Dede er meydanında sembolik olarak kispet giyer ve “Beş Dakika “ da geleneksel olsa da güreş yapar.

25. Donem milletvekili Ali İNCİ ;
Minderde güreş yaparken yenildiği müsabakalarda dahi rakibini perişan eden bir güreşçi olarak bilinir.

Suat BEĞENAL’ den anı;
Ali İNCİ; Minderde güreşi bıraktığı zaman biz kendisini bırakmadık.
O vakit ,siyasete başlamıştı.
Kendisinin hakem olmasını istedik.
Bizi kırmadı ve ilk kurstan başarı ile çıkarak hakem oldu.
Milli hakemliğe kadar yükseldi.
Ve o zamanın beyaz hakem kıyafetini giyerek mindere çıktı.
İlk hakemliği zamanlarında, biz güreşçi iken hakemlere zaman zaman kızardık tenkit ederdik.
Ancak şimdi gördü ki ,hakemlik çok zormuş .
Şeklinde konuşurdu.
Ali İNCİ; Güreş sözünün geçtiği her yerde mutlaka vardır.

Belediye Başkanlığından önce,
Yıldız milli takımda antrenörlük yaptığı zamanlarda yetiştirdiği güreşçiler hep kürsüde yer aldı.
O vakit; Gençleri şimdi muhtelif yerlerde antrenörlük hayatlarına devam ediyor.

1999 Yılında antrenör ve hakemlik yaparken girdiği siyasette,
Hendek Belediye Başkanı seçildi.
Güreşte aktif görevlerini bıraktı.

Ancak Hendek ilçesini tam bir güreş merkezi yapmak için elinden gelen çabayı gösterdi. Bu gün Hendek’ te çalışmalarını sürdüren ,THOM merkezinin kuruluş fikri o vakit gelişmeye başlamıştı.
Hendek güreş ihtisas kulübü için benim ikinci yuvam der ve yanında kurulan
TOHM merkezi için ne kadar gururlanma azdır. Minder de ve er meydanlarında tartışmasız şekilde büyük hizmetler yaptı.

Diğer bir özelliği ise;
Ali İNCİ ; Güreşçilere ,el uzatan ve onları koruyan bir kişiliğe sahip.
Hendek ilçesindeki Belediye Başkanlığı zamanlarında uluslararası dereceler yapan güreşçileri maddi olarak altın, araba, ev, nakit para olarak anında ödüllendirdi.

Kendisi güreşçilere vereceği ödülleri şöyle açıklardı
Avrupa Şampiyonuna araba,
Dünya şampiyonuna ev,
Olimpiyat şampiyonuna araba ev ve düğün benden.
Altın ödülünde üst sınır yok.
Güreşçinin istemesine bağlı ne isterse vereceğim.

Zafer BAŞAR ‘ dan
Hocam Ali inciyle kısa bir ilk tanışma hikayemiz var
Anlatayım Soma’da öğretmenlik yaparken hizmetimi Sakarya yapmak için tayin istedim hendeğe Ali başkanla salman dede tesislerinde tanıştık bana tesisler halkında Bilgi verdi hendeğe beş katlı bir tesis yapacağım 100 kişilik yatak sayısı olacak burada milli takım kampları yapılacak burdan Avrupa dünya sampiyonu sporcuları yetiştireceğiz evet Ali inciyi duymuştum başarılarını fakat açık konuşmak gerekirse içimden bir ilçenin belediye başkanı asla bu kadar büyük bir yatırımı güreş adına yapmaz diye geçirdim fakat gördümki 2012 temeli atıp 1 sene içimde bana atlattığı projenin üstünde bir tesis yaptı o zaman anladım Ali inci güreş aşığı ve her zaman güreşe hizmet edeceğini kendi adımı ve Türk güreşi olarak ne kadar teşekkür etsek azdır

İnternetten;
Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Spor Akademisi Bölümünden mezun oldu. Mardin, Diyarbakır ve Hendek’te beden eğitimi öğretmenliği, güreş antrenörlüğü yaptı. İnci Şirketler Grubunu kurdu. 1991-1999 tarihleri arasında üç dönem Refah Partisi ilçe başkanlığı, 1999-2015 tarihleri arasında dört dönem Sakarya Hendek Belediye Başkanlığı yaptı.

Halit İNCİ ‘ den
Güreş yaptığı zamanlarda sessiz sakin bir şekilde minderlere gelen Halit İNCİ
yendiği yada yenildiği müsabakalarda centilmenliği ile iz bırakan bir güreşçi olarak anılır.

Suat Beğen al dan anı.
Baş hakem olarak bulunduğum bir şampiyonada çok sıkı bir güreş yapıyordu.
Bir ara hakem maçı durdurup rakibinin ,
Halit İNCİ ‘ye kafa vurduğu için ikaz edip ihtar verecekti.
Halit ile göz göze geldik .
Bir şey söyleyecek durumu vardı, sonrasında rakibinin vurmadığını kendisinin kafasını kaza ile eğdiğini söyledi.
Ve rakibine ihtar verilmedi.
Minderde az görülen bu centilmenlik büyük örnek oldu.
Halit İNCİ;
İş hayatına erken ve genç yaşta atıldığı için Güreş hayatında sonuna kadar gidemedi.
Aile şirketi olarak kurulan ve gittikçe büyüyen İNCİ Grupta göreve gelince çok başarılı çalışmalar yaparak ,Ali İNCİ nin yoğun temposu üzerine şirketlerin yönetiminde üst düzeye geldi. Ülkenin en önemli ve başarılı iş insanı pozisyonunda görev aldı.

Güreş hayatının başarılı şampiyonu iş ,dünyasında da bileği bükülmez bir patron olarak Türk sanayisine damga vurmasını bildi.

Detay; İnternetten; 1965 yılında Hendek İlçesi Aksu köyünde doğdu. İlkokulu Aksu Köyünde, orta ve lise tahsilini Hendek İmam Hatip Lisesinde tamamladı.1990 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Spor Bölümü’nden mezun olan ve Sakarya Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Halit İNCİ aynı zamanda
“Türkiye Güreş Milli Takımı” sporcusu olarak birçok turnuvada ülkemizi temsil etti .Askerlik hizmetini 1992 yılında Artvin’de Piyade Asteğmen olarak ifa etti.Ticari hayatına 1989 yılında Hendek ilçesinde açmış oldukları Petrol İstasyonu ile başladı. Yurt içinde Akaryakıt ve dinlenme tesisleri, hazır beton, beton yapı elemanları üretimi, taş ve kum ocağı işletmeciliği, madencilik, müteahhitlik işleri ve sigortacılık sektörlerinde, Yurt dışında ise, inşaat, maden işletmeciliği, ihracat ithalat, turizm acenteliği, tekstil mağaza işletmeciliği, vitrifiye mağazası işletmeciliği ile ticari hayatına devam etmektedir.

İnsan odaklı yönetim anlayışıyla ülkemizden kazandığını, ülkemiz insanı için yatırıma dönüştürerek çalışmalarını sürdüren ve katma değer üretebilmek için ulaşılan her noktada faaliyetlerini sürdürme azminde olan Halit İNCİ asli işlerinin yanında; Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanlık Divanı Üyeliği ve MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkanlığı görevlerini de başarıyla sürdürmektedir.

BASIN DAN

İnci; “Beni Sakarya’dan ve Hendek’ den kimse kopartamaz !”
25.ci dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci Bayraktepe’ den seslendi. “Beni Sakarya ve Hendek’ den hiç kimse kopartamaz”
http://www.sanalbasin.com/inci-11566853
http://www.hendek.bel.tr/news/1/1717/guresin-kalbi-hendekte-atiyor
Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba, Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Kobaş, Necmettin Koçak, Selçuk Kurt, Cavit Yılmaz ve Hasan Zandolu ile birlikte Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü’nü ziyarette bulundu.
Ziyarette, Hendek Güreş İhtisas Kulübü Onursal Başkanı Ali İnci, Kulüp Başkanı Harun Kaynak, Hendek Belediyesi Spor İşleri Müdürü Sefer Sarı, Hendek Belediyesi Karate İhtisas Kulübü Antrenörü Nurkan Kayacık ve Antrenör Rıza Yetim hazır bulundu.
Güreş İhtisas Kulübü Onursal Başkanı Ali İnci ve ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Hendek’te sporun geldiği nokta ile ilgili sohbet etti.
Gurur Duyuyoruz
ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Hendek Güreş İhtisas Kulübü’nün elde ettiği ulusal ve uluslararası başarıları ile gurur duyduklarını belirterek, emeği geçen Başta Kurucu ve Onursal Başkan Ali İnci’yi, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü, Kulüp Başkanı Harun Kaynak’ı ve başarının mimarları antrenör ile sporcuları tebrik etti.
Başkan Zımba, TOHM ( Türkiye Olimpiyatlara Hazırlama Merkezi’nin) Hendek’te olmasından dolayı ayrıca gurur duyduğunu söyledi.
Hendek Güreş İhtisas Kulübü Onursal Başkanı Ali İnci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaretlerinden dolayı Başkan Zımba ve Yönetimine teşekkür etti.
Hendek Güreş İhtisas Kulübü yıllardır Türk Güreşine başarı ile hizmet ediyor
İnci, Güreşin Kalbinin Hendek’te attığını belirterek “ Hendek Güreş İhtisas Kulübü yıllardır Türk Güreşine başarı ile hizmet ediyor. Birçok Balkan, Avrupa ve Dünya dereceleri ile Hendek’imizin ve Sakarya’mızın adını Dünyaya duyurdu. Bu başarıların karşılığında ise Güreş Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığımız Türkiye’de kurulan yedi TOHM Merkezi’nden birini Hendek’te açtı. Buda bir ilçeye kurulan İlk Türkiye Olimpiyat Hazırlıkları Merkezi olması nedeniyle bizler için ayrıca gurur vericidir. TOHM’un ilçemizde açılmasında büyük emekleri olan Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Türk Güreşi adına teşekkür ediyorum “ dedi.
Ziyaret sonunda, Hendek Belediyesi Spor İşleri Müdürü ve TOHM Koordinatörü Sefer Sarı, Başkan Zımba ve Yönetimini çalışmalar hakkında bilgilendirdi.
Kulüp Başkanı Harun Kaynak, kulübün çalışmaları hakkında bilgiler vererek, İçişleri Bakanlığı ile ortaklaşa yapılan “ Akran Zorbalığı “ projesi ile ilgili bilgilendirdi
Türkiye’den tek altın madalya Hendek’ten
Şampiyonlar ödüllendirildi
Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü sporcularından Türkiye ve Avrupa Şampiyonları ödüllendirildi.
Hendek’te Demokrasi nöbeti devam ederken, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Sporcularının almış oldukları Türkiye ve Avrupa Şampiyonlukları Hendek’te moral oldu.
Şampiyonlar için Hendek Belediyesi önünde ödül töreni düzenlendi. Düzenlenen ödül töreni ile Hendek halkı moral buldu. Ülkemizde yaşanan darbe girişimi sonrası meydanlarda nöbet tutan Hendek halkı, yaşananlara rağmen Avrupa’da Şampiyon olup İstiklal Marşımızı söyletip, Bayrağımızı dalgalandıran Avrupa Şampiyonu Abdulsamet Başar’ın Hendek’e bu gururu yaşatmasını coşkuyla karşıladı.
Törene Kaymakam İdris Akbıyık, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Sakarya Güreş İl Temsilcisi, Secati Eker, ünlü sporcular Dünya İkincisi Erol Kemal, Balkan Şampiyonu Yusuf Sarı, Erenler Antrenörü Suat Aydın, Sapanca Halk Eğitim Antrenörü Nuri Erdoğan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

İsveç’in başkenti Stockholm’da gerçekleştirilen şampiyonada grekoromen stil 58 kiloda mindere çıkarak final maçında Ukraynalı Dmytro Miroshnyk’yi 6-4 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu olan Abdulsamet Başar, 36 Ülkeden 72 takımın katıldığı Avrupa Şampiyonasında Türkiye’den altın madalya alan tek sporcu olarak ülkemizin ve Hendek’in gururu oldu.
Sporcularımız ile gurur duyuyoruz
Ödül töreni öncesi Güreş İhtisas Kulübü ve Milli Takım Antrenörü Zafer Başar, sporcuların yetişmesinde emeği geçen başta 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci’ye, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başar “ Bizler buraya geldiğimizde Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü’nün zaten büyü başarıları vardı. Bizler de bu başarıları daha ileriye taşımanın gayreti ile çalıştık. Sporcularımızın başarılarından gurur duyuyoruz “ Dedi.
Almış olduğumuz Bayrağı daha ileriye taşıyacağız
Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de konuşmasında “ Demokrasi nöbetini devam ettirdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Güreş İhtisas Kulübü 25. Dönem Sakarya Milletvekilimiz Ali İnci’nin, Belediye Başkanlığında kurulan çok güzel bir tesisdir, kendisine teşekkür ediyoruz. Türkiye’de Güreş İhtisas Kulübü ayarında hiçbir ilde böyle bir tesis yoktur. Başarı da tesis ve altyapıdan oluyor. Bizler de bu almış olduğumuz Bayrağı daha ileriye taşıyacağız. Daha çok şampiyonlar yetiştireceğiz. Abdulsamet güzel bir başarı yakaladı, kendisinden bu başarıyı bekliyorduk. Bu zor dönemde bu güzel başarıyı bizlere yaşattığı için tebrik ediyoruz. Bu zor günleri de inşallah atlatacağız. Bu birliktelikle Demokrasi Nöbetimize devam ediyoruz “ Dedi.
Dünya’nın pastasına ortak olan bir ülke konumuna geldik
25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci de konuşmasında “ Hakkari’de şehitlerimiz var, şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet yakınlarına sabır, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bu ülkenin gerçek anlamdaki zahmeti bitmez. Bu ülke kendi üretimini kendi yapıyor. Helikopterini, tankını kendi üretiyor. Dünya’nın pastasına ortak olan bir ülke konumuna geldik. Türkiye’de artık çok güçlü bir ülkedir. Darbe girişimini siz halkımız kabul etmediniz, siper oldunuz. Tüm siyasi parti görüşleri bu girişimde tankların, silahların karşısında siper oldu. Tek Millet tek yürek bu darbe girişimine karşı koydu. Bu Milet özgürlüğüne zincir vurdurmadı, silahın, tankın üzerine gitti “ Diyer, sözlerine şöyle devam etti.
Hendek çok farklı ve başarılıdır, hedeflerimize ulaştık
İnci “ Çıktığımız yolda beden eğitimi öğretmenliğimizde öğrencilerimize hep bu Bayrağı dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı söyleteceğiz dedik. Bugün Olimpiyat, Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonları yetiştiriyoruz. Hendek çok farklı ve başarılıdır, hedeflerimize ulaştık. Şampiyonlarımız İstiklal Marşımızı söyletip, Bayrağımızı dalgalandırdılar, kendilerini tebrik ediyoruz. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmalıyız “ Dedi.
Hendek, Türkiye ve Dünya’da bir marka olmuştur
Kaymakam İdris Akbıyık da bir konuşma yaparak “ Hendek kendine yakışır bir şekilde her alanda olduğu gibi sporda da Türkiye ve Dünya’da bir marka olmuştur. Şampiyonlarımızı ve diğer spor dallarında da Hendek’imizi en iyi şekilde temsil eden tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. 15 Temmuzdan beri hep birlikte nöbet tutuyoruz. Bu kara günleri inşallah birdaha yaşamayacağız. Bu günlerde bizleri mutlu ettikleri için sporcularımı tebrik ediyorum. Kurtuluş Savaşından beri, Türk Milleti büyük bir seferberlik ve mücadele veriyor. Tarihimizde böyle bir ihanet yoktur. Türk Milletinin azmi ve kararlılığında bu girişimi bertaraf etmiştir. Bugün sadece kendimiz için değil çocuklarımız için mücadele ediyoruz “ Dedi.
Hendek Güreş İhtisas Kulübü Türkiye’nin en iyi alt yapısı
Konuşmaların sonunda, 14-15 yaş Türkiye Şampiyonasında takım halinde Türkiye Şampiyonu olan, Hendek Güreş İhtisas Kulübü Sporcuları Serhat Kınık, Bedirhan Tan, Mükremin Aktaş, Bedirhan Tantan, Enes Öztürk, Berat Büyüktazim, Emirhan Büyüktazim, Sadık Sarı ve Ekrem Erdem’e ödülleri verildi. Ayrıca Yıldızlarda, Hendek Güreş İhtisas Kulübü takım halinde Türkiye üçüncüsü oldu. Hendek Güreş İhtisas Kulübü Türkiye’nin en iyi alt yapısı olduğunu bir kez daha gösterdi.
Programın sonunda Avrupa Şampiyonu Abdulsamet Başar’ın İsveç’teki kazandığı maç gösterilerek, şampiyonun ödülü verildi.
Ödül töreni sonrası şampiyonlar ve Antrenörler Sefer Sarı, Zafer Başar, Ebubekir Yılmaz ve Oğuz Birinci tebrik edildi.
–MUSA AYDIN HENDEK BELEDİYESİ GÜREŞ İHTİSAS KULÜBÜNÜ ZİYARET ETTİ. Türkiye güreş federasyonu başkanı Musa Aydın, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübünü ziyaret etti. Hendek’te açılan yeni TOHM merkezinde yer aldığı tesisleri gezen başkan Aydın, 24 sporcunun yer aldığı merkezde bulunan güreşçilerle tek tek tokalaşarak sohbet etti. Musa Aydın daha sonra Hendek Eski Belediye Başkanı Ali İnci ile biraya gelerek sohbet etti. Ali İnci Hendek Güreş İhtisas Kulübüne gösterdiği ilgiden dolayı Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’a Osmanlı Tuğrasının yer aldığı tablo hediye etti.
-Gaziantep’te yapılan Minik Erkekler Güreş Türkiye Şampiyonasında Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Sporcuları 6 tane madalya ile döndüler.
11-13 Haziran 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen Minik Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında 11-13 yaş kategorisinde 47 kg’da Serhat Kırık Türkiye Şampiyonu olurken 26 kg’da Berat Büyüktazim Türkiye üçüncüsü oldu.
Yine Gaziantep’te yapılan 14-15 yaş grubu Erkekler Türkiye Güreş Şampiyonası’nda 47 kg’da Abdülsamed Başar Türkiye ikincisi, 42 kg’da Bedirhan Tantan Türkiye üçüncüsü, 73 kg’da Furkan Korkmaz Türkiye üçüncüsü ve 85 kg’da Bedirhan Tan Türkiye üçüncüsü olarak şampiyonaya damga vurdular.
Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Antrenörü ve kendisi de eski bir Dünya Şampiyonu olan Zafer Başar, sporcularını tebrik ettiğini söyleyerek, “Güreşçilerimizin hepsi çok iyi bir durumda, hepsinden beklentilerimiz oldukça fazla. Hendek, güreşte tarih yazacak. Güreşin anavatanı Türkiye, güreşteki o eski parlak günlerine geri dönecek. Sporcularımız gelecek vaad ediyor.”dedi.
Başar sözlerine şöyle devam etti: “Hendek’te böyle bir tesisin olması bizim için büyük bir şans. 2200 metre kare bir tesis yaparak güreşçilerin hizmetine sunan Başkanımız Ali İnci, spora ve sporcuya sonsuz destek veriyor. Antrenörü olduğum kulübümüzden Avrupa ve Dünya Şampiyonları çıktı. Ve inşallah yeni Avrupa, Dünya şampiyonları çıkacak. Ama bizim asıl hedefimiz Hendek’ten Olimpiyat Şampiyonu çıkarmak. Bunu başaracağımıza inanıyorum”
-HENDEK GÜREŞ İHTİSAS KULÜBÜ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen kulüpler arası 14- 15 yaş grekoromen güreş Türkiye şampiyonası Kocaeli Gebze kapalı spor salonunda yapıldı. 324 sporcunun katıldığı şampiyonada Sakarya Hendek Güreş İhtisas Kulübü Şampiyon olurken, Yaşar Doğu Güres Egitim Merkezi Samsun İlkadım Bld. 2., İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 3. oldu.

………………Linkler..

https://www.sakaryayenigun.com.tr/52756-federasyon-baskani-hendek-te-haberi.html

http://www.hendek.bel.tr/news/1/821/turkiyede-tek-altin-madalya-hendekten
https://www.hendekhaber.com.tr/guncel-haberler/babaoglu-ve-inci-gures-ogretmenleri-ve-ailelerine-iftar-verdi-h12375.html

Dediğim gibi yazacak çok şey var..
ve dahi güreşi için yaptığı önemli katkılar nedeniyle
ALİ VE Halit İNCİ kardeşlerden
Allah razı olsun..
Dedim ya
Sayfalar yetmez hayatını yazmaya..
…………………….
Daha önce
102 Değerli Şahsiyeti yayınladık.
Aralık 2019’ da ile
1. Proje olarak “Portre” dizisine başlamıştık.
2.Proje olarak ise; “Olimpiyatlar’ da Türk güreşi (En son 1980 Moskova ve 1984 Los Angeles bölümü yayınlandı.)
Dediğim gibi bu konuda önerilerinize de açığız.
Başta; Ömer Suzan hocam ile Yusuf Taşkan ve diğer destek veren herkesten Allah arzı olsun
Whatsap; 05327757725-
Not: Toplu fotoğraf ve video Facebook sayfamda..
Not;1 Listede daha bir çok değerli isim var sırası geldikçe yayınlayacağız ..
Not; 2; 102 Değerli şahsiyeti bu “Güreşiyorum/Portre” de elimizden geldiği kadarı ile ;
Türk sporu ve dahi Güreşine katkılarından dolayı dile getirmeye çalışıyoruz.
Eksiğimiz, hatamızda oluyor.
Bu kadar uzun bir ömrü bir veya iki sayfaya sığdırmaya çalışıyoruz.
Esasında her biri onlarca sayfayı hak ediyor..
Özellikle Güreş yazarı günümüzde bir elin parmakları kadar bile değil.
Benden “GÜREŞİYORUM “ olarak bu kadar.
Hakkı geçen vardır mutlaka, helal etmeniz dileği ile.
Not;3 ; Şu anda aktif güreşen ve Avrupa,Dünya ile Olimpiyat Şampiyonlalrını daha sonra inşallah..
Not; 4 Haber sırası ile; Önce www.guresiyorum.com ,Facebook(Toplu Fotoğraflar en çok orda(En fazla 80 Fotoğraf) ,YouTube(Güreş ile ilgili 232 Video yayınladım ..), İnstagram (En fazla 10 Fotoğraf ve kısıtlı metin ), Twiteer(En fazla 4 Fotoğraf) ve Whatsapp gruplarında paylaşıyorum. (Whatsapp gruplarına eklenmek isteyen istekte bulunabilir ) 0505 369 02 02 ‘den de Bazen Cep mesajları atıyorum.(Buradan da artık seyrek atıyorum )
Not: Toplu fotoğraf ve video Facebook sayfamda.
DERECELERİ; Kaynak ; www.unitedworldwretling.org

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top