Home / HABERLER / Güreşiyorum Non Stop!!

Güreşiyorum Non Stop!!

GÜREŞ NON STOP !!!
Pandemi süreci’nde Güreş başta geçen hafta ; Kırkpınar,bu hafta Yalova’ da yönetim toplantısı, A Milli takımlarımızın genel hazırlık ikinci güreşsiz kampları ve diğer ekte.. Başlıklar ..

 1. TGF Yönetimi Yalova’ da toplandı….-2.659. Kırkpınar için ; Bilim Kurulunun kararı bekleniyor..-3. Güreşsiz ve tedbirli A Milli takım kamplarımız ;Grekoromen/Aladağ,Kadın/Niğde’ de, Serbest ise /Elmadağ’ da başladı.-4.TGF Başkanı Musa AYDIN Beyin; Önemli açıklamaları TV BU’ da ..-5. BESYO Bölümlerine giriş ve müracaat tarihi belli oldu. -6. SALTO/C.Tesi TRT SPOR ‘ da 09.00 ‘ da devam ediyor.TEK RUMELİ /Mehmet ÇELİK Güreşe dair devam..-7. GÜREŞ DÜNYASI /SPORTSTV ‘ de Salı günleri 20.00’ de devam ediyor.-Gazanfer Özdemir devam..-8. Özcan Başgül ile Ata sporumuz Güreş ve diğer..-9. UWW 2020 Faaliyet programını güncellnedi Link; https://unitedworldwrestling.org/events
  ARALIK 2020 ..(Tabiibki Ağustos ayında UWW Toplantısında kesinleşecek.Ve en az iki ay önce taahütname ve diğer şartlar. %70..)
  -04 – 10 Serbia • Belgrade World Championships World Championships Juniors FS, GR, WW
  12 – 20 Serbia • Belgrade World Championships World Championships Seniors FS, GR, WW
  KASIM 2020
  23 – 29 Finland • Tampere World Championships World Championships U23 FS, GR, WW
  EKİM 2020
  05 – 11 Poland • Spala European Championships Continental Championships Cadets FS, GR, WW
  19 – 25 North Macedonia • Skopje European Championships Continental Championships Juniors FS, GR, WW
  21 – 23 China • Jinjiang ISF Gymnasiade Games Cadets FS, GR, WW
  27 – 01 Russia • Nizhny Novgorod World University Championship Championships Seniors FS, GR, WW
  29 – 31 Turkey • Istanbul Republic Cup International Tournament Juniors FS, GR
  https://unitedworldwrestling.org/webinars
 2. www.tgf.gov.tr ‘den sonra Türkiye’nin en eski güreş sitesi www.guresiyorum.com ve sosyal medya ile
  bizde elimizden geldiği kadarı ile sizlere hiç ara vermeden Sosyal medya başta olmak üzere
  Haber vermeye devam ediyoruz. Ve de edeceğiz..(Tabiiki Sn.Yusuf TAŞKIN beyin hakkınıda verelim.
  Not; İki projemiz devam ediyor. 1. Güreşiyorum /Portre 134. Bölümdeyiz devam. 2. Güreşiyorum Olimpiyatlar bitti./1896-2016 )

Detaylar ekte ..
-TGF YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YALOVA’DA YAPILIYOR
Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısı Yalova Gökçedere Termal Siti otelde başladı. Başkan Musa Aydın ve yönetim kurulu üyelerinin tam kadro yer aldığı toplantı 3 gün sürecek. Toplantıda 2020 yılı bütçesi, Federasyon hizmet binasının yapımı ile ilgili son durum, sponsorluk çalışmaları, pandemi süresinde yapılan etkinliklerle ilgili değerlendirmeler, 65 yaş üstüne eşofman dağıtımı, ihtiyaç sahibi eski güreşçilere erzak yardımı ve On-Line verilen eğitimlerin değerlendirilmesi, YİBO ve İmam Hatip liselerinin son durumları, kulüplere alt yapı malzemele yardımı, 659. Kırkpınar yağlı güreşleri konusunda gelinen son nokta, 15 Temmuz şehitleri anma programları gibi konular değerlendiriliyor.

-BAŞKAN MUSA AYDIN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZDEN TERMAL BELEDİYE BAŞKANI ACAR’A ZİYARET
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Sayın Musa Aydın ve yönetim kurulu üyeleri Termal Belediye Başkanı H.Sinan Acar’ı ziyaret ettiler. Federasyon Başkanı Musa Aydın, aynı zamanda Avrupa ve dünya şampiyonu Sırrı Acar’ın oğlu olan Termal Belediye Başkanı H.Sinan Acar’a hediye ve plaket takdim etti. Başkan Aydın ayrıca Dünya ve Avrupa şampiyonu Sırrı Acar’a da hediye takdim etti. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Yalova’nın en güzel yerlerinden biri olan Termal ilçesinde efsane güreşçi Sırrı Acar’ın oğlunun başkanlık yaptığını belirterek “Burası Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri. Üstelik turizm cenneti. Sayın Acar’ı bu başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Ayrıca sayın belediye başkanımız Türk güreşinin de her zaman yanında olmuştur. Verdiği tüm desteklerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette Türk güreşinde son yıllarda alınan büyük başarılar da konuşuldu.

MUSA AYDIN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın TİVİBU ekranlarında yayınlanan “Zirvedekiler” adlı programa katıldı. Başkan Aydın programda çok önemli açıklamalarda bulundu. Programı linke tıklayarak izleyebilirsiniz.
https://youtu.be/uraFfsS6wME
https://www.youtube.com/watch?v=uraFfsS6wME&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1BC9mn6vLFF_ItwuRHbTXHshmm4qxmDZZiVt_KKcQlm8oHAgouLnNSmXw

-Üniversitelerin, BESYO ( BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEKOKULU) bölümlerine doğrudan geçiş yapacak Milli Sporcuların ÖSYM’ye son başvuru tarihi 28 Temmuz 2020 ‘dir.
Milli Sporcuların, Millilik Belgelerinin düzenlenmesi, E-imza ve sistem aşamalarının yoğunluğundan dolayı Millilik Belgesi taleplerini 24 Temmuz 2020 tarihine kadar Federasyonumuza gerekli belgelerle birlikte posta veya kargo yoluyla iletmeleri gerekmektedir.
İletişim : Ali AKSOY (Spor Eğitim Uzmanı)
TLF : 0312 310 70 47 – DAHİLİ : 102

-GÜREŞ A MİLLİ TAKIMLARIMIZ İKİNCİ KAMPLARINA BAŞLADILAR..
-GREKOROMEN STİL BOLU/ALADAĞ, Başta Salih BORA ve diğer ..
-SERBEST STİL ELMADAĞ/ANKARA DEVAM.Başta İshak İrbayhanov ve diğer
-KADIN GÜREŞ MİLLİ TAKIMI /NİĞDE -DEMİRKAZIK’ TA DEVAM EDİYOR..Başta Efrahim Kahraman ve diğer..
detay
Grekoromen Güreş Milli Takımı’nın Bolu kampı sürüyor
Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara, Bolu’nun Aladağ bölgesinde bulunan kamp eğitim merkezinde kampa giren Grekoromen Güreş Milli Takımı’nı ziyaret etti.
https://www.haberler.com/grekoromen-gures-milli-takimi-nin-bolu-kampi-13408033-haberi/?utm_source=RSS_Konu
Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkara, Bolu’nun Aladağ bölgesinde bulunan kamp eğitim merkezinde kampa giren Grekoromen Güreş Milli Takımı’nı ziyaret etti.
Çilkara ve beraberindekiler, Aladağ’da kampta bulunan milli takımı ziyaret ederek, antrenör ve mili güreşçi Rıza Kayaalp ile bir araya geldi.İlk olarak Kovid-19 döneminde boş kaldığı için tadilat çalışmalarının yapıldığı merkezde incelemelerde bulunan Çilkara ve milli takım antrenörleri yapılan çalışmaları yerinde inceledi.Daha sonra tesisin ortak alanında toplantı yapan Çilkara, burada yaptığı konuşmada, güreşin Türk sporu için öneminden bahsederek, “Türkiye’nin dünyadaki itibarını yükselten ana sporlardan bir tanesi de güreş. Bayrağımızı sürekli dalgalandıran bir branş. O nedenle biz güreş kamplarının yapıldığı tesisimize önem veriyoruz.” şeklinde konuştu.
Çilkara, 2020 yılını pandemi sürecinin belirlediğini dile getirerek, tesiste yapılan yenilikler ve değişikliklerle ilgili bilgi verdi.Milli takım antrenörü Salih Bora ise takım olarak her sene Bolu’da kamp yaptıklarını anlatarak,
“Bolu, bize uğurlu geldiğine inandığımız bir yer.
Özellikle size ve ekibinize teşekkür etmek istiyoruz.
Sizlerden gördüğümüz alaka için çok teşekkür ederiz.
Burada hiç kimsenin maddi bir beklentisi yok.
Buradaki herkes vatan ve bayrak için çalışıyor, mücadele ediyor.” ifadesini kullandı.
Toplantının ardından Çilkara, milli güreşçi Rıza Kayaalp’e çiçek takdim etti.
Ziyaretin sonunda Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafında hazırlanan ve üzerinde
Rıza Kayaalp’in ezeli rakibi Kübalı Mijain
Lopez Nunez ile mücadele ederken çekilmiş fotoğrafının bulunduğu
pasta kesildi.Kayaalp, kestiği pastayı Çilkara ile Bora’ya ikram etti.

https://www.fanatik.com.tr/grekoromen-gures-milli-takiminin-bolu-kampi-suruyor-2156876https://www.mynet.com/grekoromen-gures-milli-takiminin-bolu-kampi-suruyor-bolu-6542378-myvideo-

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top