Home / HABERLER / Güreşiyorum köşe yazısı.. 2000’li yııllarda..
Güreşiyorum köşe yazısı.. 2000’li yııllarda..

Güreşiyorum köşe yazısı.. 2000’li yııllarda..

Güreş İ Yorum; 2000’ li yılların başında ;Türkiye Gazetesinden değerli“Spor Müdürü/Sadık SÖZTUTAN “ teşviki ile haftalık köşe yazısı yazmaya başlamıştık. Halen yirmi yılı geçkin bir süredir (13 Yıl Gazetede) 21 yıldır da İnternet kanalı ile ve www.guresiyorum.com’ da devam ediyoruz. Bu vesile ile başta Sadık bey ve Cahit bey olmak üzere ahde-vefa olarak teşekkür ediyorum. Birkaç haftadır değişik bir konsept ile haftalık köşe yazımız “Güreşiyorum” köşesi adı altında ; Web sitem ile diğer sosyal medya sayfalarımdan başta güreş gündemi ve haberler ile yazmaya gayret ediyoruz. #WrestleOslo ile başlayalım. Serbest güreş milli takımımız /Elmadağ’da , Kadınlar/Edirne’ de ve koordinatörlüğünü yaptığımız grekoromen güreş milli takımı ise yuvasında /Sarıyer’de ,Oslo’da 02 Ekim’ de ilk serbest güreşler ile başlayacak Büyükler Dünya şampiyonası için gün saymaya başladılar.(Haftaya kadroları yazarız.)
-İzniniz ile ;Tüm müsabakalarını heyecan ile izledim; ŞAMPİYON TÜRKİYE (2. Kez.) Ampute Futbol Milli Takımımız, finalde İspanya’yı 6-0 yenerek Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda kupanın sahibi oldu. Gururluyuz. Teşekkürler milli takım. Emeği geçenleri kutluyorum.
-Yağlı Güreşimiz; Kumluca ile başladı.(Seyircisiz ),Kırkpınar ile devam etti. İki yıllık hasret sona erdi. Elbette iki aydır devam eden “Yağlı Güreş” ‘ ten bahsediyorum. Dünde 83 Yıl aradan sonra ; İBB’ nin (Spor İstanbul-Kültür A.Ş. ) “Ulu Gazi “ Yağlı Güreşlerini TV’ den(Tek Rumeli) izledik. Özlemişiz. Facebook’ ta gezinirken ;Değerli arkadaşım “Faruk KÖKLÜ” nün sayfasında yine değerli dostumuz , Coşkun Bolat’ ın şiiri ile karşılaştım. Paylaşayım dedim..
“Vur davulcu toz dumana bürünsün, Pehlivanlar ağır ağır yürüsün.
Koç yiğitler seyirciye görünsün, Cazgır övsün pehlivanlar övünsün.
Emeğin ter olarak aksın gitsin, Alın terin sana şevk versin.
Kötülükler birer birer silinsin, Hak haklınındır eksiksiz verilsin.
Güreş severler zevk ile seyretsin, Seyirciler dilden dile söylesin.
Pehlivanlar övgüleri hak etsin, Namı alsın yürüsün herkesçe bilinsin..
Coşkun Polat-GÖKSUN
Yağlı güreş ile devam edelim; Bu hafta;
-Hünkar Çayırı ‘da /Ali GÜRBÜZ,
-Ulu Gazi ‘ de Hüseyin GÜMÜŞALAN,
-Biga/İsmail BALABAN başpehlivan oldular.
-Veteranlar Dünya Şampiyonası’ da yaklaşıyor. Geçen hafta yayınlamıştık. TGF Web sayfasında katılma ile ilgili bilgiler yer almıştı. 19-24 Ekim’ de Yunanistan’ da yapılacak.
-Yasemin ADAR & Erdem YİĞİT’ in mutlu günü bu hafta sonu 25 Eylül’ de Balıkesir’de yapılacak. Yasemin; Tokyo 2020 ‘de ilk kez kadınlarda güreşte ülkemize madalya kazandırdı. Olimpiyat/3. Dünya(İlk Kez) ve Avrupa(İlk kez) Şampiyonu Yasemin ADAR(4 Kez) ile Kadın güreşi Genç Milli Takım antrenörü Erdem YİĞİT ile 25 Eylül’ de evlenecekler. Yasemin ADAR ile Erdem YİĞİT; Her ikisi de ENKA Spor kulübünde spor yaşamlarını devam ettiriyorlar. Genç çiftimize ; Bir ömür boyu mutluluklar dileriz.
Güreş’ten Haberler;
-TGF’ nin ;”Seçim 2021” Ana statüsünün 7. maddesi 2. fıkrasının (g, ğ, h) bentlerine istinaden genel kurulda oy kullanacak üyelerin tespiti amacıyla Büyükler Milli Takımı Antrenörleri, Uluslararası Onur Kurulu Hakemleri ve Şampiyon Sporcular arasında, noter huzurunda, Emek mahallesi 30. sokak no.20 Çankaya Ankara adresinde bulunan merkez ofiste toplantı salonunda 20 Eylül 2021 Pazartesi günü, saat 14.00’da kura çekimi yapılacak
-23-24 Eylül; Dünya /Genç-Yıldız Kadın ve serbest güreş Plaj şampiyonası ; Romanya/ Konstanta
-25-26 Eylül; Dünya Büyükler Plaj Şampiyonası yapılacak..
-Yakup hocamızın baba ocağı yandı. Güreş camiamıza yetiştirdiği genç güreşçilerimizin – kadın güreşçilerimizin başarılı ve idealist hocası Milli takımlar antrenörü Afyonkarahisar Gençlik spor müdürlüğü güreş antrenörü Yakup Yağcı Kardeşimizin Memleketi Sandıklı Yavaşlar Köyündeki baba evi bu sabaha karşı yandı. Bu haftalık’ ta bu kadar..
Ata KARATAŞ TGF –Grekoromen Güreş Milli Takım(A+U23)/Koordinatör /2007-2021 Güreşte 51 Yıl (1970-2021) İGİK’ te güreşçi/Teknik adam, Öğretmen, İst. İHL-Melek HATUN İÖO/Güreş Antrenörü, Türkiye Gazetesi/Güreşiyorum Köşesi, Kırklareli-İst.-Ş. Urfa /Gençlik ve Spor-TGF/Yönetim Kurulu, Teknik Kurul, TGF/Koordinatör, (Mastır Plan )-Sosyal Medya;10 Kalem , 4 Kitap ve diğer(Vefa-Alaçam Lisesi-Ata.Eğt.Fak.)Güncel Mobil ; 05327757725(Whatsaap)-05053690202 (Mesaj) -Güreşiyorum köşe yazım-İnternet sitem www.guresiyorum.com, atakaratas53@gmail.com https://www.facebook.com/…//www.facebook.com/guresiyorum
Twiter-https://twitter.com/AtaAtakaratas53 -İnstagram https://www.instagram.com/atakaratas53/ – Whatsaap; 05327757725 -0505 3690202
YouTube, https://www.youtube.com/channel/UCNYlEJ9orMuddHXYL8iUyig Linkedin https://www.linkedin.com/in/ata-karatas-319017a1/

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top