Home / HABERLER / Güreşiyorum; Güreşe doyduk.  Tekrarı yok. Saat; 11.00’d
Güreşiyorum; Güreşe doyduk.  Tekrarı yok. Saat; 11.00’d

Güreşiyorum; Güreşe doyduk.  Tekrarı yok. Saat; 11.00’d

Güreşiyorum; Güreşe doyduk.
Tekrarı yok. Saat; 11.00’de Repesaj ve 2.Grup elemeler. 17.00; Bugünkü sıkletlerde Yarı Final ile dünkü sıkletlerde FİNALLER var.. www.guresiyorum.com
Canlı olarak; https://unitedworldwrestling.org/event/yasar-dogu-4izleyebilirsiniz.
Bu turnuva önemli ama asıl olan; Unutulmamalı, turnuvalar, şampiyonaların provalarıdır. Bu yıl hem Vehbi Emre-Hamit Kaplan hem de Yaşar Doğu’ya ilgi üst düzeyde diyebiliriz. Özellikle Bu turnuvalardan önceki Çoklu kamplar yararlı oldu.
Dün işiniz vardıysa bugün buyurun finaller var. (Final listesi aşağıda.. )
Biliniz ki güreşlere dün gelenler karlı çıktı.
Size göre bir adım öndeler..
ABD-ITA-AZE-IRI-TUR-KAZ ve özellikle bizim, bazı ülkelerin Olimpiyat Dünya ve Avrupa şampiyonları minderde idi..
Dünya Şampiyonasına doksan gün kala önemli bir turnuvadayız.
Dün Özellikle 97kg’ da
ALBOROV (AZE) ile SNYDER (ABD Müthiş yarı finali güne damga vurdu.
Bugün Final yapacak olan;
74kg’da BURROUGHS (USA) and Frank CHAZMIO (ITA) seyredilmeye değer.

Dün katılan ve bugün katılacak olan sporcularımızı yazdıktan sonra size naçizane bilgi vermeye devam edeceğiz.
Türkiye’den;
Özellikle Yakup Gör-Süleyman Atlı-Rıza Yıldırım fevkalade ,
Ahmet Bilici-Fatih Erdin-Selahattin Kılıçsallayan-Muhammed Akdeniz-Muhammed Demir- Fatih Yaşarlı-Ahmet Peker-Y. Emre Dede-mücadele ettiler.
Bayanlarda Evin Demirhan-Rahime Arı-Beste Altuğ-Nurufe Nurufe güreştiler.

Bugün Mindere çıkacak;
Yasemin Adar,Aysun Erge-Cemile Unadan-Mehlika Öztürk ve diğer..
-İbrahim Bölükbaşı-Serdar Böke-Recep Topal-Sedat Özdemir-Haydar Yavuz- Nuri Kotanoğlu-Ayhan sucu-Hüseyin Civelek-Abdullah Omaç- ve diğerleri.. çıkacaklar.
Olimpiyat şampiyonumuz Taha AKGÜL sağlık nedeni ile katılamadı.(Yaşar Doğu’ ya hep katıldı.) Bronz madalyalı sporcumuz Soner Demirtaş(Mazeretine binaen) katılamadılar.
Bayanlarda da; Evine ve Yasemin dışındaki sporcularımız da çeşitli nedenlerle katılamadılar.

Şimdi devam edelim;
Dediğim gibi Tekrarı yok.

Şayet Rusya’da tam takımla ve bizde tam takımla katılsak turnuva Dünya Şampiyonasının provası olacaktı.
Dünya demişken Buda Peşte’ ye 3 Ay kaldı.
Bu arada turnuvada; İlk gün Tolerans netti.

Güreşleri hep podyumda izledik. Ama inanın podyum olunca güreşlere bir kat daha kalite geliyor.
Güreşlerde hatırı sayılır seyirci vardı. Ama sanırım Cumartesi-Pazar günü salon
seyirciden taşacaktır.

Bilgi vermeye devam..
Dünya Güreş Birliğinin uygulamaya koyduğu
Sıralı turnuva olarak belli sayıdaki
Ülkelerin önemli tarihi turnuvalarını sporcuların alacakları derece karşılığın puanlarla
Dünyada ve Olimpiyatlarda seri başı olmaları için avantajlı hale getiriyor..
Bu Turnuvalar sanırım ileriki yıllarda bazıları daha kaliteli olmaya aday..
Neden güreşe doyduk dedim.
Geçen hafta
36.Vehbi Emre&Hamit Kaplan turnuvası,ardından
Bugün başlıyan
46.Yaşar Doğu turnuvası ile güreş turnuvasında tempo doruğa çıktı..
Dünkü
Yar finaller tam anlamı ile Dünya standartlarında oldu.

Güreşlerde protokol iyi idi.
SGM Mehmet Baykan
Başkan Musa Aydın ile Osman Develioğlu olmak üzere
Baş hakem Levent Şen, Yusuf Atılgan, Y.Kadri kishali ve diğer,
Hakemler müsabakalarda iyi performans gösteriyorlar.
İrfan Gündüz, Enver Yılmaz, İbrahim Akgün, Recep Kara
Selahattin Uyar,Mahir Biberoğlu,
Adem Varlık,Tahir Yılmaz
Yakup Topuz, Mustafa Fidan,
Muhammed Bodur,Sadettin Yücel,
Fikret Polat, Yılmaz Arslan, İbrahim Yıldırım
Salih Eroğlu’nun sevgili ailesi(Süleyman Atlı’nın müsabakalarını izlemek için gelmişler.)
İlçe Spor Müdürü,
Mehmet Sarıkaya,
Hakan Parlar ve öğrencileri,
Gökhan Akçen ve öğrencileri
Velhasıl huzurun formdaydı.
Vallahi pek kimse ayrılmadı, geriye döndüğünde koltuğuma başkası oturur diye..
Dünü kaçıranları
Mutlaka bugün finallere ve ikinci grubun müsabakalarına
Bahçelievler Belediyesinin sponsorluğundaki
Hasan Doğan salonuna bekliyoruz.

Benden söylemesi..
UWW Canlı veriyor ama..
Müsabakalarda olmanın
Heyecanı ve
Zevki başka..

BUGÜNKÜ FİNALLER İSE ŞÖYLE
Freestyle
57kg
GOLD – Thomas GILMAN (USA) vs. Dzmichyk RYNCHYNAU (BLR)

65kg
GOLD – Ali RAHIMZADA (AZE) vs. Mehran NASIRIAFRACHALI (IRI)
74kg
GOLD – Jordan BURROUGHS (USA) vs. Frank CHAMIZO MARQUEZ (ITA)
86kg
GOLD – David Morris TAYLOR (USA) vs. Murad SULEYMANOV (AZE

86kg
GOLD – David Morris TAYLOR (USA) vs. Murad SULEYMANOV (AZE

BRONZ MÜSABAAKSI YAPACAKALAR
86KG AHMET BİLİCİ…
RATİH ERDİN …
REPESAJ YAPACAK GÜREŞÇİLERİMİZ
57KG
ALİ KARABOĞA/ UKR İLE -SÜLEYMAN ATLI /KAZ İLE
74KG YAKUP GÖR-KAZ İLE
97KG
FATİH YAŞARLI. / KAZ İLE
RIZA YILDIRIM/ AZE İLE
RESULTS
Freestyle
57kg
GOLD – Thomas GILMAN (USA) vs. Dzmichyk RYNCHYNAU (BLR)
BRONZE – Winner 251 vs. Taras MARKOVYCH (UKR)
BRONZE – Winner 252 vs. Vicky VICKY (IND)
65kg
GOLD – Ali RAHIMZADA (AZE) vs. Mehran NASIRIAFRACHALI (IRI)
BRONZE – Winner 253 vs. Daulet NIYAZBEKOV (KAZ)
BRONZE – Winner 186 vs. Hassan MORADGHOLIEI (IRI)
74kg
GOLD – Jordan BURROUGHS (USA) vs. Frank CHAMIZO MARQUEZ (ITA)
BRONZE – Winner 185 vs. Saeid DADASHPOURKERIKALAEI (IRI)
BRONZE – Winner 233 vs. Bolat SAKAYEV (KAZ)
86kg
GOLD – David Morris TAYLOR (USA) vs. Murad SULEYMANOV (AZE)
BRONZE – Winner 214 vs. Ahmet BILICI (TUR)
BRONZE – Winner 232 vs. Fatih ERDIN (TUR)
97kg
GOLD – Aslanbek ALBOROV (AZE) vs. Mojtaba GOLEIJ (IRI)
BRONZE – Winner 235 vs. Valerii ANDRIITSEV (UKR)
BRONZE – Winner 215 vs. Kyle Frederick SNYDER (USA)
BAYANLARDA İSE
REPESAJ
50KG
Ritu RITU (IND) vs. Rahime ARI (TUR)

MADALYA MÜSABAKALARI
55KG
Siwar BOUSETTA (TUN) vs. Nurufe NURUFE (TUR)

72KG FİNAL MÜSABAKASI
Rajni RAJNI (IND) vs. Beste ALTUG (TUR)

Women’s Wrestling
50kg
GOLD – Sarra HAMDI (TUN) vs. Oksana LIVACH (UKR)
BRONZE – Winner 254 vs. Semkiv ILONA (UKR)
BRONZE – Georgina Suzana SEICARIU (ROU) vs. Ciricu EMILIA (MDA)
55kg
GOLD – Pinki PINKI (IND) vs. Olga SHNAIDER (UKR)
BRONZE – Siwar BOUSETTA (TUN) vs. Nurufe NURUFE (TUR)
59kg
GOLD – Sofiia BODNAR (UKR) vs. Olena KREMZER (UKR)
BRONZE – Yuliya PISARENKA (BLR) vs. Sangeeta BALALI (IND)
65kg
GOLD – Netreba IRYNA (AZE) vs. Ilona PROKOPEVNIUK (UKR)
BRONZE – Mariia ILCHYSHYN (UKR) vs. Elis MANOLOVA (AZE)
BRONZE – Winner 213 vs. Geeta GEETA (IND)
72kg
Round 3 – Rajni RAJNI (IND) vs. Beste ALTUG (TUR)
Bu gün mindere çıkacakların eşleşmesi
61kg
1/8
191 | Mat C Winner 176 vs. Winner 114

190 | Mat C Simoahmed HUSSEIN (IRQ) vs. Mahsad HASANAU (BLR)

189 | Mat C Hasanzada MIRCALAL (AZE) vs. Nahshon GARRETT (USA)

157 | Mat B Winner 113 vs. Winner 143

156 | Mat B Andreyeu ULADZISLAU (BLR) vs. Sandeep TOMAR (IND)

155 | Mat B Sonba TANAJI GONGANE (IND) vs. Rasul KALIYEV (KAZ)

126 | Mat A Ruslan GASIMOV (AZE) vs. Mohammadbagher YAKHKESHI (IRI)

125 | Mat A Parviz IBRAHIMOV (AZE) vs. TUR 3 (TUR)

Qualification
176 | Mat C Hussnikhlid SHAEED (IRQ) vs. Bauyrzhan TOREBEK (KAZ)

143 | Mat B Vladimir KUDRIN (KAZ) vs. Ivan BILEICHUK (UKR)

114 | Mat A Andrei BEKRENEU (BLR) vs. Sedat OZDEMIR (TUR)

113 | Mat A Nittin NITTIN (IND) vs. Recep TOPAL (TUR)

70kg
1/8
193 | Mat C Mustafa KAYA (TUR) vs. Pankaj RANA (IND)

192 | Mat C Aghahuseyn MUSTAFAYEV (AZE) vs. Dauren ZHUMAGAZYYEV (KAZ)

160 | Mat B Ilyas ZHUMAY (KAZ) vs. Winner 144

159 | Mat B Bajrang BAJRANG (IND) vs. Meirzhan ASHIROV (KAZ)

158 | Mat B James Malcolm GREEN (USA) vs. TUR 3 (TUR)

129 | Mat A Yones EMAMICHOGHAEI (IRI) vs. Haydar YAVUZ (TUR)

128 | Mat A Barzan Raad Mohammed ALGOYAN (IRQ) vs. Batyr BORJAKOV (TKM)

127 | Mat A Andriy KVYATKOVSKYY (UKR) vs. Zaur TOKAEV (RUS)

Qualification
144 | Mat B Oleksii BORUTA (UKR) vs. DzianisMAKSIMAU (BLR)

79kg
Quarterfinal
195 | Mat C Winner 116 vs. Winner 146

194 | Mat C Hasanov CABRAYIL (AZE) vs. Kyle Douglas DAKE (USA)

161 | Mat B Winner 145 vs. Winner 178

130 | Mat A Winner 177 vs. Winner 115

Qualification
178 | Mat C Dinbolat KUSSAINOV (KAZ) vs. Rustam DUDAIEV (UKR)

177 | Mat C Galymzhan USSERBAYEV (KAZ) vs. Nuri KOTANOGLU (TUR)

146 | Mat B Bakhtiyar IZBASSAROV (KAZ) vs. Sachin SACHIN RATHI (IND)

145 | Mat B TUR 3 (TUR) vs. Dovletmyrat ORAZGYLYJOV (TKM)

116 | Mat A Ibrahim YUSUBOV (AZE) vs. Mandakhnaran GANZORIG (MGL)

115 | Mat A Andrei KARAPACH (BLR) vs. Ayhan SUCU (TUR)

92kg
Quarterfinal
197 | Mat C Illia ARCHAIA (UKR) vs. Winner 181

164 | Mat B Winner 182 vs. Winner 120

163 | Mat B Alireza KARIMIMACHIANI (IRI) vs. Liubomyr SAGALIUK (UKR)

134 | Mat A Winner 119 vs. Winner 149

Qualification
182 | Mat C Islam AZIZOV (KAZ) vs. Deepak DEEPAK (IND)

181 | Mat C Ivan YANKOUSKI (BLR) vs. TUR 3 (TUR)

149 | Mat B Serdar BOKE (TUR) vs. J’Den Michael Tbory COX (USA)

120 | Mat A Hajy RAJABAU (BLR) vs. Mohammadjavad EBRAHIMIZIVLAEI (IRI)

119 | Mat A Iliskhan CHILAYEV (KAZ) vs. Ibrahib BOLUKBASI (TUR)

125kg
Quarterfinal
196 | Mat C Winner 147 vs. Winner 180

162 | Mat B Winner 179 vs. Winner 117

132 | Mat A Winner 118 vs. Winner 148

131 | Mat A Huseyin CIVELEK (TUR) vs. BATIRMURZAEV Yusup (KAZ)

Qualification
180 | Mat C Nick MATUHIN (GER) vs. Ahmed Adnan Ahmed AHMED (IRQ)

179 | Mat C Yadollah MOHEBI (IRI) vs. TUR 3 (TUR)

148 | Mat B Nick NICK GWIAZDOWSKI (USA) vs. Sumit SUMIT (IND)

147 | Mat B Satyawart SATYAWART (IND) vs. KHOTSIANIVSKYI (UKR)

118 | Mat A Duman BULTRIKOV (KAZ) vs. Ibrahim SAIDAU (BLR)

117 | Mat A Danylo KARTAVYI (UKR) vs. Abdullah OMAC (TUR)

BAYANLAR İKİNCİ GÜN KURA
NORDIC SISTEM
Rnd 3
199 | Mat C Iulia LEORDA (MDA) vs. Ece BAKAY (TUR)

165 | Mat B Seema SEEMA (IND) vs. Khrystyna BEREZA (UKR)

133 | Mat A Anzhela DOROGAN (AZE) vs. Aysun ERGE (TUR)

57KG ÇEYREK FİNAL
Quarterfinal
202 | Mat C Sandra PARUSZEWSKI (GER) vs. Nuray KARADAG (TUR)

168 | Mat B Khouloud ELOUNI (TUN) vs. Mehlika OZTURK (TUR)

137 | Mat A Elif YANIK (TUR) vs. Winner 122

136 | Mat A Pooja DHANDA (IND) vs. Tetyana KIT (UKR)

62KG
Quarterfinal
201 | Mat C Winner 151 vs. Winner 184

200 | Mat C Cansu AKSOY (TUR) vs. Taybe YUSEIN (BUL)

167 | Mat B Winner 183 vs. Winner 121

135 | Mat A Sarita SARITA (IND) vs. Winner 150

Qualification
184 | Mat C Elmira GAMBAROVA (AZE) vs. Anastasiya HUCHOK (BLR)

183 | Mat C Aisuluu TYNYBEKOVA (KGZ) vs. Fatma INOUBLI (TUN)

151 | Mat B Iryna KOLIADENKO (UKR) vs. Sakshi MALIK (IND)

150 | Mat B Tetiana OMELCHENKO (AZE) vs. Marianna SASTIN (HUN)

121 | Mat A Luisa NIEMESCH (GER) vs. Cemile UNUDAN (TUR)

62KG NORDIC SISTEM
Merve PUL (TUR) vs. Anna SCHELL (GER)

288 | Mat B Alla BELINSKA (UKR) vs. Kezban Omur AKCIN (TUR)

Round 4

76KG NORDIC SISTEM
Yasemin ADAR (TUR) vs. Kiran KIRAN (IND)

166 | Mat B Aline ROTTER FOCKEN (GER) vs. Mehtap GULTEKIN (TUR)

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top