Home / HABERLER / Güreşiyorum Ekim Ayı güreşe uğurlu geldi.
Güreşiyorum Ekim Ayı güreşe uğurlu geldi.

Güreşiyorum Ekim Ayı güreşe uğurlu geldi.

Güreş i yorum; Ekim ayı ;
Türk Güreşine uğurlu geldi. Başlıklarla “Kasapoğlu’ dan Güreşe Yüzyılın Tesis müjdesi “
– “UWW karar aldı; Aralık ayındaki Dünya Şampiyonası için ;Grekoromen, Kadın ve Serbest güreş a milli takımlarımız tedbirli-Temaslı beşinci kampındalar.
-81 İlin Güreş İL Temsilcileri Antalya’ da toplandı.
-Millilerimiz; Zagrep ile Pytlasinski Turnuvalarına katılacak.
-Güney Doğu Anadolu Projesi; Musa AYDIN; Amacımız alt yapıyı canlandırmak.
– İmam Hatip Liseleri ile ilgili; Gençlik ve Spor Bakanı; Dr. M. Muharrem Kasapoğlu’nun katılımlarıyla İmam Hatip Liselerine 100 adet minder dağıtılacak.
-Koca Yusuf’un mezarı ile ilgili TGF ‘ den açıklama.
-Başkan Musa Aydın Pandemi sürecinde açılan tüm kamplara giderek sürekli Teknik adamlar ile sporcularla istişarelerde bulundu.
– Mehmet Emin UZUNOSMANOĞLU KPSS’de 91.8 puan alarak Türkiye 3.sü oldu.
– M. Akif PİRİM; Olimpiyat hayali kurabilmek.
-Başkanı Musa Aydın ve As Başkan Serdar Çinkılıç Sivas’ın Zara ilçesinde ki güreşçileri ziyaret ettiler. – – Kayseri ve Denizli GEM’ de Test yapılarak çalışmalara başlandı..
-Birde dün ;İsmail ve Atilla Güzel’ in babaları vefat etti. Allah rahmet eylesin. Güreş camiasının başı sağ olsun. Ziya Doğan Vefat etti., Orhan Okullu ameliyat oldu. Kırkpınar Baş cazgırlarından Pele Mehmet ‘e geçmiş olsun diyoruz. .
-Milli takım kamplarımızda Kütüphane açılacak.
Ve daha diğer.
Dikkat Ekim ayının bitmesine daha bir hafta var !!!!!
Kısa kısa linklerle beraber bilgi verelim;
-Güreşiyorum/ Kasapoğlu’ dan Güreşe Yüzyılın projesi.(1923-2023)
16/Ekim 2020..
“TÜRK GÜREŞİNE TESİS” 32.Tokyo Olimpiyat oyunları öncesi
Sn. KASAPOĞLU’ dan Türk güreşine
“TESİS” müjdesini ,
Elmadağ’ daki milli takım ziyaretinde vermişti.
(14 Ekim 2020)
Bana göre ;
Türk sporunun Lokomotifi olan güreş açısından tarihi bir gündü.
Milat desek daha uygun gibi.
Yazımızın başında ; Gençlik ve Spor bakanımız ;
Dr. M. Muharrem KASAPOĞLU’ na ve kurumsal olarak’ ta bu tarihi günde
TGF Başkanı Musa AYDIN ile emeği geçen kişi ve kuruluşlara gönülden ,güreş camiası adına koca bir teşekkür edip, tesis ile ilgili yazımıza başlayalım dedim.
Türk Güreşine Tesis haberi açıklanınca;
Başta;
Türk spor kamuoyunda ,
güreş ailesinde, kulüplerimizde ve spor severler ile basında büyük bir sevinç ve etki oluşturdu.
Bizde;
Güreşiyorum olarak
“Türk Güreşine Tesis “ projesini bir kez daha ele alalım dedik.
Bugüne kadar ;
Türk güreşine tesis , birkaç kez proje olarak değişik yıllarda yapılmak istendi. Olmadı.
Cumhur başkanımızın ; 2023 Vizyonu ile ata sporuna olan sevgi ve desteği ile yapılmasını talimat andırdığı bu önemli
“Güreş kompleksi tesis projesi” ni gerçekleştirmek
Sn. KASAPOĞLU’ na nasip oldu.
Evet nihayet artık güreşinde bir dikili ağacı olacak..
Türk Güreşi için hayırlı olsun. https://www.facebook.com/TRguresfed/videos/405941020567970
-“UWW karar aldı; Aralık ayındaki Dünya Şampiyonası için ;Grekoromen, Kadın ve Serbest güreş a milli takımlarımız tedbirli-Temaslı beşinci kampındalar.
–Grekoromen güreş milli takımız; Turnuvalar programı belli oldu. Polonya ve Zagrep(Kadın ve serbest takımızda gidecek veya farklı tercih yapacaklar )
–İl Temsilcileri
Sorunları yerinde çözmek için 7 ayrı bölge oluşturacaklarını belirten Federasyon Başkanı Musa Aydın ” Her bölgenin ayrı sorumlusu olacak. Onun altında da il temsilcileri olsun. Sorunları yerinde tespit edip, çözmeye çalışalım.
Türkiye Güreş Federasyonu İl Temsilcileri 2 gün süren istişare toplantısında bir araya geldiler. Toplantıda 2020 yılında yapılanlar ve 2021 yılı hedefleri konuşuldu. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’da kapanış toplantısında önemli açıklamalarda bulundu
Pandemi sürecinde 65 yaş üstü ziyaretlerinde Türkiye’ye örnek bir çalışmanın altına imza attıklarını belirten Başkan Musa Aydın tüm il temsilcilerine teşekkür etti. Başkan Aydın YİBO’larla ilgili protokolün yapıldığını ayrıca İmam Hatip Liseleri ile ilgili de önemli bir çalışma yaptıklarını belirterek “Bu konuda bizlere büyük destek veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımlarıyla İmam Hatip Liselerine 100 adet minder vereceğiz. YİBO ve İmam Hatipler konusunda da siz değerli il temsilcilerine önemli görevler düşüyor. Desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Başkan Musa Aydın Türk güreşi için tarihi bir karar aldıklarını da söyledi. Sorunları yerinde çözmek için 7 ayrı bölge oluşturacaklarını belirten Federasyon Başkanı Musa Aydın ” Her bölgenin ayrı sorumlusu olacak. Onun altında da il temsilcileri olsun. Sorunları yerinde tespit edip, çözmeye çalışalım.
Herşeyi Ankara’dan beklememek lazım. Katılımcı bir şekilde problemleri çözerek Türk Güreşini zirveye taşımak için mücadele edelim.” Şeklinde konuştu.
http://www.tgf.gov.tr/tr/il-temsilcileri-antalyada-bir-araya-geldi/
— “Güneydoğu Anadolu Projesi” Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerde güreşi canlandırmak için başlatılan ve gençleri Türk sporuna kazandırarak kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlayan projenin ayrıntıları görüşülecek. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Aydın: “Amacımız altyapıdaki potansiyel sayımızı artırmak”
Türkiye güreş federasyonunun düzenlediği Güneydoğu güreş eğitim kampinda, bizim jenerasyonun usta pehlivanlarından Büyükler Avrupa şampiyonu kardeşim, Metin Kaplan ile görevimizin başındayız..
https://www.haberler.com/turkiye-gures-federasyonu-baskani-aydin-amacimiz-13691433-haberi/?utm_source=RSS_Konu
-.- İmam Hatip Liseleri ile ilgili; Gençlik ve Spor Bakanı; Dr. M. Muharrem Kasapoğlu’nun katılımlarıyla İmam Hatip Liselerine 100 adet minder dağıtılacak. -81 İldeki İHL’ lere (Spor salonu olma ve güreş branşı şartı)
İmam Hatip Liseleri ile ilgili de önemli bir çalışma yaptıklarını belirterek “Bu konuda bizlere büyük destek veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımlarıyla İmam Hatip Liselerine 100 adet minder vereceğiz
-Koca Yusuf; Koca Yusuf’un mezarı ile ilgili TGF ‘ den açıklama.; Kaynak www.tgf.gov.tr https://www.youtube.com/watch?v=8I2THfrQvWU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0y_vh7H4X3MfR1ZRVQq6iygrHb3NzeR8UggduIQklvaFY5HgAi2SEb6dQ
-MEHMET EMİN UZUNOSMANOĞLU’NU TEBRİK EDİYORUZ
Milli güreşçilerimizden, büyük minikler, yıldızlar,
gençlerde Türkiye üçüncüsü,
Üniversiteler arasında Türkiye şampiyonu olan
milli sporcumuz Mehmet Emin UZUNOSMANOĞLU KPSS’de 91.8 puan alarak Türkiye 3.sü oldu. Türkiye Güreş Federasyonu olarak milli sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını dileriz.
–Olimpiyat hayali kurabilmek: Mehmet Akif Pirim (1) Türkiye’ye 28 yıl aradan sonra grekoromen güreşte olimpiyat altın madalyası
https://www.haberler.com/olimpiyat-hayali-kurabilmek-mehmet-akif-pirim-2-13671287-haberi/?utm_source=RSS_Konu
-BAŞKAN MUSA AYDIN VE AS BAŞKAN SERDAR ÇİNKILIÇ SIVAS’IN ZARA İLÇESİNDEKİ GÜREŞÇİLERİ ZİYARET ETTİLER
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve As Başkan Serdar Çinkılıç Sivas’ın Zara ilçesinde ki güreşçileri ziyaret ettiler. Güreşçilere tek tek sohbet eden Federasyon Başkanı Musa Aydın “Sivas yiğidolarıyla bilinen bir şehrimiz. Buradan Taha Akgül, Hamza Yerlikaya, Ahmet Ayık başta olmak üzere Türk güreşine isimlerini altın harflerle yazdıran nice güreşçiler yetişti. Sizlerden de , bu büyük başarıları elde etmenizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.
-İki de üzücü haberimiz var.
Atilla ve İsmail Güzel kardeşelrin Babaları vefat etti.
-Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yaşayan efsanesi Başcazgır “Pele Mehmet” lakabıyla tanınan Mehmet Tura’nın Covid 19 hastalığına yakalandığını büyük bir üzüntüyle öğrenmişbulunuyoruz. Pele Mehmet’e Allah’tan acil şifalar diliyoruz.
– GEÇMİŞ OLSUN ORHAN OKULU
Antalya’da özel bir hastanede Ameliyat olan Kırkpınar başpehlivanı Orhan Okulu’ya acil şifalar dileriz.
– Eski milli Grekoromen güreşçillerimizden
73 kg’da Dünya 3.
Avrupa 2.
Ve Akdeniz Oyunları şampiyonu olan
Ziya Doğan
88 Yaşında hayatını kaybetti.
Güreşi yorum ;20.Yıldır yayında ….
2020 TOKYO’ ya 269 Gün kaldı.
Portre(172 .Bölüm Ali İhsan KABAKÇI yayınlandı.
Olimpiyat Oyunları ;Dizi şeklinde 16 Bölüm yayınlandı.
Ata Karataş ..
Şu an Grekoromen Güreş A ve U23 milli takımları koordinatörlüğünü yapıyorum. İletişim 0532 7757725 , www.guresiyorum.com şahsi web sitem ile sosyal medyada; Facebook –İnstagram –Tweetır –YouTube ve whatsaap gruplarım ile E-Posta; atakaratas53@gmail.com ile Türk güreşine katkı sunmaya çalışıyorum.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top