Home / GURES / Güreşiyorum /19 Yıldır yayında. Asırlık Çınar “İGİK 1919” dağıtımı vesilesi ile ;
Güreşiyorum /19 Yıldır yayında. Asırlık Çınar “İGİK 1919” dağıtımı vesilesi ile ;

Güreşiyorum /19 Yıldır yayında. Asırlık Çınar “İGİK 1919” dağıtımı vesilesi ile ;

Güreşiyorum /19 Yıldır yayında. Asırlık Çınar “İGİK 1919” dağıtımı vesilesi ile ; Kulüpteki tören, kargo ile dağıtım ve değerli dostlarla birebir kitap buluşmamız devam ediyor. UWW’ de;Facebook-Twiteer ile web sitesinde paylaşmış. Başkan N. Laloviç ,Önder bey ,Rodika hanıma teşekkür. Mehmet KILIÇ, Ercan YILDIZ, Ali TOKER, Hüseyin GÜL, Büyükçekmece Beld. İlgili hikayemizi yazacağız.
Ancak; Gündem yoğun; Cumartesi TGF Süper Grekoromen Güreş Lig Finalleri Ankara/Yaşar Doğu Spor salonunda ; 11.00’ de başlayacak (Sanırım; www.tgfwebtv.com Canlı verecek. TRT SPOR Zor gözüküyor. Sürpriz olur mu !!)
“GÜREŞÇİ” Filmi için ilk adımlar ATILIYOR. Galip GÜNER ..
Haydi başlayalım:(Kısa Bilgilendirme ;
Sabahları; Genelde;; 06.30’da ,ilk işim ;İnternette gezinmek.
E-Posta-atakaratas53@gmail.com ,, www.guresiyorum.comwhatsaap(05327757725),Mesaj;05053690202,YouTube,Facebook,İnstagram, Twiteer ve AA,IHA,DHA ile diğer basına bakmak. (Gün içinde Özellikle güreş ile ilgili haber v.s. ilgimi çekecek bir şey olursa yukarıdaki şekilde paylaşmak.)

İşte Ercan YILDIZ; Büyüklerde Dünya Şampiyonu ,sonrasında TBMM’de Hamza bey ile Osman Beyin danışmanlıkları ve şu an SGM’ de Organizasyonlar Daire Başkanı. Sağ olsun:
Kitabı bizimle paylaşmış.
Hüseyin GÜL; ;Uluslararası Hakem; Bursa’da ve güreş camiasında ; Hakem olarak iz bırakmış ve şu an bir duayen olarak ara sıra istişare ederiz. O da kitabı paylaşmış.
Bu açıklamadan sonra; Elbette; Gün içinde planlama;

Yine İGİK1919’un dağıtımı gündemde idi.
Sabah ;Hava iyi olursa yürüyüş, kahvaltı ve yola çıkma.
İlk durağımız; Güreşte; Uzun yıllardır tanıdığım ve sayıları çok az olan(Kalite-İstişare-Güven-İstikrar) Mehmet KILIÇ’ a uğramak oldu.
“İGİK 1919” ‘u biliyorsunuz; Rahmetli Ali GÜMÜŞ ile Bedrettin Lügal başlamış.ve Osman –Necmi FAZLIOĞLU-Mehmet KILIÇ-Mehmet TANTAN Hamit TURHAN ile naçizane ben beraber dört yıllık bir uğraş sonucu İGİK Vakfı ve İGİK Onursal Başk. Sadettin TANTAN’ ın talimatı ile yazdık. (İkinci baskısı geri dönüşlerle 2019′ da basılması düşünülüyor.)
Mehmet bey ile ;03 Kasım ‘dan şimdiye kadar neler yapıldı, bundan sonra ne yapılmalı bir planlama tespiti yaptık.(Bu arada;Kitaplarda; Adı yazılı olan 24 kişinin dışında tükendi.)

Oradan; Daha ; Osman-Necmi Fazlıoğlu ile önceden planladığımız gibi; İGİK’ te uzun yıllar bıkmadan-usanmadan özellikle kulüp camiasına sağlık ve benzeri konularda yardımcı olan ,Beylik Düzü’ de Huzur Evi’ de kalan
“ ALİ TOKER ABİ” ‘ye gitmek üzere Zeytinburnu’ daki ofislerinde buluştuk.
Necmi ve Osman ile yıllardır görüşürüz;
Mehmet KILIÇ gibi özellikleri olan değerli arkadaşlarım.
Yine özellikle sağ olsunlar yardımseverlikleri ile tanınırlar.

Uzatmayalım her vakit olduğu gibi; Yemekten sonra ;
Abdullah DOĞAN ile birlikte ver elini ,Beylik Düzü..

Bu arada ekibe ;
Değerli güreşçi arkadaşımız Eyüp SÖNMEZ’ de kafilemize dahil oldu.(Efsane Lakabı ile tanınır.)
Hasretle “ALİ ABİ “ ile Dünya ikincimiz Ramis ÇELİK rehberliğinde buluşup görüştük.

Sonrasında ;Ektra gelmişken;
Kuruluşu yeni olan;
Büyük Çekmece Belediyesi; Güreş kulübünü ziyaret edelim dedik. Sağ olsun İlçe Spor Müdürümüz Oktay ŞAHİN beyde bize eşlik etti.
Kulüp Başkanı Eyüp AKGÜN /Eski milli güreşçi ,Başkan Hasan Akgün beyin kardeşi,
Sevgili Ramis ÇELİK; Sapunov döneminde Milli takımda ve İGİK’te bir çok güreşçiye teknik olarak destek vermişti.
Şu an Mahfuz Karataş ile beraber kulüpte antrenör olarak görev yapıyorlar.
Mahfuz hocada; Biz güreş yapan dört kardeşin (Mehmet-Mehdi) güreş yapan ve milli takım antrenörlüğü ile Büyükçekmece’de uzun yıllar, Beden Eğitim Öğretmeni olarak , şu an ise Ramis hoca ile birlikte kulüpte teknik adam olarak görev yapıyorlar.(İGİK’ te de Sporcu ,antrenör olarak görev yaptılar.)
Son bilgilendirme; “GÜREŞÇİ” Filmi ile ilgili ;
Güreş ve güreş kültürünün anlatılacağı ve güreş sporunun tanıtımında önemli bir yer alması beklenen filmin çekimlerinde Güreş konusundaki tecrübe ve bilgilerden faydalanmak ve daha diğer konular için
Cumartesi günü; Galip GÜNER bey hem
Süper Lig finalini izlemek,hemde TGF Başkan ve diğer istişare için Ankara’da olacak.
(Galip GÜNER-Producer -Statu pıctures -Referanslar;;Taş Mektep ( Kültür Bakanlığı destekli),Ankara Yazı (TRT ortak yapım),Eyvah Karım ( Kanal D )
Bu günlükte bu kadar
Nasip olursa gece ; Ankara’ya Grekoromen Güreş Süper Lig Finalini izlemek üzere ; M.Takım Tek.Dir. Salih BORA ile beraber yola çıkacağız.
Ata KARATAŞ www.guresiyorum.com

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top