Home / GURES / KAMPLAR / GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARIMIZ KAMPTA….
GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARIMIZ KAMPTA….

GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARIMIZ KAMPTA….

GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARIMIZ KAMPTA ……….
1-SERBEST GÜREŞ A MİLLİ TAKIMIMIZ ANKARA/KIZILCAHAMAM’DA,
2-GREKOROMEN GÜREŞ A MİLLİ TAKIMIMIZ SARIYER’DE TGF M.AHMET KAMP TESİSLERİNDE,
3-GENÇ SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZ BOLU/ALADAĞ’DA,
4-GENÇ GREKOROMEN GÜREŞ MİLLİLER İSTANBUL/İSKİ’DE.
5-BAYAN GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARIMIZDA yine Kampa.
TGF BAŞKAN HAMZA YERLİKAYA VE  SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ PAZAR GÜNÜ TGF SARIYER MERSİNLİ AHMET KAMP TESİSLERİNDE TOPLANAN…GREKOROMEN GÜREŞ A MİLLİ TAKIM KAMPINDA BULUŞTULAR..
Başkan YERLİKAYA; Saat 17.00’de Tek.Dir.Hakkı BAŞAR ile Antrenörler;Muttalip YERLİKAYA,Serkan ÖZSEN,Bünyamin EMİK,Tekin ÇAĞLAR yönetiminde 40 sporcu ile beraber  güreş antrenman yaptı..
Daha sonra ise; Sarıyer Belediye başkanı Şükrü GENÇ ve yardımcıları ile beraber  kampı ziyaret edip,başkan Yerlikaya ve antrenör,sporcularla beraber yemek yendi..

Kampta;BÜYÜKLERDE;Avrupa,Dünya ve Olimpiyatlarda madalya alan; FATİH ÜÇÜNCÜ, MUSTAFA SAĞLAM,                           REFİK AYVAZOĞLU, VASIF RAZUMANOV, ŞEREF TÜFENK, SELÇUK ÇEBİ, CENK İLDEM, RIZA KAYAALP  ve  diğer ile beraber 40 sporcu var..

HEDEF; Bilindiği gibi,yakın zamanda Başbakanlık kupası yapıldı..Bu kamp sonunda ; Grekoromen güreş milli takımımız 1 Haziran’da İtalya/Sasahari turnuvasına gidecek..

Büyük Güreş A milli takımlarımız ;Ana hedef Büyükler Dünya şampiyonası/Eylül/Macaristan’da….Ondan önce bilindiği gibi Mersin’de 22-27 Haziran’da  gerçekleştirilecek olan  AKDENİZ OYUNLARI olacak..

BİLGİ;
1-15 Mayıs’ta  2020 İstanbul Olimpiyat oyunlarında güreşin yeniden çekirdek kadroya alınabilinmesi için; ABD’nin ev sahipliğinde İRAN-RUSYA New York Central parkta şova dönük Dünya’da ses getirecek müsabakalar ve etkinlikler yapılacak..
2-18 Mayıs^ta ise Rusya’da FILA başkanlığı seçimi var..177 ülke oy kullanacak….(Geçici başkan LALOVİÇ aday..)  Eski başkan R.Martinetti!! CAS’a başvurmuş ancak reddedilmişti yani aday olamayacak..

3- Mayıs sonunda yine Rusya’da FILA güreş olarak,diğer altı branşla beraber IOC İcra kuruluna sunumda bulunacak ….
Burada tahmin ;ve muhtemel kurallarında bir kısmı değişecek…
4-Güreşin 2020 Olimpiyat oyunlarına katılabilmesi nihai kararı ise  Eylül ayındaki IOC genel kurulunda karara bağlanacak…
5-Bilindiği gibi ;Türkiye Güreş Federasyonu;İlk iş olarak; www.tgf.gov.tr’de imza kampanyası başlatmıştı…
Halen devam ediyor.. www.atasporunasahipcik.com
…Ayrıca yaklaşık iki aydır ..SAVE OLYMPIC WRESTLING adı altında her şampiyonada eylemler yapıyor..
Fotoğraflar;EkteTGF; ANKARA MERK.; TGF FAX:03123119677-TEL;0312 310 70 47- BASIN SORUMLU;0542 408 8818/ MUHAMMED ABACIOĞLU)E-Posta; gures-federasyonu@hotmail.com sampiyonmuhammet@hotmail.com Facebook: Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı Twitter: TGF_Başkanllığı -TGF ADRES; Mithatpaşa Cad. Süleyman Sırrı Sok. No: 3 Kat-8 Kızılay / ANKARA
Ata KARATAŞ/Tgf 05327757725 05053690202- atakaratas53@gmail.com www.guresiyorum.com

Scroll To Top