Home / FILA / Güreş Milli Takım sporcularının giyeceği mayolar ..
Güreş Milli Takım sporcularının giyeceği mayolar ..

Güreş Milli Takım sporcularının giyeceği mayolar ..

GÜREŞ MİLLİ TAKIMININ KURUMSAL YENİ MAYOLARI BELLİ OLDU

Türkiye Güreş Milli Takımlarının kurumsal yeni mayosu belli oldu. Turkuaz renkte dizayn edilen yeni mayoyu milli sporcularımız 2017 yılından itibaren uluslararası arenalarda kullanmaya başlayacak.

UWW MAYO TASARIMLARIN STANDART GETİRTİ

Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından tüm ülkelere gönderilen yazıda güreşçilerin mayosunun tek tiplikten çıkması ve her ülkenin kendisini temsil edecek mayoların tasarlanması yönünde bir standart getirtti. Buna göre UWW tarafından onaylanan Türkiye Güreş Milli Takımı önümüzdeki sezon mindere şampiyonluk parolasıyla yola çıkacak kurumsal yeni mayosu da belli oldu.

 DÜNYA ŞAMPİYONASINDA TEST EDİLDİ

Geçtiğimiz aylarda Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Dünya Şampiyonasında test edildi. Yapılan testin başarıyla geçen mayomuz 2017 yılından itibaren tüm uluslararası arenada ülkemizi temsil edecek.

YENİ MAYO YÜKSELİŞİ, CESARETİ VE YENİLİKÇİLİĞİ YANSITIYOR

Milli Takımın yeni mayosunda dikkat çeken detay, Türkleri temsil eden Turkuaz rengi seçildi. Mayonun üzerinde kültürel detaylar barındıran ve 2016 yılında elde ettiği başarılarla uluslararası arenadaki yükselişini yansıtan, yenilikçi ve cesur yeni mayosuna kavuştu.

TÜRK MİMARİSİ OLAN MOZAİK DESEN KULLANILDI

Göğüs kafesinde siyah zemin üzerine ayyıldızlı bayrağa sahip. göğsün altından dizlere kadar Turkuaz renginin üzerine büyük bir ay ve etrafında büyük küçük yıldızlar var. Mayonun diz kısmına gelen yerde ise mayonun mavi yada kırmızı olduğu belli oluyor. Mayonun her iki tarafında koltuk altından aşağıya kadar inen siyah şeritler yer alıyor. Bu şeritlerde ise Türk mimarisinin en önemli parçalarından birisi olan karmaşık mozaik desenlerinden ilham alındı. Desende Birliktelik, buluşma, sinerji, büyüme, uyum, inovasyon, dünya ve hem doğu hem batı desenleri kullanıldı.

 

Bu yeni mayo milli gururu temsil ederken, güreşçilere kumaş dokuma, performans teknolojisi, nem yönetimi ve rahat hareket edebilmeyi sağlıyor.

 

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top