Home / HABERLER / GÜREŞ İ YORUM ”TOKYO’DA; ALTIN ve MADALYALAR İÇİN
GÜREŞ İ YORUM ”TOKYO’DA; ALTIN ve MADALYALAR İÇİN

GÜREŞ İ YORUM ”TOKYO’DA; ALTIN ve MADALYALAR İÇİN

GÜREŞ İ YORUM ”TOKYO’DA; ALTIN ve MADALYALAR İÇİN

GÜREŞ İ YORUM ”TOKYO’DA; ALTIN ve MADALYALAR İÇİN

 

-Nisan 2017 ‘ de kaleme almışız. Tüm çaba; Tokyo’da Altın ve dahi madalyalar için …Okudum bu sabah ve üzerine yazdık..

Bir gerçek var ki; ”Türk güreşi bilindiği gibi; Türk sporunun lokomotifi olmuştur, olmaya devam edecektir.” Bütün Dünya’da geçerli olan kriter: Performans/Başarı kriteri ;Olimpiyat alınan karnedir.

-Türk Güreşi; RİO’ da; Taha/Altın-Rıza, Selim/Gümüş-Cenk/ Soner/Bronz ile zirve yaptı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

-Güreş ;2015 Dünya şampiyonasında büyüklerde; Taha-Selçuk ve Rıza ile üç altın aldı.Başarı; Türk milletini ,zor günlerinde ziyadesi ile memnun etti.

 

-Güreş ;Şimdi 2020 Tokyo Olimpiyatına 3 yıl kala  öncelikle mevcudu muhafaza edip, grekoromende altın alabilmek.(Bir Yılı geride bıraktık.)

İşte tüm çabalar bunun için..TGF; Alt yapı başta olmak üzere bazı projeleri hayata sokmaya gayret ediyor.(YIBO-Güreş Lisesi-TOHM/ Maksimum destek-GEM(Sporcu alımları yeniden başlattı, Gençlerin Büyüklerden ayrılması, Alta yapı için yabancı rehber antrenör getirilmesi, TRT/Salto, Yağlı Güreş/Salonda, Şampiyonların kurullarda yer alması ve diğer. Sanırım; Yıl sonunda Yapılanlar ve daha yapılması gerekenler masaya yatırılacak.2018-19-2020 Yıllarının daha iyi geçmesi ve hedef için.

-Güreş’ te Grekoromen güreş kaptanı Selçuk Çebi gibi rekortmen bir değerin aktif hayatını bırakması ile ,serbest stile göre avantajsız 2017 yılına başlamış oldu.(Çebi; Artık Hem güreş’ te görev üstlendi, hem de SGM’ de yönetici oldu.Tebrik ediyoruz.)

 

-Güreş’te; Altın olmayınca, gümüş-bronz almanın tadı pek  yok gibi. Altın alabilirseniz ülkenizin Bayrağını göndere çektirebiliyor ve İstiklal marşınızı Dünya’ya dinletebiliyorsunuz. Anlayacağınız çıta yükseldi..

 

-2017’de nerde altın aldık bakalım; Büyükler Avrupa’da; Rıza Kayaalp (Yedinci kez ),Taha Akgül(Beşinci kez),Yasemin Adar(İkinci kez), Soner Demirtaş(İkinci kez) ve Rıza Yıldırım. İslam Oyunları; Osman Yıldırım ve Yasemin Adar.U23/Avrupa; Osman Yıldırım, Süleyman Atlı ve Murat Ertürk Genç/Avrupa; Kerem Kamal. (Bu arada: Başta ASKİ’ nin çifte Süper Lig’deki 1.Ollmasını, Minik-Yıldız TGF 1. Ve 2. Güreş liginde; Kasımpaşa’ yı, Kahraman Maraş BB’ yi, Balıkesir Belediyesini, Samsun İlk adım’ ı birinciliklerinden dolayı Kutlarız.)

 

2017 Yılı için kalan önemli şampiyonalar ise; Yıldız Avrupa/Bosna/24 Temmuz-Gençler /Dünya/Tampere/01 Ağustos-Büyükler Dünya/Fransa/21 Ağustos-Yıldız/ Dünya/ Atina/04 Eylül-Dünya/U23/Polonya/21 Kasım’da başlayacak. Dünya kupaları ve Balkan Şampiyonaları..

 

-Yıl sonunda değerlendirme/Analiz; TGF tarafından ve bizde güreşiyorum olarak yapılacağız, ama birkaç maddeyi sizlerle paylaşayım dedim.

(TGF’ ye öneri; değerlendirmenin; Stil olarak önce ayrı, ayrı en sonunda ise bir bütün olarak planlanması iyi olur sanırım)

-Yapılan şampiyonalardaki Altın madalya durumunu ve yapılacak olan önümüzdeki ; Dünya-Avrupa -Balkan şampiyonalarında daha çok verim almak için ve özellikle Alt yapı başta olmak üzere yapılsa iyi olur diyebileceklerimiz;(Bir kısmı yapılıyor zaten, hatırlatalım dedik.)

-Güçlü ve Çoklu yabancı ülkelerle ikili kamplara devam edilmesi,

-Ara sıra; TGF/Mastır Palandaki; Hedef ve amaçların herkes tarafından okunup revize edilmesi.(Özellikle; Yurt içi faaliyetlerin revize edilmesi)

-Gençler birkaç yıl içerisinde; Büyüklerden ayrı, sonra birleşti, mevcutta ise  ayrıldı.(Büyüklerde U23/Avrupa-Dünya kondu)  Gençler için/Standart olarak; Mutlaka ikili kamp ve en az iki turnuvaya gitmeli, yıl içerisinde de büyükler le en az iki kez rezerv kadrosu ile bir araya gelmeli(Özellikle bu gurupta 2020 Tokyo için rezerv olanlar)

-Sponsor Konusundaki çalışmaların devam ettirilmesi

-Salonlardaki seyirci sayısının arttırılması çalışmasına devam edilmesi,

-Tesis konusundaki çalışmalar devam edilmesi,

-Alt yapı ve diğer antrenörlerine kapsamlı seminer yapılmalı..

-Oluşturulan; Rezerv kadroların mutlaka ciddiyetle takip edilmesi..

-Elbette ;Yönetim ve kurullardaki değerli arkadaşlarında tespitleri vardır . Nacizane faydamız olur diye ….karaladık..

Nasip olursa; Dünya şampiyonaları sonrası görüşmek üzere

 

Her şey Türk güreşi için

İnternetten ; www.guresiyorum.com  /Facebook;Ata Karataş-Güreşiyorum–İnstagram /atakatatas  Twiteer @Ata Atakaratas 53–WhatSaap  05327757725 E-Posta; atakartas53@gmail.com

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top