Home / Köşe yazıları / Güreş Günleri

Güreş Günleri

Güreşiyorum
Ata Karataş
ata.karatas@tg.com.tr
02 Haziran 2013 Pazar

Güreş günleri

2020 Olimpiyat Oyunlarından çıkarılması söz konusu olan güreş, St.Petersburg’ta düzenlenen IOC İcra Kurulu’nda,  FILA Başkanı ve 5 panelistin başarılı sunumu sonrası yapılan tavsiye oylamasında ilk üçe girmeyi  başardı.

Beyzbol, squash ve güreş… Bu üç branştan biri, eylül ayında Buenos Aires’te düzenlenecek IOC Kurlunda olimpik spor olarak seçilecek.
FILA Başkanı Nenad Laloviç, “Olimpiyatlar için uzun bir yol var. Ancak oyunlarındaki yerimizi korumak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
2020 İstanbul için Bakan Suat Kılıç, TMOK Başkanı Uğur Erdener, Genel Sekreter Hasan Arat da St.Petersburg’ta idi. Sunum yaptılar ve IOC yetkilileri ile görüştüler. İstanbul, Madrid ve Tokyo için de karar Buenos Aires’te verilecek.
Türkiye gazetesindeki “Güreşiyorum” köşesinden tam on bir yıldır her hafta sizlere seslendik.
Olimpiyat, Dünya, Avrupa ve Akdeniz Oyunları’na birkaç hafta kala o şampiyona öncesinde hep sizleri ciddi ve istatistikî bilgiler  ile aydınlatmaya çalıştık.
Şimdi yeni bir Akdeniz Oyunları başlıyor. Hem de ülkemizde… Mersin’de güreş 22 Haziran’da grekoromen ile başlayacak, 26 Haziran’da serbest ile sona erecek.
Bu konuda yazmaya devam edeceğiz.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top