Home / FILA / FILA geçici başkanı lalaoviç ve J.Rogge biraraya geldi…Karalin’den IOC’ye çağrı..Hepsi.www.fila-wrestling.com ‘da..
FILA geçici başkanı lalaoviç ve J.Rogge biraraya geldi…Karalin’den IOC’ye çağrı..Hepsi.www.fila-wrestling.com ‘da..

FILA geçici başkanı lalaoviç ve J.Rogge biraraya geldi…Karalin’den IOC’ye çağrı..Hepsi.www.fila-wrestling.com ‘da..

FILA geçici başkanı lalaoviç ve J.Rogge biraraya geldi…Karalin’den IOC’ye çağrı..Hepsi.www.fila-wrestling.com ‘da..

7 Mart 2013 – Lozan – Sayın Nenad Laloviç, FILA Başkan Vekili, Perşembe günü Lozan’da IOC Başkanı Jacques Rogge ile bir araya geldi Wrestling Uluslararası Federasyonu, 7 Mart.
FILA Olimpiyat Programı temel bir spor olarak kalması için küresel bir çaba öncülük etmektedir.

“Toplantı çok samimi ve yararlı oldu”, Laloviç “amacımız dinlemek ve Başkanı Rogge ile tartışma öğrenmek oldu ve sonuçtan çok memnunum.” Dedi ve güreş gibi, “Her spor ekledi ettiOlimpiyat programında yer kazanmak için.
Biz bu zor işi alacak biliyorum ve bunun için hazırız. Amacımız daha büyük bir spor yapmak ve Olimpiyat Ailesi daha güçlü ortaklar olmaktır. ”

Toplantıda, Başkan Vekili Laloviç FILA çekirdek Olimpiyat Programı temel bir spor olarak güreş kaldırılmasına tavsiye, Şubat 12 Karar yılında IOC Yürütme Kurulu tarafından ifade endişeleri gidermek için alıyor bu ilk adımları sıraladı.

“FILA zaten bizim sporun yönetim, tanıtım ve promosyon modernize yenilikçi girişimleri bir dizi başladı,” Vekili Laloviç dedi.
O “IOC’nin süreci her düzeyde spor geliştirmek ve Olimpiyat Hareketi güçlendirilmesine yardımcı olmak için, çok minnettar olduğu için altın bir fırsat, güreş vermiştir.”

March 7, 2013 – Lausanne – Mr. Nenad Lalovic, Acting President of FILA, the International Federation for Wrestling, met with IOC President Jacque Rogge in Lausanne on Thursday, March 7. FILA is spearheading a global effort to remain as a core sport on the Olympic Programme.

“The meeting was very cordial and helpful”, said Acting President Lalovic, “our objective was to listen and learn from the discussion with President Rogge and I am very pleased with the result.” He added, “Every sport, including wrestling, has to earn its place on the Olympic programme. We know this will take hard work and are ready for it. Our goal is to make a great sport better and to be stronger partners in the Olympic Family.”

During the meeting, Acting President Lalovic outlined the initial steps that FILA is taking to address the concerns expressed by the IOC Executive Board in its February 12 decision to recommend wrestling’s removal as a core sport on the core Olympic Programme.

“FILA has already begun a number of innovative initiatives to modernize the governance, presentation and promotion of our sport,” said Acting President Lalovic. He added “The IOC’s process has given wrestling a golden opportunity, for which we are very grateful, to improve our sport at every level and to help strengthen the Olympic Movement.”

 

 

Scroll To Top