Dünya Güreş Birliği; 2018 Yılı Faaliyet Programını bugün sabah itibari ile güncelledi.
-Ocak ayı: 19/21 Şubat Yaşar Doğu; İstanbul’ da …Vehbi Emre /İhtimal Temmuzda !!
-Nisan ayı; 05/08 Nisan Yıldızlar Mahmut Atalay-Yaşar Erkan Zafer kupası ; Gebze’ de
-Haziran ayı; 02/03 Haziran Mehmet Akif Pirim Yıldızlar Grekoromen/Rize’ de
-Haziran ayı; 04/10 Haziran U23 Avrupa Şampiyonası ; İstanbul’da
Kaynak; https://unitedworldwrestling.org/events?field_sports_nid=1&field_age_groups_tid=All&field_event_type_tid=All&field_date_value%5Bvalue%5D%5Byear%5D=2018 ve www.guresiyorum.com ‘ da
-Haziran ayı; 21/24 Haziran Gençler Mithat Bayrak-İsmet Atlı Şampiyonlar turnuvası ;İstanbul’ da
-UWW’ de yer almadı ama yakındır yayınlanması ; İhtimal Temmuz ayında ; Vehbi Emre güreş turnuvası yapılacak ; İstanbul’da
-Ekim ayı; 26/28 Ekim’ de Gençler Cumhuriyet Kupası; İstanbul’ da
KITA ŞAMPİYONALARI;
BÜYÜKLER
AVRUPA; 19-25 MART-RUSYA/KASPİSK
AKDENİZ OYUNLARI; 24-28 HAZİRAN İSPANYA –TRAGONE
BÜYÜKLER DÜNYA KUPALARI; GR/ 01-02 KASIM İRAN –FW/17/18 MART-JAPONYA –FS/07-08 NİSAN/ABD-I.CTY
DÜNYA/ÜNİVERSİTELER ;05-09 EYLÜL-BRAZİLYA-GOİANA
DÜNYA; 20-28 EKİM MACARİSTAN-BUDAPEŞTE
U23 (19-23 YAŞ)
AVRUPA; 04-10 HAZİRAN-İSTANBUL’ DA
DÜNYA; BEKLEMEK LAZIM !!!!!
GENÇLER
AVRUPA; 30 TEMMUZ-05 AĞUSTOS –İTALYA-ROMA
DÜNYA; 17-23 EYLÜL-SLOVAKYA-TIRNIVA
YILDIZLAR;
AVRUPA; 23-29/NİSAN-UKRAYNA-KİEV
DÜNYA; 02-08 TEMMUZ HIRVAYİSTAN-ZAGREP
Kaynak; https://unitedworldwrestling.org/events?field_sports_nid=1&field_age_groups_tid=All&field_event_type_tid=All&field_date_value%5Bvalue%5D%5Byear%5D=2018 ve www.guresiyorum.com ‘ da
DİĞER;
HAZİRAN AYI; 22-24 Haziran Schoolboy (14-15 yaş/Okul..)MACARİSTAN-GYOR
EYLÜL; 28/30 EYLÜL-VETERAN DÜNYA/ SERBEST SATİL
EKİM ; 05-07 EKİM –VETERAN-RISYA PERM GREKOROMEN STİL
EKİM; 12-14 EKİM GENÇLİK OYUNLARI-YILDIZLATR ARJANTİN-BOENOS-ARİES
ARALIK ; 13-14 ARALIK-DÜNYA ŞAMPİYON KULÜPLER KUPASI –İRAN SEREBST
ARALIK; 20-21 ARALIK –DÜNYA ŞAMPİYON KULÜPLER GREKORMEN STİL İRAN-TAHRAN
Kaynak; https://unitedworldwrestling.org/events?field_sports_nid=1&field_age_groups_tid=All&field_event_type_tid=All&field_date_value%5Bvalue%5D%5Byear%5D=2018 ve www.guresiyorum.com ‘ da
Ata /Tgf 27 Ekim 2017 UWW Güncel Faaliyet : Not Kasım ayında tüm faaliyetler kesinleşir ..
January 2018 | |||||
13 | Finland
Kouvola |
Herman Kare | International Tournaments | Senior | GR |
19 – 21 | Turkey
Istanbul |
Yasar Dogu | International Tournaments | Senior | FS
, WW |
25 – 26 | Iran RI
Mahshahr |
Takhti Cup | International Tournaments | Senior | GR |
February 2018 | |||||
01 – 02 | Iran RI
Tabriz |
Takhti Cup | International Tournaments | Senior | FS |
02 – 04 | Croatia
Zagreb |
Grand Prix Zagreb Open | International Tournaments | Senior | GR |
02 – 03 | Austria
Wolfurt |
Flatz Open | International Tournaments | Cadet, Junior, Senior | FS
, WW |
07 – 11 | Nigeria
Port Harcourt |
African Championships | Continental Championships | Cadet, Junior, Senior | FS
, GR , WW |
09 – 10 | Denmark
Aarhus |
Aarhus Open | International Tournaments | Schoolboy, Cadet, Junior | GR |
15 – 23 | Cuba
La Havana |
Granma y Cerro Pelado | International Tournaments | Senior | FS
, GR , WW |
16 – 18 | Sweden
Klippan |
Klippan Lady Open | International Tournaments | Cadet, Senior | WW |
16 – 18 | Bulgaria
Sofia
Bulgaria Plovdiv |
Dan Kolov – Nikola Petrov | International Tournaments | Senior | FS
, GR , WW |
21 – 25 | Ukraine
Kiev |
XXII Outstanding Ukrainian Wrestlers and Coaches Memorial | International Tournaments | Senior | FS
, GR , WW |
24 | Denmark
Nykobing Falster |
Thor Masters | International Tournaments | Senior | GR |
27 – 04 | Kyrgyzstan
Bishkek |
Asian Championships | Continental Championships | Senior | FS
, GR , WW |
March 2018 | |||||
03 | Austria
Götzis |
Austrian Open | International Tournaments | Junior | GR |
08 – 09 | Iran RI
Zanjan |
Yadegar Imam Cup | International Tournaments | Cadet | FS |
10 – 11 | Bulgaria
Galabovo |
Zlati Dinev Roydev | International Tournaments | Schoolboy | FS |
14 – 15 | Iran RI
Qom |
Yadegar Imam Cup | International Tournaments | Cadet | GR |
16 – 18 | Saudi Arabia
Mecca |
Arab Championship | International Tournaments | Cadet | FS
, GR |
17 – 18 | Japan
Takasaki |
World Cup | World Cups | Senior | WW |
19 – 25 | Russia
Kaspiisk |
European Championships | Continental Championships | Senior | FS
, GR , WW |
20 – 25 | Cuba
La Havana |
Central American and Caribbean Championship | Championships | Senior | FS
, GR , WW |
29 – 01 | United States
New York City |
Bill Farrell | International Tournaments | Senior | FS
, GR , WW |
April 2018 | |||||
05 – 08 | Turkey
Gebze |
Victory Cup | International Tournaments | Cadet | FS
, GR , WW |
06 – 07 | Estonia
Tallinn |
Kristjan Palusalu Memorial | International Tournaments | Senior | FS
, GR |
07 – 08 | United States
Iowa City |
World Cup | World Cups | Senior | FS |
12 – 14 | Australia
Gold Coast |
Commonwealth Games | Games | Senior | FS
, WW |
14 – 15 | Spain
La Nucia |
Jovenes Promesas | International Tournaments | Cadet, Junior | FS
, GR , WW |
20 – 22 | Bulgaria
Plovdiv
Bulgaria Varna |
Petko Sirakov – lvan lliev | International Tournaments | Junior | FS
, GR , WW |
23 – 29 | Ukraine
Kiev |
European Championships | Continental Championships | Cadet | FS
, GR , WW |
May 2018 | |||||
02 – 03 | Egypt
Sharm El-Sheikh |
Arab Championship | International Tournaments | Senior | FS
, GR , WW |
03 – 06 | Peru
Lima |
Pan-American Championships | Continental Championships | Senior | FS
, GR , WW |
04 – 05 | Macedonia
Skopje |
Macedonian Pearl | International Tournaments | Senior | FS |
05 – 06 | Egypt
Sharm El-Sheikh |
Ibrahim Moustafa | International Tournaments | Senior | FS
, GR |
10 – 13 | Uzbekistan
Tashkent |
Asian Championships | Continental Championships | Cadet | FS
, GR , WW |
18 – 20 | Guam
Yigo |
Oceania Championships | Continental Championships | Cadet, Junior, Senior | FS
, GR , WW |
24 – 26 | Italy
Sassari |
Sassari City Matteo Pellicone Memorial | International Tournaments | Cadet, Junior, Senior | FS
, GR , WW |
25 – 27 | Guatemala
Guatemala City |
Pan-American Championships | Continental Championships | Cadet | FS
, GR , WW |
31 – 03 | Romania
Bucharest |
Constantin Alexandru & Ioan W. Popovici and Dumitru Pirvulescu & Vasile Iorga | International Tournaments | Cadet, Junior | FS
, GR , WW |
June 2018 | |||||
01 – 03 | Georgia
Rustavi |
Temo Kazarashvili | International Tournaments | Cadet | GR |
02 – 03 | Turkey
Rize |
M. Akif Pirim | International Tournaments | Cadet | GR |
04 – 10 | Turkey
Istanbul |
U23 Senior European Championships | Continental Championships | U23 | FS
, GR , WW |
08 – 10 | Serbia
Subotica |
Refik Memisevic Brale | International Tournaments | Cadet | GR |
15 – 17 | Hungary
Györ |
Hungarian Grand Prix | International Tournaments | Senior | GR |
21 – 24 | Turkey
Istanbul |
Champions | International Tournaments | Junior | FS
, GR , WW |
22 – 24 | Hungary
Györ |
European Championships | Championships | Schoolboy | FS
, GR , WW |
24 – 28 | Spain
Tarragone |
Mediterranean Games | Games | Senior | FS
, GR , WW |
24 – 30 | Georgia
Tbilisi |
Tbilisi Grand Prix of V. Balavadze and G. Kartozia | International Tournaments | Senior | FS
, GR |
28 – 30 | Guatemala
Guatemala City |
Pat Shaw Memorial | International Tournaments | Cadet, Junior | FS
, GR |
29 – 01 | Saudi Arabia
Riyadh |
Saudi International Children’s Tournament | International Tournaments | Schoolboy | FS
, GR |
July 2018 | |||||
02 – 08 | Croatia
Zagreb |
World Championships | World Championships | Cadet | FS
, GR , WW |
07 | Canada
Guelph |
Canada Cup | International Tournaments | Senior | FS
, WW |
14 – 15 | Spain
Madrid |
Grand Prix of Spain | International Tournaments | Senior | FS
, GR , WW |
17 – 22 | India
New Delhi |
Asian Championships | Continental Championships | Junior | FS
, GR , WW |
29 – 02 | Colombia
Barranquilla |
XXIII Central America and Caribbean Games | Games | Senior | FS
, GR , WW |
30 – 05 | Italy
Rome |
European Championships | Continental Championships | Junior | FS
, GR , WW |
August 2018 | |||||
08 – 12 | Jordan
Amman City |
Arab Championship | International Tournaments | Junior | FS
, GR |
16 – 19 | Pan-American Championships | Continental Championships | Junior | FS
, GR , WW |
September 2018 | |||||
05 – 09 | Brazil
Goiana |
World University Championship | Championships | Senior | FS
, GR , WW |
07 – 09 | Poland
Warsaw |
Poland Open | International Tournaments | Senior | FS
, GR , WW |
14 – 16 | Belarus
Minsk |
Medved | International Tournaments | Senior | FS
, WW |
17 – 23 | Slovakia
Trnava |
World Championships | World Championships | Junior | FS
, GR , WW |
21 – 23 | Romania
Bucharest |
Ion Cornianu & Ladislau Simon | International Tournaments | Senior | FS
, GR , WW |
28 – 30 | Macedonia
Skopje |
World Championships | World Championships | Veteran | FS |
28 – 29 | Serbia
Mladenovac |
Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial | International Tournaments | Senior | GR |
October 2018 | |||||
05 – 07 | Russia
Perm |
World Championships | World Championships | Veteran | GR |
08 – 10 | Lebanon
Beirut |
Arab Clubs Championship | International Tournaments | Senior | FS
, GR |
12 – 14 | Argentina
Buenos Aires |
Youth Olympic Games | Games | Cadet | FS
, GR , WW |
20 – 28 | Hungary
Budapest |
World Championships | World Championships | Senior | FS
, GR , WW |
26 – 28 | Turkey
Istanbul |
Republic Cup | International Tournaments | Junior | FS
, GR |
November 2018 | |||||
16 | Belarus
Minsk |
Karavaev | International Tournaments | Senior | GR |
20 – 24 | Iran RI
Tehran |
Day of Children | International Tournaments | Schoolboy | FS
, GR |
27 – 01 | Iran RI
Tehran |
Martyrs Cup | International Tournaments | Junior | FS
, GR |
December 2018 | |||||
01 – 02 | Candidates
Iran RI Tehran |
World Cup | World Cups | Senior | GR |
07 – 09 | Argentina
Buenos Aires |
South American Championship | Championships | Senior | FS
, GR , WW |
13 – 14 | Iran RI
Tehran |
World Wrestling Clubs Cup | International Tournaments | Senior | FS |
20 – 21 | Iran RI
Tehran |
World Wrestling Clubs Cup | International Tournaments | Senior | GR |