Home / HABERLER / Duayen gazeteci Ali Gümüş’ün..
Duayen gazeteci Ali Gümüş’ün..

Duayen gazeteci Ali Gümüş’ün..

Duayen “Ali Gümüş ”
Mr Wrestling,
Bay GÜREŞ Ali abinin
6.Ölüm yılı..
Ünlü Gazeteci
Özellikle Güreş Dünyasının tanınmış ismi Ali Gümüş bugün Vefat etmişti.
“03 Nisan 2015”
UWW Dünya Güreş Camiası Ali Gümüş’ü
Mr Wrestling yani
“Bay GÜREŞ” olarak biliyordu.
Güreş ve halter onun branşlarıydı. daha çok güreşti..
Yaşar Doğu Gazanfer Bilge Nasuh Akar Celal Atik Mustafa DAĞISTANLI Müzahir Sille Mithat BAYRAK Tevfik Kış Mahmut Atalay İsmail Ogan, Ahmet Ayık ve daha bir çok şampiyon..
Reşit Karabacak Fevzi Şeker Mahmut Demir Sebahattin Öztürk Hamza YERLİKAYA Şeref Eroğlu Rıza Kayaalp Taha AKGÜL onun kaleminde bir başka güzeldi…….
Bu vesile ile Allah rahmet eylesin.
Detay bilgi..
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesi gazeteci Ali Gümüş, 75 yaşında vefat etti.
Gümüş’ün cenazesi yarın Levent Camisi’nde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

TSYD’den yayımlanan başsağlığı mesajında, “Değerli üyemiz Ali Gümüş’ü kaybettik, acımız büyük. TSYD ailesi olarak Gümüş’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dileriz” denildi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi de yayımladığı mesajda merhum Gümüş’ün Türk güreşinin duayenlerinden olduğu belirtilerek, basın ve spor camiasına başsağlığı dileğinde bulundu.

1940 yılında Safranbolu’da doğan, spor yaşamına İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’nde başlayan Gümüş, 1959 yılında halterde milli forma giydi. Aynı yıl gazeteciliğe başlayan Gümüş, Günlük Spor, Son Posta, Tercüman, Radikal, Yeni Şafak ve Cumhuriyet gazetelerinde yazarlık yaptı. Uluslararası güreş şampiyonalarını en fazla takip eden, dünya güreşine hizmet madalyaları bulunan duayen gazeteci, aynı zamanda Dünya Spor Yazarları Birliği’nin (AIPS) FILA’daki temsilcisi olmuştu.
https://www.hurriyet.com.tr/gazeteci-ali-gumus-vefat-etti-28638839

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top