Home / HABERLER / BU MİLLET BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLDUĞU SÜRECE ASLA YIKILMAYACAKTIR”
BU MİLLET BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLDUĞU SÜRECE ASLA YIKILMAYACAKTIR”

BU MİLLET BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLDUĞU SÜRECE ASLA YIKILMAYACAKTIR”

BAŞKAN AYDIN: “BU MİLLET BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLDUĞU SÜRECE ASLA YIKILMAYACAKTIR”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü ile ilgili mesaj yayınladı. Mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Türk Devleti ve Türk Milleti’nin ezeli düşmanlarının devlette teşkilatlanmış maşaları eliyle icra ettiği Temmuz darbe kalkışmasının üzerinden bir yıl geçti. Bu süre zarfında gördük ki insanlıktan nasibini almamış FETÖ Terör Örgütü üyeleri, kendi menfaatleri uğruna gözlerini kırpmadan vatanına milletine ihanet etmekten geri durmadılar. Asıl bizi üzen durum ise binlerce yıldır kazandığı zaferlerle nam salmış, mübarek dinimiz İslam’ı dünyanın her köşesine yayma misyonunu şiar edinmiş, zalime cehennem mazluma cennet olan Mehmetçiğimiz, içimize sızan bu hainler yüzünden şanına kötü leke sürülmeye çalışılmış ancak Allah’ın izni ile kötü amaçlarına ulaşamamışlardır.

15 Temmuz’da şunu gördük ki; bu millet birlik ve beraberlik içerisinde olduğu sürece asla ve asla yıkılmayacaktır. Bir millet düşünün dünyanın en iyi silahlarının üzerine korkusuzca ölümünü bile düşünmeden koşarak gidiyor. Halka silah doğrultmuş elleri yine büyük bir erdemlilik göstererek “Gel teslim ol seni affedelim” diyerek merhamet ediyor. Diğer taraftan kaosa sürüklenmeye çalışılan ülkemizde o gece ne bir yağmalama nede herhangi bir şeye zarar verecek bir harekette bulunmadı. Türk milletinin bu yüksek karakterini yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görmüşüzdür. İşte bunların sonuncusu, 15 Temmuz 2016’da tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizdir.

Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti‘nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.

Bizler o gece, demokrasimizi asla hainlerin eline bırakamazdık. Milletimizin refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk edemezdik. İman gücümüz, millet olmanın verdiği inanç ve devlet büyüklerimizin verdiği güvenle sokakları darbecilere dar ederek, Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdik.

Bu vatan uğruna canlarını veren şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. İnşallah bu millet bir daha böylesi hain darbe girişimiyle karşılaşmaz. Rabbim her zaman milletimizi ve vatanımızı tüm düşmanlarına karşı korusun.”

Musa AYDIN
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top