Home / GURES / KAMPLAR / Bayan Güreş Milli Takımı İspanya..
Bayan Güreş Milli Takımı İspanya..

Bayan Güreş Milli Takımı İspanya..

Bayan Güreş Milli Takımımız Madrid’de Kampa Girdi

13 Temmuz 2016

Olimpiyat sporcularımız Yasemin Adar, Buse Tosun, Hafize Şahin ve Bediha Gün olimpiyata sayılı günler kala çalışmalarını sıklaştırmaya başladı. Madrid’de ülkelerden gelen hem olimpiyat hem de milli güreşçileri ile ortak kamp yapan milli güreşçilerimiz olimpiyat öncesi hem tecrübe kazanıyorlar hem de rakiplerini yakından tanıma fırsatı yakalıyor.

RAKİPLERİYLE ORTAK ÇALIŞIYORLAR
Olimpiyat yılında inanılmaz bir çıkış yapan Bayan Güreş Milli Takımımız Olimpiyattaki 6 kotanın 5’ini alarak bir ilke imza attı. Kısa sürede büyük başarı sağlayan güreşçilerimizi yoğun bir çalışma içerisine sokan Türkiye Güreş Federasyonu, dört ay gibi kısa bir sürede çeşitli ülkelerde hem ikili kamplar hem de uluslararası güreş turnuvalarına katılmalarını sağladı. Böylece bayan güreş milli takımımız bu kamplar uluslararası arenadaki şampiyonalarda hem rakiplerini tanıdı hem de tecrübelerini paylaşma imkanı yakaladı.

SON KAMPLARI TÜRKİYE’DE
Olimpiyat sporcularımız son durağı İspanya oldu. 11-16 Temmuz tarihleri arasında Madrid kentinde kampa başlayan kızlarımız, 42 ülkeden gelen 130 güreşçi ile birlikte ortak çalışmalarını sürdürüyor. Son yurtdışı kampını burada tamamlayacak olan millilerimiz, 17 Temmuz’da Türkiye’ye dönecek. Daha sonra olimpiyat öncesi son kamplarına 23 Temmuz 10 Ağustos tarihleri arasında Edirne TOHM merkezinde girecek.

 

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top