Home / HABERLER / Bak;Türk Güreşi Olimpiyatlarda başarı ile
Bak;Türk Güreşi Olimpiyatlarda başarı ile

Bak;Türk Güreşi Olimpiyatlarda başarı ile

Bak; Türk Güreşi Olimpiyatlarda  üzerine düşeni yaptı..

Aydın; Rize;Dünya Lideri çıkarttı..ve diğer..Kaynak Tgf..

Rizr’de devam eden Grekoromen Güreş Türkiye şampiyonasında üçüncü güne damgasını

Eski güreş federasyonu başkanı ve Spor Bakanımız içimşzden biri Olan Sayın Bak .. tı.

 

Güreşçilerde dün tavan yaptı.ilk günün sessizliğini üzerlerinde atmış..Salonda heyecan had sahfada

Osman beyin gelişi ile doruğa çıktı…

Sayın Bak’ın salona girşi  ve sonrasında Açılış başladı…

Tgf Başkanı,Vali bey ve Bakan bey konuştu..

 

Sayın Bak ; Güreşi çok iyi takip ettiğini konuşması ile gösterdi..

Konuşma bitince salonda bulunan herkes ile  tek tek el sıkılştı.

 

Başta Salih hoca ,Musa bey ile dört şampiyon(M.Akif Pirim-Selçuk Çebi-Hakkı Başar ve Nazmi Avluca…diğer) Spor G.Müd.Mehmet Baykan ilr Tahir Yılmaz Teknik heyet..Serkan/Remzi/Yusuf/Akif. .

Bir anı fotoğrafı ile müsabakaları bizim masadan beraber izledik..

 

İnanın güreşi çok iyi analiz edişini takip ettik..

 

Türk güreşine desteğinin artarak devam edeceğini ifade etti…

Maziden başlayarak bir çok eski anılarımızıda bizlere hatırlattı..

 

Evet gelelim sonrasınaa

Rize’de üçüncü gecede

Kolombo Muzafffer’e konuk olduk..

Kimler yok ki..!

Tgf Başkan,Aydın.Gen.Sek.Yılmaz M.Ayhan N.Avluca S.Temiz. Ben Salih ve Remzi hoca Sadettin Yücel….

 

K.Kopuz,Ö.Kastan..bizlere  fazlası ile ilgilendi…

Yengemizin yemekleride fevkalade idi..

Gece Muzffer beye takılma ile başladı..

Esasında

İzzet/ikram vardı..

Ama konu

Yine dönüp dolaşıp güreşe geliyordu…

Güreşte olmak güzel ama

Rize’de olmak başka güzel..

Güreşle kalın..

Cuma günü

Rıza

Cenk ve

Diğer 63kg 77 98 ve 130kg.minderde

Ayrıca dünkü sıkketlerin Final ve Bronz maçı olacak..

Tartı

08.30 da

Güreşler 10.00’da..

Trtspor Canlı 19.00-20.30 da güreşleri verecek..

Webtw canlı veriyor..

Güreşle kalın

Ata hoca

 

Kaynak.www.tgf.gov.tr

TÜRKİYE BÜYÜK ERKEKLER GREKO ROMEN GÜREŞ ŞAMPİYONASININ RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

 

Bu sene Rize’de “Çaykur” sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Büyük Erkekler Greko Romen Güreş Şampiyonasının resmi açılış töreni yapıldı. Rize Yeni Şehir Spor Salonunda  gerçekleştirilen açılış törenine Gençlik Ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap,  Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Kredi Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Recep Ali Er, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitim Daire Başkanı Selçuk ÇEBİ,  AK parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı, Kasımpaşa Spor Kulübü Başkanı Hilmi Öksüz, Ç.Rizespor başkanı Hasan Kemal Yardımcı, Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, eski şampiyon güreşçiler ve çok sayıda davetli katıldı.

MUSA AYDIN: RİZE DÜNYA LİDERİ ÇIKARMIŞ BİR ŞEHRİMİZ”

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ev sahipliğinden dolayı Rize halkına ve özellikle şampiyonanın Sponsoru olan “Çaykur”a teşekkür ederek “Rize ilimiz bir çok önemli güreşçi yetiştirmiş bir şehrimiz. Ama sadece sporda değil siyaset alanında da Bakanlar, Başbakanlar, Cumhurbaşkanları hatta Dünya lideri çıkarmış bir ilimiz. Türkiye’nin en yeşil en güzel şehirlerinden biri olan Rize’de bulunmaktan dolayı son derece mutluyuz. Türkiye şampiyonasına katılan tüm idareci, yönetici, sporcu ve hakemlere başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

VALİ BEKTAŞ: “GÜREŞ AİLESİNİ AĞIRLAMAKTAN MUTLUYUZ”

Rize Valisi Erdoğan Bektaş ise şampiyonayı Rize’de düzenleyen Güreş Federasyonuna teşekkür ederek “Tüm güreş camiasını burada ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu söylemek isterim. Burada mücadele eden tüm sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum. İnşallah güzel bir şampiyona olur” şeklinde konuştu.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK “TÜRK GÜREŞİ OLİMPİYATLARDA ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPTI”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise yaptığı konuşmada  Güreşe yabancı olmadığını, 2007 ve 2011 yılları arasında Güreş Federasyonu Başkanlığı yaptığını anımsatan Bak, Türkiye’nin güreşte önemli bir yere sahip olduğunu, Rize’den dört sporcunun olimpiyat şampiyonluğuna ulaştığını kaydetti.  Güreş camiasının, kendisi için ailesi olduğunu ifade eden Bak, “Nice şampiyonluklar, güzel şeyler gördük. Bayrağımızı göndere çektirdik. Kasımpaşa’da yetiştik. Kasımpaşa’da güreş ayrı bir ekol. Erok spor Kulübünü kurduktan sonra ot minderden şampiyonluklar çıkardık.” dedi.

Türk sporuna ve güreşe hizmet etmeye devam ettiğine değinen Bak, “Güreş, Türk milleti için çok önemli. Olimpiyatlarda aldığımız madalyaların büyük bir çoğunluğunu güreşten aldık. Yine güreş, 2016 Rio olimpiyatlarında üzerine düşen görevi yaptı, beş tane madalya aldı. Alınan 8 madalyanın beşini güreş aldı. Şimdi biz güreşten daha çok şey bekliyoruz.” diye konuştu.  Bakanlık olarak güreşe daha fazla destek vereceklerini vurgulayan Bak, şöyle devam etti: “İnşallah 2020 Tokyo olimpiyatlarında yeni şampiyonlar istiyoruz. Altın madalyalar istiyor, bunu bekliyoruz. Genç güreşçilerimize söylüyorum, bize Avrupa dünya şampiyonları lazım. Türk bayrağını göndere çektirecek şampiyonlar lazım. Bu millet bunu hak ediyor. Bu millet nasıl 15 Temmuz’da meydanlara çıkarak darbecilere ‘dur’ dediyse dünyaya da güreşle sporla aldığı altın madalyalarla gücünü gösterecek. Bu millete kimse diz çöktüremez, bu millete kimse boyun eğdiremez. İşte Türk güreşçileri bunu tüm dünyaya anlatmışlardı.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da güreşe çok değer verdiğini, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde güreşin yaygınlaşması ve gelişmesi için çaba harcadığını belirten Bak, “Türk sporunun, güreşin dostu ve hamisi Recep Tayyip Erdoğan’a bizlere verdiği desteklerden ötürü, Türk sporuna kazandırdığı tesislerden dolayı minnettarız. O güreşi çok iyi biliyor.” ifadesini kullandı.

Bak, konuşmaların ardından şampiyonayı antrenör koltuğundan bir süre izledikten sonra dereceye giren sporculara madalyalarını verdi. Ardından da plaket töreni yapıldı.

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top