Home / FILA / Avrupa Yıldız, 14/15 Yaş Türkiye ve Dünya Güreş Birliği sıralaması belli oldu
Avrupa Yıldız, 14/15 Yaş Türkiye ve Dünya Güreş Birliği sıralaması belli oldu

Avrupa Yıldız, 14/15 Yaş Türkiye ve Dünya Güreş Birliği sıralaması belli oldu

Güreşte gündem yoğun.

1.Avrupa Yıldız güreş şampiyonası Serbest güreş ile başladı..

2.14/15 Yaş Türkiye Şampiyonası sona erdi.

3. Dağıstan’da yapılan Avrupa şampiyonası sonrası Dünya güreş birliği ilk beşi açıkladı.

www.guresiyorum.com

 

YILDIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONASINI CANLI YAYIN TAKİP ETMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYA TIKLAYIN..

 

https://unitedworldwrestling.org/event/european-championships-4

 

14-15 YAŞ MİNİKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI AFYON’DA YAPILDI.

14-15 yaş minikler Türkiye serbest, Greko-Romen ve bayanlar müsabakaları Afyon’da sona erdi. Greko-Romen stilde şampiyonaya 315 güreşçi katıldı. Nefesleri kesen müsabakalar sonrasında 149 puan toplayan Samsun İlk Adım Bld birinci olurken 86 puanla Kayseri Talas SK ikinci, 80 puanla Muğla GSK üçüncü oldu. Ayrıca şampiyonanın en centilmen sporcusu 48 kiloda Yusuf Çakır, en teknik sporcusu ise Ömer Toter, en centilmen antrenör iste Ufuk Kaya oldu. Serbest stil müsabakalarında ise 313 güreşçi mindere çıktı. 80 puan toplayan Kahramanmaraş GSK birinci olurken aynı puana sahip Tokat GSK ikinci 75 puan toplayan Ordu Bld. üçüncü sırada yer aldı. Serbest stilde en teknik sporcu Bursa’da Furkan Doğan olurken, en centilmen sporcu Batman Petrol’den Sedat Savaş, en centilmen antrenör ise  Hasan Başarır oldu. Bayanlarda ise 270 sporcu mücadele etti. Şampiyonayı İlk şurada 175 puan toplayan İstanbul İbr.Özaydın S.K elde ederken ikinci 90 puan toplayan İstanbul Beyoğlu Bld. Üçüncü 83 puanla Afyon Taşoluk BLD. oldu. Bayanlarda en teknik güreşçi  Zerda Demir , en centilmen güreşçi Cansu Özel, en centilmen antrenör iste Hakan Erdoğan oldu.

 

TAKIM SONUCLARI, İLK 10 SONUCLAR VE MADALYA FOTOGRAFLARI İÇİN BAĞLANTIYA TIKLAYABILIRSINIZ.

 

http://www.tgf.gov.tr/tr/index.php/14-15-yas-minikler-turkiye-sampiyonasi-afyonda-yapildi/

 

2018 Dünya Şampiyonası’nda

İlk dört numara  seri başı olacak..

Dünya’da ,Dünya Güreş Birliği ;

Bildiğiniz gibi; Her kategori için;

Serbest-Bayan ve Grekoromen ;

Sıralı/Puanlı dörder Uluslararası turnuva belirledi.

Türkiye’ de ise Bu kategoriye uyan sadece 20-22 Temmuz’da /İstanbul’ da yapılacak olan; Vehbi Emre-Hamit Kaplan turnuvası var.

Aşağıda göreceğiniz gibi ferdi ve takım puanlama siz-sistemi de değişti 01 Ocak 2018 Tarihinden itibaren.

Burada’ ki avantaj ; ŞÖYLE Kİ ;www.guresiyorum.com

Güreş’te; “2018 sezonu’ da  Dünya Güreşinin birliğinin sıralı ve kıtasal şampiyonalarında kazandığı puanlar  bir sıralama sistemi kullandığı ilk. Kıta şampiyonalarında kazandığı puanlar

Ekim ayında Budapeşte’de düzenlenecek;

2018 Dünya Şampiyonası’nda

İlk dört numara  seri başı olacak..

 

Sıralama Serisi biçiminde daha fazla bilgi için United World Wrestling’in ana sayfasında

Not; Sıralı Turnuva ve kıtasal şampiyonalar katılmak avantaj oluyor..

Kalan müsabakalar;

_1-09-10 Haziran Moğolistan/Ulan Batur Serbest ve Bayanlar

2- 22-23 Haziran Çin/Taylan  Sadece Bayanlar

3–23-24 Haziran Macarisatan /Gör  Grekoromen stil

4–24-30 Haziran Gürcistan/Tiflis  Grekoromen –Serebst ; Not; Hangi stil önce –sonra belli değil henüz proğram açıklanmamış !

5–Grekoromen için ; Vehbi Emre  20-22 Temmuz

6–23-29 Temmuz Güney Afrika sadece Serbest

7–07-09 Eylül Polonya Pytlasinski Serbest-Grekoromen ve Bayan

8–14-18 Beyza Rusya Sadece Serbest ve Bayan

 

Türkiye’deki Güreşçilerimizin Mevcut Puan durumları aşağıda

55kg

1. Ekrem OZTURK (TUR) // 30 Points

55KG

1.Bediha GUN (TUR) // 33 Points

59kg

1. Elif YESILIRMAK (TUR) // 33 Points

76KG

2. Yasemin ADAR (TUR) // 38 Points

53KG

2. Aysun ERGE (TUR) // 33 Points

 

92KG

2. Serdar BOKE (TUR) // 31 Puan

65KG

2. Selahattin KILICSALLAYAN (TUR) // 39 Puan

97KG

2. Cenk ILDEM (TUR) // 38 Points

79KG

3. Muhammet KUTANOGLU (TUR) // 30

86KG

3.Fatih ERDIN (TUR) // 42 Puan

125KG

5.Taha AKGUL ( TUR) // 23 Puan

5. Riza KAYAALP (TUR) // 27 Points

BAYANLAR  DÜNYA SIRALAMASI .

50kg

1. Mariya STADNIK (AZE) // 43 Points

2. Emilia VUC (ROU) // 39 Points

3. Chun LEI (CHN) // 24 Points

4. Whitney CONDER (USA) // 22 Points

5. Vinesh VINESH (IND) // 22 Points

53kg

1. Sarah HILDEBRANDT (USA) // 38 Points

2. Aysun ERGE (TUR) // 33 Points

3. Stalvira ORSHUSH (RUS) // 26 Points

4. Vanesa KALADZINSKAYA (BLR) // 24 Points

5. Yongmi PAK (PRK) // 22 Points

55kg

1. Bediha GUN (TUR) // 33 Points

2. Iryna KURACHKINA (BLR) // 23 Points

3. Saki IGARASHI (JPN) // 21 Points

4. Roksana ZASINA (POL) // 21 Points

5. Hyemin OH (KOR) // 19 Points

57kg

1. Irina OLOGONOVA (RUS) // 37 Points

2. Laura MERTENS (GER) // 31 Points

3. Bilyana DUDOVA (BUL) // 24 Points

4. Xingru PEI (CHN) // 22 Points

5. Alejandra ROMERO BONILLA (MEX) // 22 Points

59kg

1. Elif YESILIRMAK (TUR) // 33 Points

2. Ningning RONG (CHN) // 22 Points

3. Nabira ESENBAEVA (UZB) // 20 Points

4. Bisola MAKANJUOLA (NGR) // 18 Points

5. Mimi HRISTOVA (BUL) // 18 Points

62kg

1. Kayla MIRACLE (USA) // 35 Points

2. Luzie MANZKE (GER) // 28 Points

3. Taybe YUSEIN (BUL) // 23 Points

4. Yaquelin ESTORNELL ELIZASTIGUE (CUB) // 22 Points

5. Orkhon PUREVDORJ (MGL) // 22 Points

65kg

1. Petra OLLI (FIN) // 41 Points

2. Henna JOHANSSON (SWE) // 33 Points

3. Forrest MOLINARI (USA) // 26 Points

4. Elis MANOLOVA (AZE) // 21 Points

5. Krystsina FEDARASHKA (BLR) // 19 Points

68kg

1. Laura SKUJINA (LAT) // 31 Points

2. Anastasia BRATCHIKOVA (RUS) // 25 Points

3. Koumba LARROQUE (FRA) // 23 Points

4. Feng ZHOU (CHN) // 21 Points

5. Yudari SANCHEZ RODRIGUEZ (CUB) // 21 Points

72kg

1. Jenny FRANSSON (SWE) // 36 Points

2. Alexandra ANGHEL (ROU) // 26 Points

3. Yue HAN (CHN) // 18 Points

4. Anastasiya ZIMIANKOVA (BLR) // 18 Points

5. Veronica KEEFE (CAN) // 16 Points

76kg

1. Adeline GRAY (USA) // 40 Points

2. Yasemin ADAR (TUR) // 38 Points

3. Epp MAE (EST) // 30 Points

4. Qian ZHOU (CHN) // 21 Points

5. Hiroe MINAGAWA SUZUKI (JPN) // 19 Points

 

SEREBST  DÜNYA SIRALAMASI .

57kg

1. Zavur UGUEV (RUS) // 42 Nokta

2. Tsogbadrakh TSEVEENSUREN (MGL) // 32 Nokta

3. Giorgi EDISHERASHVILI (AZE) // 26 Nokta

4. Kumsong Kang (PRK) // 26 Nokta

5. Reineri ANDREU ORTEGA (CUB) // 24 Puanlar

61kg

1. Gadzhimurad RASHIDOV (RUS) // 42 Puanlar

2. Abbos RAKHMONOV (UZB) // 32 Puanlar

3. Nurislam (Artaş) SANAYEV (SANAA) (KAZ) // 24 Puan

4. Beka LOMTADZE (GEO) // 22 Puan

5. Kazuya KOYANAGI (JPN) // 22 puan

65kg

1. Ilias BEKBULATOV (RUS) // 45 Puanlar

2. Selahattin KILICSALLAYAN (TUR) // 39 Puanlar

3. Haji ALIYEV (AZE) // 29 Puanlar

4. Daulet NIYAZBEKOV (KAZ) // 26 Puan

5. Vladimer KHINCHEGASHVILI ( GEO) // 25 Puan

 

70kg

1. Magomed KURBANALIEV (RUS) // 44 Puanlar

2. Andriy KVYATKOVSKYY (UKR) // 34 Puanlar

3. Magomedmurad GADZHIEV (POL) // 25 Puanlar

4. Ogbonna Emmanuel JOHN (NGR) // 24 Puanlar

5. Ikhtiyor NAVRUZOV (UZB) // 24 Puanlar

74kg

1. Mandakhnaran Ganzorig (MGL) // 32 Nokta

2. Dovletmyrat ORAZGYLYJOV (TKM) // 30 Nokta

3. Soner DEMIRTAS (TUR) // 30 Nokta

4. Zelimkhan KHADJIEV (FRA) // 28 Nokta

5. Frank Chamizo MARQUEZ (ITA) // 26 Puanlar

79kg

1. Ahmed GADZHIMAGOMEDOV (RUS) // 42 Nokta

2. Raşid KURBANOV (UZB) // 31 Nokta

3. Muhammet KUTANOGLU (TUR) // 30 Nokta

4. Martin OBST (GER) // 25 Nokta

5. Ezzatollah Abbas AKBARIZARINKOLAEI (IRI) // 24 Puan

86kg

1. Artur NAIFONOV (RUS) // 46 Puan

2. David TAYLOR (ABD) // 45 Puan

3. Fatih ERDIN (TUR) // 42 Puan

4. Yurieski TORREBLANCA QUERALTA (CUB) // 37 Puan

5. Aleksandr GOSTIYEV (AZE) // 28 Puanlar

92kg

1. Abdulrashid SADULAEV (RUS) // 41 Puanlar

2. Serda BOKE (TUR) // 31 Puan

3. Turtogtokh LUVSANDORJ (MGL) // 27 Puanlar

4. Şerif SHARIFOV (AZE) // 24 Puanlar

5. Mohammadjavad EBRAHIMIZIVLAEI ( IRI) // 22 Puan

97kg

1. Vladislav BAITCAEV (RUS) // 38 puan

2. Magomed IBRAGIMOV (UZB) // 36

sayı 3. Reineris SALAS PEREZ (CUB) // 25

sayı 4. Aliaksandr HUSHTYN (BLR) // 23

sayı 5. Kyven GADSON (ABD) // 23 Puan

125kg

1. Nicholas GWIAZDOWSKI (ABD) // 35 Puanlar

2. Muradin KUSHKHOV (RUS) // 35 Puanlar

3. Zolboo NATSAGSUREN (MGL) // 35 Puan

4. Davit MODZMANASHVILI (UZB) // 25 Puan

5. Taha AKGUL ( TUR) // 23 Puan

GREKOROMEN STİL DÜNYA SIRALAMASI .

• 55kg

1. Ekrem OZTURK (TUR) // 30 Points

2. Reza KHEDRI (IRI) // 24 Points

3. Shota TANOKURA (JPN) // 22 Points

4. Eldaniz AZIZLI (AZE) // 20 Points

5. Zholaman SHARSHENBEKOV (KGZ) // 20 Points

• 60kg

1. K. ZHOLCHUBEKOV (KGZ) // 36 Points

2. Luis Alberto ORTA SANCHEZ (CUB) // 35 Points

3. Sergey EMELIN (RUS) // 27 Points

4. Murad MAMMADOV (AZE) // 25 Points

5. Shinobu OTA (JPN) // 23 Points

• 63kg

1. U. AMATOV (KGZ) // 30 Points

2. Mihai Radu MIHUT (ROU) // 28 Points

3. Stig-Andre BERGE (NOR) // 26 Points

4. Zaur KABALOEV (RUS) // 24 Points

5. Donior ISLAMOV (MDA) // 24 Points

• 67kg

1. Ismael BORRERO (CUB) // 47 Points

2. Almat KEBISPAYEV (KAZ) // 42 Points

3. Artem SURKOV (RUS) // 32 Points

4. Shmagi BOLKVADZE (GEO) // 30 Points

5. Karen ASLANYAN (ARM) // 28 Points

• 72kg

1. Balint KORPASI (HUN) // 42 Points

2. Demeu ZHADRAYEV (KAZ) // 38 Points

3. Adam KURAK (RUS) // 33 Points

4. Rasul CHUNAYEV (AZE) // 31 Points

5. Iuri LOMADZE (GEO) // 29 Points

• 77kg

1. Mohammadali GERAEI (IRI) // 38 Points

2. Ariel FIS BATISTA (CUB) // 34 Points

3. Roman VLASOV (RUS) // 34 Points

4. Viktor NEMES (SRB) // 32 Points

5. Tamas LORINCZ (HUN) // 30 Points

• 82kg

1. Daniel ALEKSANDROV (BUL) // 40 Points

2. Laszlo SZABO (HUN) // 31 Points

3. Maksim MANUKYAN (ARM) // 29 Points

4. Viktar SASUNOUSKI (BLR) // 27 Points

5. Rafig HUSEYNOV (AZE) // 25 Points

• 87kg

1. Roberti KOBLIASHVILI (GEO) // 33 Points

2. Bekkhan OZDOEV (RUS) // 31 Points

3. Daniel GREGORICH HECHAVARRIA (CUB) // 29 Points

4. Khussein MUTSOLGOV (KAZ) // 29 Points

5. Kristoffer Zakarias BERG (SWE) // 29 Points

• 97kg

1. Orkhan NURIYEV (AZE) // 42 Points

2. Cenk ILDEM (TUR) // 38 Points

3. Luillys Jose PEREZ MORA (VEN) // 34 Points

4. Artur ALEKSANYAN (ARM) // 33 Points

5. Gabriel Alejandro ROSILLO KINDELAN (CUB) // 32 Points

• 130kg

1. Oscar PINO HINDS (CUB) // 36 Points

2. Behnam mahdizadeh ARPATAPEH (IRI) // 34 Points

3. Lam BALINT (HUN) // 32 Points

4. Ciurariu alin ALEXUC (ROU) // 30 Points

5. Riza KAYAALP (TUR) // 27 Points

Yorum Gönder

Görüşleriniz bizim için önemlidir. Yorumunuz için teşekkür ederiz. *

*

Scroll To Top